Портфоліо Паламар Олени Григорівни з теми:"Призначення людини на землі,пошуки нею сенсу життя.Олекса Стороженко.Оповідання "Скарб".

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Призначення людини на землі, пошуки нею сенсу життя. Олекса Стороженко. Оповідання „Скарб”.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література,народознавство,етика,українська мова,інформатика.

Вік учнів, клас

13-14 років,7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з вивчення творчості Олекси Стороженка за програмою з української літератури для 7 класу (2013 р.). Під час роботи над проектом учні знайомляться з оповіданням О.Стороженка «Скарб» Метою проекту є науково-дослідницька діяльність учнів над визначенням морально-етичних проблем, порушених автором (проблема лінощів , проблема працьовитості , проблема батьків і дітей , проблема щастя (бачення щастя матір'ю, Павлом, парубками, символічний образ скарбу) Під час роботи над темою учні аналізують художні образи. Обміркувавши вдома ці проблеми та образи, на другому уроці учні обговорять викривальне зображення головного героя. Під час читання твору учні, безперечно, звернуть увагу на мову художнього твору, на специфічну лексику, дібрану автором для характеристики Павла. Удосконалюють досвід роботи в групах. Під час виконання завдань проекту учні набувають практичного досвіду збору, аналізу, узагальнення, систематизації, оцінювання результатів дослідження з метою створення власних висновків та їх презентації.

План вивчення теми (вставити файл)

Завантажити план проекту[1]

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Робота над проектом передбачає три етапи: початковий, основний, підсумковий. На початковому етапі оцінюється добір учнями відповідної літератури, дібраний текстовий матеріал, записи, дібрані запитання за темою евристичного й аналітичного спрямування, письмові творчі роботи (публікація в блозі). На основному етапі роботи оцінюється перший варіант роботи над проектом: дібрані ілюстрації, текст, розташування тексту й ілюстрацій на слайдах, колір, шрифт, загальний вигляд, виступи учнів, підготовлені ними творчі роботи. На підсумковому етапі учні представляють створену презентацію, яка й оцінюється.

Після завершення проекту учні презентують свої роботи. Таблиця ЗХД[2]

, оцінювання вікі-статтіфайл, оцінювання презентаціїфайл,оцінювання публікації в блозі[3].

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи над проектом учитель демонструє учням презентацію[4], в якій чітко окреслює мету проекту, повідомляє про те, які групи будуть діяти, окреслює завдання для кожної групи, надає відповідні консультації. Дає рекомендації за необхідності, визначає кінцевий термін представлення проекту. Також учитель готує картку обліку матеріалів проекту. Учні об’єднуються у дві групи: 1 (готують вікі-статтю), 2 (презентацію),3 (публікацію в блозі). У ході роботи вчитель:проводить інструктаж з ТБ на тему"Правила техніки безпеки під час роботи з компютером"[5], - дає поради щодо використання Інтернет-ресурсів; - рекомендує учням використовувати певні сайти; - пропонує звертати увагу на ті рекомендації, що зазначені в пам’ятці (заздалегідь підготовлена і роздрукована пам’ятка для кожного. До початку проекту вчитель знайомить із методом проектів не лише учнів, а й батьків, беручи їхній дозвіл на використання дітьми Інтернету. Учитель проводить опитування щодо виявлення цікавості учнів до теми та рівень їхньої обізнаності, створює буклет[6] для батьків та учнів, картку обліку матеріалів до проекту, картку оцінювання навчальних потреб учнів. Діяльність учнів. 1 група "Філософи"тлумачать зміст слова «щастя», поняття «сенс життя»,оформлюють дослідження у вигляді презентації[7]. 2 група "Фольклористи" досліджують використання у творі фольклорних елементів, заповнюють таблицю,оформлюють результати у вигляді вікі-статті.3 група "Літературознавці" досліджують роль гумору у творі О. Стороженка «Скарб»,оформлюють результати дослідження у формі публікації для блогу[8].В кінці роботи учням пропонується тест[9].

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олена Паламар

Фах, навчальний предмет

Вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Спеціалізований навчально-виховний комплекс - загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів №26 - дошкільний навчальний заклад - дитячо-юнацький центр "Зорецвіт" Кіровоградської міської ради Кіровоградської області

Місто\село, район, область

м. Кіровоград Ленінський район проспект Комуністичний, 21

Контактні дані

тел. (0522) 22 17 94 e-mail: kirovograd_nvk26@mail.ru

Відомості про тренінг=

Тренінг за 10 версією Програми Intel "Навчання для майбутнього"

Дати проведення тренінгу

13.01.2014-31.01.2014

Місце проведення тренінгу

КОІППО імені Василя Сухомлинського

Тренери

Буртовий Сергій Вікторович Голодюк Лариса Степанівна