Портфоліо Павліщевої Анни Станіславівни з теми "Велике серце маленького життя. О.Жовна "Маленьке життя"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Велике серце маленького життя. Олександр Жовна «Маленьке життя»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська мова та література, інформатика

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Перед початком роботи над проектом знайомлю учнів з методом проектів у вигляді, обгрунтовую його ефективність у вивченні теми. Проектна діяльність дасть змогу школярам більше дізнатися про літературурідної Кіровоградщини, зіткнутися душею до творчості Олександра Жовни, поринути в дивосвіт його оповідань, вчитивідчувати душу. Клас ділиться на три групи : біографи, літератори та дослідники. Біографи досліджують життєвий і творчий шлях письменника; літератори аналізують його доробок, зокрема оповідання «Маленьке життя». По закінченню роботи учні представляють її результати у вигляді вікі-статті, презентації, буклету, публікації.

План вивчення теми (вставити файл)

Завантажити план проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Робота над проектом передбачає три етапи: початковий, основний, підсумковий. Для визначення навчальних потреб учнів використаю таблицю ЗХД. На другому етапі за допомогою оцінювання презентацій, оцінювання публікацій.На третьому етапі за допомогою оцінювання вікі-статті. Варто націлити учнів на те, що від кожного залежить успіх групи, а успіх кожного залежить від того, настільки учні співпрацюють разом, допомагають один одному. Учитель контролює роботу над проектом. Оцінювання здійснюється різними способами: оцінка вчителя, контрольна робота, критерії оцінювання груп. Для коригування діяльності груп учні обмінюються побажаннями та порадами.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перший тиждень – проведення опитування та проведення анкетування учнів за таблицею З-Х-Д. На першому уроці вивчення теми «ОлександрЖовна « Маленькежиття»» вчитель оголошує учням тему проекту та демонструє свою презентацію. В кінці уроку роздає буклети для батьків для обізнаності з теми проекту. Вчитель коригує вибір групи (за необхідності). Проаналізувавши результати, об’єднує учнів у групи, оголошує кількість та членів груп, пропонує учням упорядкувати план роботи групи та індивідуальні плани у формі таблиці з зазначенням дати, виду роботи та відповідального. Другий тиждень – збір інформації. В позаурочний час вчитель перевіряє індивідуальний план роботи та плани роботи групи, роздає завдання групам, пояснює. Учитель проводить індивідуальне консультування, надає консультацію в он-лайні. Учні досліджують біографію письменника рідного краю. Учні між уроками читають оповідання « Маленьке життя» та аналізують його. З допоміжних джерел збирають інформацію, матеріали, ілюстрації до твору. Учні проводять дослідження. Учитель знайомить учнів з критеріями оцінювання, обговорює форми звітності для груп. Між уроками учні упорядковують матеріали. Третій тиждень – узагальнення та систематизація зібраного матеріалу. Вчитель проводить самооцінювання учнів. Проводиться оформлення результатів дослідження. Учні створюють презентаційні матеріали: І група – презентацію «Життя і творчість Олександра Жовни»; ІІ група - буклет Сенс життя Чи однаковий він для кожного із нас?та публікація «Кольори, які використовує Олександр Жовна для розкриття образу Пилипка ;ІІІ група - вікі-стаття«Велике серце маленького життя ".Презентація результатів проекту. На останньому уроці учнів презентують результати своєї діяльності. Учитель оцінює вікі-статтю за критеріями оцінювання. Учитель оцінює презентацію за критеріями оцінювання. Учитель оцінює буклет та публікацію. На останньому уроці оголошує кінцевий бал.

Відомості про автора

Прізвище, ім'я

Анна Павліщева

Фах, навчальний предмет

вчитель української мови та літератури, українська мова та література

Навчальний заклад

Войнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с. Войнівка Олександрійського району Кіровоградської області

Контактні дані

вул Леніна 117А

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Intel навчання для майбутнього

Дати проведення тренінгу

13.01.-31.01.2014 року

Місце проведення тренінгу

м.Кіровоград КЗ " КОІППО ім. В.О. Сухомлинського"

Тренери

Буртовий Сергій Вікторович, Голодюк Лариса Степанівна