Портфоліо Остапчук Ніна з теми "Логарифми та їх властивості"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Логарифмічна функція
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основний навчальний предмет математика. Другорядні навчальні предмети: музика, географія, історія, мистецтво.
Вік учнів, клас
11 клас, 16-17 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Навчальний проект " Логарифми як вони є" розроблено для учнів 11 класу з математики, який може бути впроваджений в рамках вивчення теми " Логарифми та їх властивості. Логарифмічна функція". Це міжпредметний проект, який поєднує в собі не лише знання математики, а й знання з інших природничих, гуманітарних та технічних наук. Протягом навчання даного проекту, учні будуть проводити різні види робіт. Одна з них - це дослідницька робота, шляхом самостійного творчого пошуку, роботою з довідковою літературою, пошуком інформації в мережі Інтернет.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Перед початком проекту на педагогічній раді вчитель розповідає про метод проектів у навчальному процесі, використовуючи при цьому публікацію. Згідно створеного плану впровадження проекту вчитель розподіляє обов’язки та здійснює необхідну роботу. Перед початком проекту вчитель ознайомлює учнів зі списком використаних. Вчитель показує учням презентацію про основні ідеї вивчення теми та для визначення навчальних потреб учнів. Проходить обговорення презентації методом мозкового штурму. Після обговорення учням пропонується заповнити таблицю ЗХД та відповісти на деякі запитання теми, результати яких подані у вигляді діаграми, з метою визначення вхідних знань учнів. Учням запропоновано такі завдання для досліджень: 1. Яке практичне застосування логарифмів в житті? 2. Які зміни пережили логарифми від давнини до сьогодення? 3.Як в наш час застосовуються логарифми? Під час пошуку інформації для виконання завдання учні оцінюють сайти за допомогою розроблених вчителем форм оцінювання та контрольних списків, що в с вою чергу є розвитком навичок мислення вищого рівня. Вчитель засобами сервісів для сумісної роботи (блоги) організовує участь учнів в інтерактивних обговореннях проблемних питань, спільного використання (створення, редагування) з іншими учнями документів та інших електронних ресурсів (зокрема текстових файлів, електронних таблиць, презентацій). Вчитель постійно контролює процес завдяки вище названим документам, при потребі коригує діяльність учнів, направляє їх, дає поради. Для того, щоб відслідкувати чи немає пасивних учасників вчитель надає форму оцінювання власного навчання, яка допоможе учням не тільки зрозуміти свою роль, але і допоможе їм об'єктивно оцінити свою діяльність та діяльність товаришів. На завершальному етапі учні захищають свою роботу, демонструючи вікі-статтю вікі-сторінка учнів у проекті "Логарифми як вони є", у якій висвітлені результати їх дослідження, а також готують усну доповідь про результати їх досліджень. Вислухавши виступи усіх груп вчитель пропонує учням проаналізувати роботи своїх товаришів, в тому числі і вікі-сторінки, використовуючи форму оцінювання вікі-сторінок. Після обговорення результатів дослідження вчитель повертається до ключового запитання проекту і в результаті обговорення та співставлення даних дослідження весь клас приходить до одного висновку, який і буде кінцевим результатом виконаного проекту.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Остапчук Ніна Петрівна
Фах, навчальний предмет
математика, інформатика
Навчальний заклад
Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського
Місто\село, район, область
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
05.02.2015 —
Місце проведення тренінгу
Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського
Тренери
Кобися Алла Петрівна