Портфоліо Осіпової Наталії Євгеніївни для учнів 7 класу з біології за темою:"Фотосинтез"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Фотосинтез
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Вік учнів, клас
13 - 14 років, 7 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Працюючи над проектом, учні дізнаються, що рослини в природі виконують багато функцій. Але основна функція – це фотосинтез. Фотосинтез це процес утворення органічних речовин із неорганічних, в результаті засвоєння світлової енергії, що поглинає хлорофіл.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список блогу, публікації та вікі-статті, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Також з цією метою використовуються нагадування і підказки, які використовуватимуться як впродовж роботи над проектом, так і наприкінці роботи над проектом. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів. Регулярно ведеться читання блогу дослідження, а наприкінці першого тижня здійснюється тестування учнів за допомогою бланку контролю. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою контрольного списку запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом. Assessment Форма самооцінювання Контрольний список запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом Контрольний список групової роботи в проекті Самоспрямування - нагадування і підказки
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
За тиждень до початку роботи пропоную учням буклет про метод проектів та презентацію з основних ідей проекту.
. Перед початком роботи над проектом вчителі, батьки та учні знайомляться з методом проектів (буклет про метод проектів). На початку роботи над проектом учні проходять опитування у вигляді тестових завдань. Далі учні знайомляться з вступною презентацією вчителя, в якій знайомляться з ключовим та тематичними питаннями. На наступному етапі учні поділяються на групи. Для визначення навчальних потреб учнів проводиться мозковий штурм, в ході якого заповнюється таблиця ЗХД. Здійснюється обговорення інформаційних джерел, які використовуватимуться в процесі реалізації проекту, після чого вчитель представляє учням контрольні списки оцінювання робіт, які містять огляд очікувань від створеної ними роботи.
- 1 тиждень роботи над проектом
- 1 група (науковці)
Ознайомлюються з поняттям фотосинтез з різних джерел (підручник, Інтернет). Після цього вони: Знаходять в Інтернеті та друкованих джерелах інформацію про листок як орган фотосинтезу. Під час пошуку інформації в Інтернеті учні оцінюють знайдені веб-сайти, користуючись контрольними списками оцінювання сайтів.
- 2 група (лаборанти)
Проводять експеримент, який доводить, що в листку на світлі накопичується крохмаль.
- 3 група (журналісти)
Отримують електронною поштою інформацію від інших груп, систематизують її та узагальнюють знання, записують результати в блозі дослідницької роботи.
- 2 тиждень роботи над проектом
На основі отриманих даних учні створюють презентацію "Фотосинтез". Завершується робота демонстрацією результатів роботи на підсумковому уроці з теми.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Осіпова Наталія Євгенівна
Фах, навчальний предмет
учитель біології
Навчальний заклад
Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №125
Місто\село, район, область
м. Кривий Ріг Дніпропетровська обл.
Контактні дані
n.osipova - gmail
Відомості про тренінг
INTEL "Навчання для майбутнього" за 10 версією
Дати проведення тренінгу
10-22 грудня 2012 року
Місце проведення тренінгу
Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №125
Тренери
Дзівінська Олена Афанасіївна