Портфоліо Олексин М.Д. з теми "Кооперативне навчання на уроках суспільних дисциплін"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Кооперативне навчання на уроках суспільних дисциплін

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

історія України, світова література, українська література, художня культура

Навчальна тема

Наш край наприкінціXVIII-XIXст.

Вік учнів, клас

9 клас

Стислий опис

Історія України 9 клас.Тема 9.Наш край наприкінціXVIII-XIXст. Мета:ознайомити учнів з історією рідного краю в першій половиніXIXст.,показавши її в контексті долі українських земель у складі Австрійської імперії; Формувати вміння і навички ,здобувати історичні знання з наукової літератури,шкільного краєзнавчого музею [1], музею Покуття м.Городенки; Виховувати любов до рідного краю.

Повний План вивчення теми

[2]

Навчальні цілі

В результаті проекту учні повинні вдосконалити свої навички роботи у таких програмах як: WORD, PowerPoint, Publisher. Учні повинні також навчитися створювати сценарії сторінки веб-сайту та wikі -сторінки. Учні навчаться аналізувати зібрану інформацію, поповнять свої знання з історії, літератури, мистецтвознавства. Для проведення екскурсії учні зможуть на практиці застосувати свої знання з географії. В результаті цього проекту в учнів повинні сформуватися навички колективного навчання.

Опис оцінювання

Упродовж виконання проекту проводиться опитування та оцінювання [3], щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських робіт та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують публікації та вікі-статті, в залежності від того, який продукт вони будуть створювати. Також з цією метою використовуються нагадування і підказки. Регулярно ведеться читання блогу дослідження. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою контрольного списку запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом.

Діяльність учнів

Вчитель попередньо ділить учнів на пошукові групи: 1.Група біографи. 2.група фольклористи. 3.Група економісти. 4.Група мистецтвознавці. 5.Відділ статистики і термінології.Економісти займаються пошуком матеріалів про господарство ,заняття ремеслами і промислами , умови життя і побут жителів Покуття.Зцією метою опрацьовують запропоновану вчителем літературу, відвідують шкільний краєзнавчий Музей і музей Покуття в м.Городенка. Відділ статистики і термінології отримує від учителя перелік понять,які можуть бути використані протягом уроку, щоб Їх коментувати і ведуть пошук статистичних даних про кількісний національний і соціальний склад жителів Покуття І Городенки.Терміни-Галичина , Покуття,рафинері, тартаки , броварництво,гутництво, пропінація,Бароко, дистрикт, хасидизм, магдебурзьке право. Бондарство, лимарство. Група біографи вивчає діяльність на теренах краю магнатського роду Потоцьких. зокрема, Миколая Потоцького[4],Барона Ромашкана,Бернарда Меретира і Йогана Георга Пінзеля,які творили свої шедеври в Городенці, покутського Етнографа Григорія Ількевича. Група мистецтвознавці проводить екскурсію до Костелу [5] і Успенської церкви в Городенці і вивчають творіння Меретина і Пінзеля. Група фольклористи досліджує легенди і перекази краю,що стосуються даного періоду

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олексин Мирослава Дмитрівна

Фах, навчальний предмет

вчитель історії

Навчальний заклад

Городенківська ЗОШ І-ІІІ ст. №1

Місто\село, район, область

м. Городенка, Івано-Франківська область

Контактні дані

muroslava1971@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

5.06 - 15.06.2012

Місце проведення тренінгу

Городенківська ЗОШ І-ІІІ ст. №1

Тренери

Смеречанська Оксана Іванівна