Портфоліо Орленко Валентини Луківни за проектом "«Того великого вогню і смерть не погасила»"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

"Того великого вогню і смерть не погасила"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет - українська література. Другорядний предмет -українська мова, світова література, історія,інформатика.

Вік учнів, клас

15-16 років, 10клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект спрямований на формування знань і вмінь з української літератури, їхнього духовного розвитку, збагачення словникового запасу.Учні розширюють свої знання про життєвий і творчий шлях української письменниці Лесі Українки. Вивчають основні етапи творчості,знайомляться з поетичною та драматичною творчістю письменниці.Удосконалюють вміння і навички виразно декламувати і аналізувати поетичні твори,визначати віршовий розмір,характеризувати ліричні образи.Над проектом десятикласники працюватимуть впродовж трьох тижнів. Учні на початку роботи поділяться на групи, оберуть керівників груп. Виконуючи цей проект, учні знатимуть і розповідатимуть основні факти життя і творчості Лесі Українки. Вчитимуться виразно читати й аналізувати поезії. Вчитимуться робити ідейно-художній аналіз, відшукуватимуть художні засоби у творах, визначатимуть віршовий розмір. Результат демонструють у презентації, буклеті, самостійно створених кросвордах і тестових завданнях.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми план впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Перед початком роботи над проектом здійснила актуалізацію знань учнів, оцінивши їхній рівень навченості.Саме це допоможе потім мені мотивувати учнів до роботи. Ознайомила учнів із графіком оцінювання до початку проекту, впродовж роботи над проектом і після його завершення. Графік оцінювання Оцінювання в проектному навчанні Кожна група познайомилася із критеріями оцінювання спільної роботи в групі. Оцінювання лист Оцінювання навичок спільної діяльності В парах Для роботи в парах Разом із учнями розробили критерії самооцінювання спільної роботи Оцінювання навичок спільної діяльності,а також критерії самооцінки прикладу учнівської роботи Самооцінка, Самооцінювання фасилітаціїсамооцінювання учнівської роботи. Учні під керівництвом учителя розробили форму відгуку на відповідь своїх однокласників Форма відгуку від однокласників Оцінювання буде проводитися на всіх етапах роботи над проектом. Це сприятиме розвитку критичного мислення, розвитку навичок самооцінювання, а також навичок взаємооцінювання.Оцінювання навичок самооцінювання та рефлексії Результатом роботи над проектом є учнівські роботи: презентації, буклети, які також будуть оцінені. Учні ознайомлюються з критеріями оцінювання презентацій, буклетів, веб-сайтів, портфоліо, wiki-сторінки. Критерії оцінювання презентації, [https://drive.google.com/file/d/0B4JO8kHl4J5meHEwUjlVTWhDRW8/view?usp=sharing Оцінювання веб сайтів], Оцінювання буклета,Форма оцiнювання wiki сторінки,Форма оцінювання Портфоліо, Форма для оцінювання веб

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком роботи над проектом учитель пропонує дітям заповнити два документи ЗХД, Опитування щодо диференціації. Пропоную їм переглянути буклет про метод проектів 1,2. Знайомлю учнів із темою проекту, над якою вони будуть працювати. Демонструю учительську презентацію, де учні знайомляться з метою і цілями проекту. Для участі у проекті діти об'єднуються у малі групи Вправи для об’єднання учнів у пари для проведення дослідження: учні досліджують біографію Лесі Українки, аналізують драму "Лісова пісня",характеризують головних героїв твору, знаходять художні засоби у творі. Перед пошуком матеріалу в Інтернеті знайомлю учнів із документом про авторське правоЗакон про авторське правота переглянули презентацію про авторське право Презентація Презентация про авторське право Пояснила,що батьки мають дати дозвіл для публікації учнівських робіт, учасників проекту,в мережі Інтернет дозвілБатьківський дозвіл Заповнила з учнями тест про авторське право Тест про авторське право Ознайомила із вимогами щодо використання джерел із Інтернет ресурсів і договором,Договір, учні ознайомилися із законом про плагіатта іншими документами, які будуть потрібні під час виконання проекту Лист на дозвіл конфіденційність учня авторське право Викорис матер з АвторПраво У процесі роботи над проектом учитель проводить консультації, редагує матеріал, надає допомогу у вирішенні проблем. Учні з допомогою учителя розробляють план свого дослідження, орієнтуючись на завдання своєї групи, виконують самостійні дослідження, роблять висновки щодо виконаної роботи, оформлюють результати і готуються до захисту. Учні презентують результати своєї роботи. Готують виступи, демонструючи їх презентаціями і буклетом. Перевіряють знання один одного за допомогою тестових завдань, кросвордів, які були створені в процесі роботи.

Учнівська презентація1 Учнівська презентація2 Буклет1 Буклет2Визначення художніх засобів Гронування Рідня Лесі Українки Тест за драмою Лісова пісня Тест слова персонажа Тест життя і творчість Лесі Українки Тести закінчи думку Кросворд

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Орленко Валентина

Фах, навчальний предмет

вчитель української мови і літератури

Навчальний заклад

Комунальний заклад освіти " Середня загальноосвітня школа №56" Дніпропетровської міської ради

Місто\село, район, область

м.Дніпропетровськ

Контактні дані

Відомості про тренінг

Вiдкритий свiт

Дати проведення тренінгу

11-23 квітня 2016 року

Місце проведення тренінгу

КЗО "Спеціалізована школа № 55 інформаційно-тенологічного профілю" Дніпропетровської міської ради

Тренери

Філюк Галина Іванівна

Корисні посилання

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м. Дніпропетровськ, КЗО СШ № 56, 11 - 23 квітня 2016 року

www.goole.com www.yandekx.ru

www.iteach.com.ua

http://educate.intel.com/uahrojectdesign

htt://ru.wikipedia.org/wik

wikilavesearth.org.ua