Портфоліо Панкратової О.І. проекту з навчальної теми "Таємциця козацької шаблі"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

«Таємниця козачої шаблі»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література «Таємниця козацької шаблі»

І сторія, Образотворче мистецтво, Географія, Інформатика

Вік учнів, клас

5 клас, 11-12 років

Стислий опис проекту

Проект навчальної діяльності з предмету українська література виконують учні 5 класів, досліджуючи сюжет і зміст розділів повісті Зірка Мензатюк «Таємниця козачої шаблі» виробляють в себе навички аналізу художнього твору, а також прищеплюють інтерес і шанобливе ставлення до славного минулого України.

Учні створять презентацію про пам’ятки України, з якими ознайомилися герої повісті, після проведення дослідження історичних відомостей про них і порівнюючи з інтерпретацією їх у тексті. Захоплива мандрівка замками України доповнена переплетінням містики і реальності, сучасного і минулого – розбиратися з цим буде група істориків. Інша група учнів укладе географічний маршрут подорожі сім’ї Русанівка, а фотокори – підберуть фотографії тих місць.. Учні, які вміють добре малювати створять ілюстрації до повісті.

Результати роботи (публікації, презентації, ілюстрації) учні зможуть представити на колективному захисті проектів.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Перший крок до самостійного дослідження теми – це актуалізація знань та уявлень, яку вже мають учні з цієї теми. Мозковий штурм – стратегія, яка допомагає учням висувати розмаїття ідей за навчальною темою, не побоюючись докорів і критики. Спочатку учням можна пропонувати якомога більше ідей з теми,навіть пропонуючи неможливі ідеї або несподівані, які дадуть змогу зацікавити дітей та зробити перший крок до праці в проекті. Запропоновані ідеї записуються на загальному аркуші або на дошці, так щоб учні могли їх бачити. Після того, як ідеї будуть зібрані, учням слід запропонувати розподілити ідеї на групи. Групи можуть ділити ідеї на ті, з якими вже можна працювати, і ті, суть яких потрібно додатково вивчити.

Визначення попередніх знань учнів щодо теми відбувається при заповненні таблиці З-Х-Д. В процесі роботи над проектом, таблиці З-Х-Д наочно демонструють учням знання, яких вони набули, на кожному етапі роботи, дозволяють порівнювати ці знання з тим, що вони вже знали і пояснювати свої ідеї. Вони допомагають учням зосередитися на змісті навчання і утримувати в полі зору нові знання, якими вони оволоділи в ході проведення дослідження. Таблиця може допомогти учням організувати роботу і може бути початковою точкою для обговорення в парах або у всьому класі.

Протягом проекту вчитель оцінює діяльність кожного члена групи шляхом поточного контролю діяльності для чого використовується контрольний список оцінювання спільної роботи. До уваги береться ведення учнями записів цікавих випадків для моніторингу прогресу навчання, форма оцінювання навичок критичного мислення; форма для мотивації.

Форми оцінювання мають критерії, що дійсно пов’язані з цілями,які відображаються в кінцевому продукті проекту,підсумкове оцінювання, що розробляється учнями(презентаціями, публікаціями). Учнівські презентації оцінюються за допомогою форми, яка роздається їм. У ній описано усі вимоги до їхньої роботи.

Діяльність учнів та вчителя

200px 200px


Перед початком роботи над проектом вчитель ознайомлює учнів з проектною методикою за допомогою раніше створеного буклету. Учитель розповідає які форми має проект та з яких етапів він складається, а також навичками 21 століття, які він допоможе сформувати у школярів.

Після ознайомлення вчитель демонструє презентацію ідей проекту, при перегляді її учні знайомляться з темою, метою проекту, ключовим, тематичними та змістовними питаннями. Проводиться мозковий штурм і заповнюється асоціативний кущ, розпочинається робота з таблицями ЗХД.

Потім вчитель демонструє презентацію, що ознайомлює учнів з питанням авторського права, роздає учням бланки дозвіл батьків на відкриття електронної поштової скриньки та дозвіл на публікацію.

Учні поділяються на групи:

історики - проводять пошук історичних фактів, дат, які використані під час написання розповіді про битву під Берестечком.

краєзнавці - проведуть дослідження місць, які описані в повісті (замки, фортеці, козацькі могили)

географи – укладуть географічний маршрут подорожі сім’ї Русанівка

фотокори - проводять пошук фотографій з історичних місць

художники - створюють малюнки до повісті

Тиждень 1

Розподілити напрями роботи . Розробити план проекту, та його втілення. Розподілити обов’язки. Скласти анкети для проведення опитування учнів та провести це опитування використовуючи он-лайн анкетування.

Тиждень 2

Підібрати матеріал використовуючи друковані видання в бібліотеці та електронні видання в мережі Інтернет. Опрацювати і систематизувати знайдений матеріал. Створити малюнки по темі.

Тиждень 3

Провести статистичний аналіз результатів проведеного опитування. . Приступити до оформлення результатів роботи в проектів та підготовка до захисту Учні можуть випустити публікації з теми, створити презентації.

Тиждень 4

По завершенню роботи з теми учням пропонується провести захист проектів під час демонстрації презентацій. Оцінювання проектів проводиться самими учнями, вчителем та запрошеними гостями. Приклад учнівської роботи

Учні завершують роботу з таблицями ЗХД, щоб побачити скільки нового вони дізналися при роботі над проектом.

Вчитель для контролю знань проводить Вихідне он-лайн тестування з теми.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Панкратова Ольга Іванівна

Фах, навчальний предмет

вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

СЗШ №6

Місто\село, район, область

м.Новомосковськ, Дніпропетровська обл.

Контактні дані

olga.pankratova25 на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

16 березня 2015 - 28 березня 2015

Місце проведення тренінгу

СЗШ №6 м.Новомосковськ, Дніпропетровська обл..

Тренери

Мартинова Ольга Вікторівна