Портфоліо Петренко Лариси Василівни для учнів 7 класу з української мови за темою:"Дієслівна матриця"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Дієслівна матриця

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська мова, математика, фізика, інформатика.

Вік учнів, клас

13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Під час роботи над проектом учні опрацьовують теоретичний матеріал з теми «Дієслово», знайомляться з історією матриць та прикладами найпростіших матриць в математиці, систематизують та узагальнюють вивчений мовний матеріал. Продукти діяльності учнів у проекті – дієслівна матриця, створена в програмі Power Point, учнівська публікація про матриці.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання проводиться протягом вивчення навчальної теми. До початку роботи над проектом для оцінювання навчальних потреб учнів, їх знань розробляється «Опитувальник» із теми «Дієслово». Учні заповнюють два стовпчики Таблиці ЗХД (Знаємо, Хочемо дізнатися). Під час реалізації проекту за допомогою Контрольного списку процесу дослідження учні оцінюють рівень проведення дослідницької роботи. Використовуючи Контрольний список: вклад у групову діяльність , учні кожної групи оцінюють власну діяльність. Після закінчення проекту учні презентують інтелектуальні продукти, створені в групах. Для оцінювання використовуються Критеріїв оцінювання оцінювання, Критеріїв оцінювання блогу, Критеріїв оцінювання інформаційної брошури, Критеріїв оцінювання презентації. Учні заповнюють третю колонку таблиці ЗХД.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Напередодні роботи над проектом учитель пропонує учням ознайомитися з публікацією про метод проектів.

Petren1.jpg

.

Презентую учням основні ідеї проекту за допомогою учительської презентації.

. На І етапі роботи над проектом учитель пропонує презентацію теми майбутнього проекту, обговорюються основні аспекти її реалізації, а саме: формуються групи за інтересами, обумовлюються джерела інформації, пояснюються навчальні завдання, форми оцінювання та хід проекту, учням ставиться ключове запитання. Вчитель, використовуючи Таблицю ЗХД, проводить опитування та мозковий штурм за ключовим та тематичними запитаннями з метою визначення стартового рівня знань учнів із проблеми та окреслення шляхів дослідження. Учасники проектної діяльності обговорюють хід проекту. Вчитель корегує навчальний план теми після діагностування вхідних знань учнів. Для організації ефективної роботи учні поділяються на три групи:

  • «Друзі математики» . Учні цієї групи досліджують матеріали Інтернету, підручників, енциклопедій, довідників і дізнаються, що означає термін «матриця» в математиці, про історію виникнення матриць, про вчених, які їх досліджували , які зроблено відкриття, де їх використовують тощо. Результатом цієї роботи є учнівська публікація.
  • «Юні філологи» опрацьовують тему «Дієслово», поглиблюють свої знання про загальне значення дієслова, його морфологічні ознаки, синтаксичну роль; форми та граматичні категорії дієслова. Результат своєї діяльності представляють у вигляді складеної дієслівної матриці, створеної в програмі Power Point.
  • «Юні журналісти» впроваджуватимуть здобутки в творче начало, презентуючи роботу у блозі.

Під час виконання всього проекту вчитель веде спостереження за роботою учнів у кожній групі, проводить консультації, дає поради, добирає необхідний матеріал, проводить тестування. Для перевірки засвоєння учнями навчального матеріалу вчителем розроблені тести, самостійні роботи, опитувальники, експрес – контролі. Упродовж вивчення теми учні використовують декілька ресурсів для спільного навчання та співпраці, підтримуваних Веб 2.0: Блоги , Вікі. Веб-сайти для спільного розміщення та редагування документів . Через форму оцінювання бюлетеня (публікації), форму оцінювання презентації та форму оцінювання вікі- сайту перевіряється та здійснюється моніторинг прогресу у ході роботи над проектом. Протягом усієї роботи над проектом вчитель використовує електронну пошту для нагадування учням про наближення до наступного етапу роботи над проектом. Службу миттєвих повідомлень вчитель використовує для консультування учнів (у разі виникнення проблем чи питань або хвороби дітей). Завершується робота над проектом заповненням останньої колонки Таблиці ЗХД, демонстрацією результатів досліджень кожної з груп та оцінюванням роботи учнів за допомогою критеріїв: Критеріїв оцінювання оцінювання, Критеріїв оцінювання блогу, Критеріїв оцінювання інформаційної брошури, Критеріїв оцінювання презентації. Учні обговорюють, які навички, необхідні у 21 столітті, вони розвинули у ході роботи над проектом, якими знаннями збагатились.

Приклад учнівської роботи

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Лариса Петренко

Фах, навчальний предмет

Учитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 125

Місто\село, район, область

м.Кривий Ріг, Жовтневий район, Дніпропетровська область

Контактні дані

uchitel125 на qmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за програмою Intel "Навчання для майбутнього" (10 версія) для вчителів 7 класів, що беруть участь у Національному проекті "Відкритий світ." Дати проведення тренінгу: 10-22 грудня 2012року

Місце проведення тренінгу

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №125

Тренери

Дзівінська Олена Афанасіївна