Портфоліо Оксани Валеріївни з теми "Кольори нашого настрою" для учнів 5 класу
Зміст
Назва проекту
Кольори нашого настрою
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Образотворче мистецтво
Вік учнів, клас
5 клас, 10-11 років
Стислий опис проекту
Цей проект спрямований на поглиблення знань, удосконалення умінь і навичок в освітній галузі «Образотворче мистецтво» ( 5 клас) засобами кольорознавства та портрету. У проекті розкривається актуальність проблем емоцій, як кольори впливають на наш настрій, що можна зробити для покращення настрою, досліджується якими кольрами можна намалювати настрій. Робота над проектом триває протягом 2-х тижнів. Учасники проекту вивчають різні аспекти означених проблем: філософський, психологічний, естетичний. Для цього формуються творчі дослідницкі групи учнів за інтересами. Кожен учасник проекту працює за планом реалізації завдань творчої групи, що дозволяє враховувати здібності і нахили учнів із різним рівнем навчальних досягнень, розвивати комунікативну компетентність, сприяти виробленню пізнавальної потреб, розвитку креативного мислення. Для коригування роботи над проектом представники дослідницької групи проводять консультації, круглі столи, мозкові штурми. У ході роботи над проектом учні повинні: \ підготувати попередню усну презентацію з тих питань, які є ключовими для розробки пректу; створити презентацію проекту; створити веб-сайт; виконати тематичні завдання (малюнки); підготувати узагальнюючі матеріали для підсумкової конференції. Робота над проектом «Кольори нашого настрою» дає можливість пізнати себе та свій внутрішній світ через засоби образотворчого мистецтва, формувати культуру та естетичні цінності, збагачувати духовний світ учнів.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Ознайомитися із специфікою проектної діяльності, розвивати уміня відокремлювати суттєве у загальному, знаходити систиматизвати та узагальнювати інформацію за темою проекту, визначати пріоритетні напрямки пошукової роботи. Заохочувати учнів до пізнання евідомого, виховувати інтерес висловлювати особистісно-ціннісне ставлення до проявів естетичного в житті та мистецтві аналізувати та інтерпретувати мистецькі твори різних видів, жанрів і стилів Навчити учнів працювати у групі, раціонально розподіляти обов’зки, надавати консультації і підтримувати позитивний емоційний фон у творчому колективі.
Опис оцінювання
На початковому етапі буде використана система початкового оцінювання у вигляді анкетування за таблицею «З Х Д», яка додатково буде заповнена на при кінці проекту. Протягом виконання проекту буду здійснювати корегувальні функції для того щоб діти не відхилились від основного курсу. Для здійснення оцінювання будуть використані картки оцінювання, а також виконання тестових завдань. Під час виставлення підсумкової оцінки будуть враховані як проміжкові результати так і оцінка блогу, виступу і робота в групах Учням буде надано можливість за критеріями оцінити свою роботу з Інтернет ресурсами.
Діяльність учнів і вчителя
Вчитель робить чіткий послідовний опис діяльності учнів в ході вивчення теми «Кольори нашого настрою» та реалізації проектів – обсяг та послідовність вправ і пояснення того, як учні задіяні у плануванні власного навчання. Учні вибирають тему, визначають проблеми проекту, зясувують основні джерела дослідження теми. Розробляють програму дослідницької роботи та план реалізації проекту. Визначають актуальність, мети і завдань проекту, осмислення його основних структурних елементів. З’ясування навчальних потреб учнів здійснюється за допомогою раніше підготовлених схем (наприклад – Асоціативний кущ) Вступна презентація «Кольори нашого настрою» вчителя допоможе учням орієнтуватися в напрямках роботи: дослідження, опитування, пошук, аналіз, яка в подальшому повинні учнів спонукати до виготовлення власних виробів. Використання Інтернету учні використовують для пошуку інформації http://www.interflora.ua/ Звітують про виконану роботу на блозі. Учні використовують приклад вчителя для виконання власної роботи, але мають право вносити своє власне бачення в дослідження або виконання виробу. Оцінювання учнівських робіт проводиться: самооцінка, перевір однокласника, вчителем.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Дектярьова Оксана Валеріївна
Фах, навчальний предмет
Навчальний заклад
Орджонікідзенська початкова школа-сад
Місто\село, район, область
с. Орджонікідзе, Криворізький р-н, Дніпропетровська обл.