Портфоліо Перебойчук Ю. С. "В океані рідного народу відкривай духовні острови..."

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

В океані рідного народу відкривай духовні острови…

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія 9 клас. Художня культура, українська мова, інформатика

Навчальні цілі

Проект спрямований на розширення знань учнів про народні традиції художніх промислів, їх зародження і розвиток; розкриття цінності і унікальності витворів української ужиткової культури – гончарства, плетіння, бондарства, столярства, ткацтва, килимарства, писанкарства, художнього розпису, вишивки; на розвиток умінь працювати з довідковими джерелами інформації, а через них - до фундаментальних цінностей культури; на формування гуманістичного світогляду особистості, виховання їх пізнавальних інтересів до культурної спадщини українського народу, працелюбності, любові, поваги до традицій свого народу. На початку дослідження учні визначають цінність проекту для себе (попереднє опитування), вибирають один із запропонованих напрямків роботи. Під час роботи в проекті учасники досліджують народні промисли України, на прикладі життя і праці своїх рідних для того, щоб поглибити та узагальнити свої знання з теми: «Художні промисли України»; навчитися відбирати необхідну інформацію, аналізувати її, порівнювати та класифікувати. Учні також мають навчитися робити соціальні дослідження, аналізувати та узагальнювати їхні результати. Серед очікуваних результатів – формування у дітей вміння висувати і формулювати висновки, оцінювати певні явища, вироби народних майстрів, відстоювати власну думку. При створенні презентації, публікації та учнівського блогу продовжувати формувати вміння планувати роботу, стисло подавати результати досліджень, добирати відповідний ілюстративний матеріал, робити висновки. Створюють блог, публікацію, презентацію з розповіддю по тематичному питанню для закріплення набутих навичок використовувати інформаційні ресурси. Учні проведуть дослідження та створять звіти про них для того, щоб: - вдосконалювати навички: - групової роботи, співпрацювання в команді; - планувати свою роботу; - узгоджувати свою діяльність з іншими.

Вік учнів, клас

9 клас, 14 – 15 років

Стислий опис проекту

Учасникам проекту пропонується завдання – дослідити, як можна прикрасити світ, які є народні промисли твоєї родини і відповісти на запитання: « Що прикрашає світ? » Учні об’єднуються в групи по родинному принципу. Кожна група отримує завдання: «Дослідити історію і розвиток народних промислів своєї родини». В групах є «дослідники», які досліджують і аналізують народні промисли родини, проводять опитування класу про промисли в селі, їх динаміку розвитку; «історики», які опитують і записують розповіді старших членів родини про традиційні родинні народні промисли, вироби майстрів та їх історію виникнення; «художники», які відбирають та фотографують найкращі вироби на виставку, оформляють презентацію та публікацію. Спільно група робить висновки про розвиток народних промислів, їх значення

Повний План вивчення теми

План проекту В океані рідного народу відкривай духовні острови...

План впровадження проекту

Навчальні цілі

Проект спрямований на розширення знань учнів про народні традиції художніх промислів, їх зародження і розвиток; розкриття цінності і унікальності витворів української ужиткової культури – гончарства, плетіння, бондарства, столярства, ткацтва, килимарства, писанкарства, художнього розпису, вишивки; на розвиток умінь працювати з довідковими джерелами інформації, а через них - до фундаментальних цінностей культури; на формування гуманістичного світогляду особистості, виховання їх пізнавальних інтересів до культурної спадщини українського народу, працелюбності, любові, поваги до традицій свого народу. На початку дослідження учні визначають цінність проекту для себе (попереднє опитування), вибирають один із запропонованих напрямків роботи. Під час роботи в проекті учасники досліджують народні промисли України, на прикладі життя і праці своїх рідних для того, щоб поглибити та узагальнити свої знання з теми: «Художні промисли України»; навчитися відбирати необхідну інформацію, аналізувати її, порівнювати та класифікувати. Учні також мають навчитися робити соціальні дослідження, аналізувати та узагальнювати їхні результати. Серед очікуваних результатів – формування у дітей вміння висувати і формулювати висновки, оцінювати певні явища, вироби народних майстрів, відстоювати власну думку. При створенні презентації, публікації та учнівського блогу продовжувати формувати вміння планувати роботу, стисло подавати результати досліджень, добирати відповідний ілюстративний матеріал, робити висновки. Учні проведуть дослідження та створять звіти про них для того, щоб:  вдосконалювати навички: - групової роботи, співпрацювання в команді; - планувати свою роботу; - узгоджувати свою діяльність з іншими. Створюють блог, публікацію, презентацію з розповіддю по тематичному питанню для закріплення набутих навичок використовувати інформаційні ресурси.

Опис оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики щодо розвитку народних промислів у своїй місцевості на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. За допомогою анкетування та ЗХД таблиці визначаю рівень та потребу знань учнів.

Діяльність учнів та вчителя

1 крок. На початку проекту учні ознайомлюються з презентацією вчителята буклетом про метод проектом, яка розміщена на шкільному сервері. Проводиться попереднє оцінювання Які народні промисли є в твоїй родині. Учні об’єднуються в групи по родинному принципу. Кожна група отримує завдання: «Дослідити історію і розвиток народних промислів своєї родини». В групах є «дослідники», які досліджують і аналізують народні промисли родини, проводять опитування класу про народні промисли в селі, їх динаміку розвитку; «історики», які досліджують історію виникнення народних ремесел, опитують і записують розповіді старших членів родини про традиційні родинні народні промисли, за інструктивною карткою описують вироби майстрів та їх історію появи; «художники», які відбирають та фотографують найкращі вироби на виставку. Спільно група робить дослідження народних промислів, висновки про їх розвиток та значення. Протягом роботи над проектом учні можуть звертатися до вчителя по допомогу, отримати поради для мотивації роботи над проектом.

2 крок. На першому етапі учні отримують групові завдання, обговорюють їх, консультуються із учителем. Переглядають джерела Інтернету, друковані матеріали, проводять дослідження в бібліотеках, відбирають необхідний матеріал, узагальнюють його, ознайомляться з програмою розробки презентації, планують свою роботу, створюють мультимедійну презентацію.

3 крок. На другому етапі проекту учні отримують завдання, обговорюють його, працюють з рекомендованою вчителем літературою та матеріалами Інтернет, відбирають необхідний матеріал, проводять соціологічні дослідження, узагальнюють їх. Створюють свій учнівський блог, на якому запрошують однолітків до спілкування.

4 крок. Учасники проекту отримують групові завдання для третього етапу проекту, обмірковують їх, обирають відповідальних за написання кожної статті. Учні працюють у бібліотеках, використовують Інтернет-ресурси, підбирають необхідний матеріал, узагальнюють його. Планують розміщення матеріалу на сторінці публікацій, підбирають ілюстрації, створюють учнівські інформаційні бюлетені.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Перебойчук Юрій Семенович

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики і фізики.

Навчальний заклад

Загальноосвітня школа І – ІІІ ступеня

Місто\село, район, область

с. Стара Гута Старовижівський район Волинська область

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

03.09 - 14.09.2012

Місце проведення тренінгу

Волинська область, м.Луцьк, ВІППО

Тренери

Остапчук Лариса Романівна