Портфоліо Омельчук Т. В.

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

«Якщо зникне сила тертя…»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика

Вік учнів, клас

8 клас. 13-14 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

При вивченні навчальної теми «Взаємодія тіл» з фізики у 8-ому класі пропонується приділити особливу увагу використанню сил тертя в реальному житті та виконати навчальні проекти за загальною назвою «Якщо зникне сила тертя». Учні розбиваються на малі групи, збирають інформацію щодо обраної теми та готують мультимедійну презентацію або інформаційний бюлетень протягом певного періоду часу, потім демонструють їх своїм однокласникам. Даний проект призначений для формування в учнів світогляду про реальну дійсність. Відповіді на деякі важливі питання, пов'язані з рухом тіл, дають закони тертя. Актуальність теми в тому, що вона пов'язує теорію з практикою, розкриває можливість пояснення природи, застосування і використання вивченого матеріалу. Якісні проблемні питання розвивають інтерес до предмету. Цей проект дозволяє розвивати творче мислення школярів, уміння здобувати знання з різних джерел, аналізувати факти, проводить експерименти, робити узагальнення, висловлювати власні судження, замислюватися над загадками природи і шукати стежку до істини.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж усієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички ХХІ століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання, використовуючи відповідні методи оцінювання. Формуюче оцінювання проходить за допомогою форми ЗХД таблиці, організаційну діаграму, опитування. Організоване обговорення ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх детально на групових та індивідуальних консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список для вікі, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Учні використовують Бланк само оцінювання результатів роботи в проекті, щоб здійснити самооцінку роботи в проекті.. Також використовується Форма оцінювання для роботи на вікі-сайті.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Під час проектної діяльності учні досліджують тему « Взаємодія тіл», а саме формують уявлення про тертя, сили тертя. Клас об'єдную у 3 групи: 1. Тертя кочення Учасники цієї групи вивчають причини вивчення тертя, експериментально встановлюють залежність тертя від різноманітних факторів і випускають газету "Дослідницький вісник". 2. Тертя спокою Учасники цієї групи вивчають теоретичні основи і готують мультимедійну презентацію "Сили в механіці. Сила тертя". 3. Тертя ковзання Учасники даної групи вивчають корисний та шкідливий вплив сили тертя та результати дослідження оформлюють у вигляді вікі-статті. Кожна група досліджує свою частинку цілого проекту. Вчитель допомагає учням визначитися з тим, що потрібно зробити зі своїми завданнями, демонструє початкову презентацію. Учні мають можливість використовувати Інтернет при вивченні теми, а саме відшукати потрібну інформацію для розкриття свого дослідження, підбирати зображення відповідно теми. Обовязково необхідно повідомити учням про безпечну роботу при використанні Інтернету перед тим, як вони почнуть користуватися Інтернет-ресурсами. Встановити правила користування Інтернетом. Потрібно постійно тримати в полі зору їх дотримання та бути впевненими, що учні відповідальні при користуванні Інтернетом. Вчитель має можливість скористатися мережним опитувальником для перевірки знань учнів. Під час дослідження теми учні з допомогою вчителя створюють свої блоги, на яких розміщують результати своїх досліджень. Під час виконання робіт основний акцент робиться на формування у учнів вмінь до критичного оцінювання власної і групової діяльності. Для залучення учнів до оцінювання використовуються форми самооцінки:самоцінювання роботи в групі. Вчитель приймає участь в проектній діяльності в ролі спостерігача, координатора, консультанта. На підсумковому етапі учні захищають продукти проектної діяльності, для цього потрібно нагадати їм критерії оцінки продуктів проектної діяльності: критерії оцінювання публікації, критерії оцінювання блогу, критерії оцінювання вікі-статті, критерії оцінювання презентації. Оцінювання проводять власне самі учні, що досягається за допомогою заповнення бланків оцінювання. Також для виявлення рівня засвоєння знань вчитель пропонує учням підсумкове тестування. [1]

Презентація

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Омельчук Тетяна

Фах, навчальний предмет

Вчитель фізики

Навчальний заклад

Пасічнянський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, технологічний ліцей»

Місто\село, район, область

с.Пасічна, Старосинявський район, Хмельницька область

Контактні дані

tanysha24r@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

08.06.2015 – 12.06.2015

Місце проведення тренінгу

Пасічнянський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, технологічний ліцей»

Тренери

Сьомик Світлана Василівна