Портфоліо Орехової Ніни Василівни з теми "Національні природні парки - вікно у світ природи"
Зміст
Назва проекту
«Національні природні парки – вікно у світ природи»
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Географія, біологія, інформатика
Навчальна тема
Використання і охорона природних умов і природних ресурсів
Вік учнів, клас
13-14 років, 8 клас
Стислий опис проекту
1етап – підготовчий або вступний Обрання теми проекту та її конкретизація
1.1 На даному етапі була обрана тема проекту, проведене анкетування серед учнів, метою якого було визначення рівня проінформованості учнів з даної теми, конкретизація напрямків роботи, завдань, визначення кінечної мети проекту, проведена оцінка потреб учнів.
1.2 Керівником проекту була розроблена та представлена презентація занурення в проект, в якій була чітко сформульована тема, мета роботи, визначені загальні завдання, задана мотивація. Учні були ознайомлені з особливостями проектної діяльності. Особливу увагу учнів учитель акцентував на необхідності формування навичок 21 століття, визначив найбільш актуальні з них при роботі в межах даного проекту.
1.3Учні класу об’єднались в окремі робочі групи:соціологи, екологи, краєзнавці та програмісти. Кожна група отримала окремі завдання, виконання яких стане окремими кроками досягнення спільної мети проекту, дані завдання також були представлені в презентації.
1.4 Установлення процедур, форм і критеріїв оцінювання проектної діяльності та форм презентації результатів роботи. В процесі оцінювання викостовуються схеми ЗХД, складання асоціативного куща, за окремо розробленими критеріями буде здійснено оцінку створеного учнівського блогу та презентації. Відповідні матеріали з критеріями оцінювання були надані учням у друкованому вигляді.
2етап – пошуково-дослідницький
2.1 Визначення джерел інформації.
2.2 Планування в групах способів збирання, аналізу та узагальнення інформації.
2.3 Проведення дослідження, збір інформації окремими групами.
Під час роботи на даному етапі я організовую організаційно-консультаційні заняття, прослуховую проміжні звіти учнів про виконану роботу на окремих етапах проектної діяльності, надаю консультації за запитаннями, що виникли під час виконання проекту.
3 етап – заключний
3.1Публічний захист проекту;
3.2Підбиття підсумків, аналіз виконаної роботи, проведення оцінювання.
Повний План вивчення теми=
Навчальні цілі
1. Розвиток ЗУН учнів в процесі проектної діяльності.
2. Учні навчаться знаходити інформацію та обговорювати всією групою план реалізації проекту з метою підвищення його ефективності.
3. Сформують знання про охорону природи України, свого рідного краю, зокрема, про особливості НПП, як один з видів природоохоронних територій.
4. Навчаться працювати у команді, усвідомлюючи творчу взаємозалежність членів колективу, інтенсивно спілкуватись між собою, розуміти особисту участь і відповідальність за успіх спільної роботи.
5. Навчаються створювати та працювати з мультимедійними засобами, що підвищують наочність та відповідають ергономічним вимогам.
6. Підвищуються інтерес учнів до роботи та їх активність, алгоритмічний стиль мислення, поглиблюються знання з конкретної теми.
7. Навчаться обробляти зібрані матеріали на комп’ютері:добирати та редагувати текстовий матеріал, створювати презентації.
8. Сформується вміння представляти результати своєї діяльності у вигляді блогу.
9 При демонстрації результату своєї діяльності в учнів формуються вміння виступати перед аудиторією, вміння коротко сформулювати свою думку, використовувати різні мультимедійні засоби, вміння відбирати найяскравіші переконливі факти для аргументації думок.
Опис оцінювання
Перед початком проекту оцінюються потреби учнів шляхом проведення анкетування та складання схеми ЗХД. Проведені форми оцінювання дають уявлення про напрямки проектної діяльності, дозволяють провести корекцію теми та мети проекту. Така корисна та важлива для планування, так як дозволяє отримати уявлення про рівень розуміння теми та загальне відношення учнів до предмета. Збирання інформації щодо рівня розуміння ще до початку вивчення теми допомагає оцінити потреби учнів та таким чином підвищити мотивацію учнів до навчання та допомогти їм досягти в цьому успіху.
Під час роботи над проектом було складено асоціативний кущ, застосування якого допомогло скорегувати завдання та напрямки проектної діяльності, проводилося спостереження за діяльністю учнів.
На останньому етапі виконання проекту була закінчена ЗХД таблиця, проведене оцінювання учнівського блогу та презентації, відповідно до заздалегідь розроблених форм оцінювання блогу, презентації.
Діяльність учнів і вчителя
Соціологи – розробляють запитання для створення опитувальника; Проводять анкетування серед учнів класу за відповідними запитаннями; Здійснюють аналіз відповідей опитаних, на основі якого складають перелік запитань, які викликали у учнів найбільший інтерес та потребують глибокого опрацювання, надають дану інформацію екологам та краєзнавцям. Екологи – добирають інформацію про особливості природоохоронної діяльності в межах природних національних парків; Складають коротку історичну довідку про створення перших національних парків в Україні та за її межами; Готувати інформацію про мережу природоохоронних територій нашої країни, Сумської області, своєї місцевості; Зібрану інформацію в узагальненому вигляді надають програмістам для створення презентації. Краєзнавці – збирають матеріал про природу Гетьманського НПП; Створюють блог для збору інформації про рідкісні види рослин та тварин своєї місцевості та обговорення ставлення різних категорій місцевого населення щодо нещодавнього створення Гетьманського НПП поруч з нашим містом; Зібрану інформацію в узагальненому вигляді надають програмістам для створення буклетів. Програмісти – за розробленими групою соціологів запитаннями створюють форми для анкетування; Систематизують матеріали зібрані групами екологів та краєзнавців, на основі яких створюють презентацію; Узагальнюють матеріали зібрані краєзнавцями розробляють буклети про рідкісні рослини та тварини Гетьманського НПП, які потребують охорони.
Відомості про автора
Орехова Ніна Василівна
учитель географії та економіки
Охтирська ЗОШ І-ІІІ супенів №8
місто Охтирка, Сумська область
Сумська область, М. Охтирка, вул. Гоголя 30-А,(05446) 2-47-31
ТРЕНІНГИ
Дати проведення тренінгу
28.01.2013 – 03.02.2013
Місце проведення тренінгу М. Охтирка, ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 Тренери
Наконечна Людмила Миколаївна Рома Марина Миколаївна