Портфоліо Пащук Олександри Олександрівни "Хто живе в моїй оселі?"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

«Хто живе в моїй оселі?»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство. Навчальна тема «Жива природа». Трудове навчання.

Вік учнів, клас

1 клас, 6-7 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з природознавства в 1-му класі. За темою «Хто живе в моїй оселі?». Проект стимулює інтерес до проблеми бездомних тварин у рідному місті. Кінцевим продуктом проекту буде організація регулярної співпраці та допомоги з міським притулком для бездомних тварин.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. На початку вивчення теми учні заповнюють опитувальник, що допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів щодо цієї теми. В процесі перегляду вступної презентації учні заповнюють таблицю З-Х-Д, яка дозволить учителю визначити певний рівень знань учнів з питання догляду за домашніми улюбленцями. Впродовж роботи діти ведуть журнали спостережень і само оцінюють цю роботу за допомогою контрольних списків. В рамках проекту учні створюють мультимедійну презентацію на тему проекту, а для самооцінки та корекції діяльності використовують контрольний список для мультимедійної презентації. Форма оцінювання презентації та контрольний список для презентації описують критерії створення та наповнення презентації, і використовуються при створенні та наповненні презентації, а також для оцінювання кінцевого продукту. Форма оцінювання: співробітництво. Для отримання думок і оцінок однокласників впродовж роботи над бюлетенем використовується форма зворотного зв’язку однокласників. В кінці продукт буде оцінено за формою оцінювання проекту.


Аналіз власної системи оцінювання


Графік оцінювання


Контрольний список мультимедійної презентації


Спрямування у навчанні


Форма для аналізу


Форма З-Х-Д


Форма оцінювання мультимедійної презентації.Початкова школа


Шаблон Мій журнал досліджень


Intel

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На батьківських зборах вчитель знайомить батьків з методом проектів, демонструючи їм буклет та презентацію. Залучається підтримкою батьків. Перед початком проекту учням демонструється вчительська презентація, в якій висвітлено тему проекту та Основні питання. Робота над цією презентацією допомагає з’ясувати навчальні потреби учнів (працюючи над Змістовими запитаннями). Для роботи над проектом учням необхідно буде користуватися Інтернетом для пошуку інформації за темою, оформлення презентації, зв’язку з учителем. Учням демонструється приклад учнівської роботи (презентація) для того, щоб вони могли його використовувати як зразок під час створення своїх робіт. Вчитель заздалегідь готує додатковий матеріал та завдання для обдарованих учнів (створення опитувальника; створення мультикультурного настінного розпису «Наші домашні улюбленці»), і для учнів, що мають проблеми у навчанні (створення груп взаємодопомоги, створення опорних шаблонів) . За три дні до вивчення теми учні об’єднуються у групи. Кожна група отримує своє завдання. Група «Майстри» займається пошуком та виготовленням цікавих моделей пошитих домашніх тваринок; група «Дослідники» спостерігають, наскільки сильно розвинена проблема бездомних тварин,як ми можемо цьому запобігти. Порівнюють данні в науковій літературі та Інтернеті; група «Журналісти» відшукує твори художньої літератури про домашніх тварин, загадки, вірші, народні прикмети. На уроці природознавства-заповнюють опитувальник, ЗХД. Діляться своїми спостереженнями. Загадують загадки, зачитують прислів’я ,прикмети та народний календар. На малюванні конкурс малюнків і віршів «Хто живе в моїй оселі?» (вивішуємо в коридор). Вдома з батьками збирають речі, продукти, ліки, які пізніше будуть передані до міського притулку для бездомних тварин. Учні за допомогою батьків та консультації вчителя створюють презентації, куди записують свої твори; рецептурну книгу кормів для домашніх тварин. Оцінювання учнівських робіт залежить від змістовності роботи, чи повністю розкрите питання та звертається увага на те, як відбувається захист роботи. Також враховується самоспрямованість учнів та відслідковується їх прогрес у навчанні. Під час навчального проекту буде здійснюватися фасилітація. Вчитель створює презентацію, яка сприятиме виникненню зацікавленності в темі та буде допомагати структурувати учнівські дослідження. Здійснюється електронне спілкування з батьками електронною поштою чи за допомогою інших Інтернет-ресурсів для пояснення та визначення головних складових проектів. Захист учнівських робіт відбувається на уроці-захисті проекту. Кожна група демонструє свої досягнення не лише перед вчителем, але і перед батьками.


Буклет


Презентація вчителя

Презентація фасилітація

Шаблон презентації для учнів з потребами у навчанні

Учнівська презентація

Лист на дозвіл відкриття електронної пошти

Лист на дозвіл

Форма батьківського дозволу

План впровадження проекту

Навички 21 століття

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олександра Пащук


Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів


Навчальний заклад

Павлоградська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.

Місто\село, район, область

Павлоград, Дніпропетровська область.

Контактні дані

2311antonenkoaleksandra@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Павлоград, Павлоградський міський ліцей, 06 - 18 лютого 2017 року

Дати проведення тренінгу

06-18 лютого 2017 року

Місце проведення тренінгу

Павлоградський міський ліцей

Тренери

Шевченко Галина Володимирівна