Портфоліо Озюменко Наталії Миколаївни для учнів 7 класу з основ здоров'я за темою "Будь обережним! Убережись від СНІДу."

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Соціальна складова здоров'я. Будь обережним! Убережись від СНІДу.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біодогія, основи життєдіяльності

Вік учнів, клас

Учні 7 класу. 12-13 вік

Стислий опис проекту

7 клас ,СНІД, робота з додатковою літературою,оформлення повідомлень. Пошук інформації мережі інтернет. можливі учнівські ролі, які передбачаються у сценарії проекту та продукти діяльності учнів в проекті. Розробка проекту пов’язана з вивченням теми з предмету» Основи здоров’я» у 7класі «Соціальні чинники здоров’я підлітків. Наркоманія й ВІЛ- інфікування». Проект передбачає засвоєння та вдосконалення учнями основних знань щодо безпечної поведінки в соціумі, виховання терпимого ставлення до ВІЛ-інфікованих людей, засвоєнню навичок безпечного спілкування з ВІЛ-інфікованими. Він направлений на розвинення навичок 21ст.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання

На початку проекту: щоб визначити навчальні потреби учнів, встановити навчальні цілі використовуються опитування та метод мозкової атаки. Метод «З-Х-Я--Д» (Знаю – Хочу дізнатися –Як дізнатись?- Дізнався) добре спрацює на етапі відслідковування прогресу у навчанні учнів. Також слід вести контрольний список для презентації, контрольний список для інформаційного бюлетеню,, контрольний список: вклад в групову роботу, що дозволить забезпечити об’єктивність оцінювання діяльності учнів при роботі в групах. Для того,щоб діти мали інструменти для самооцінювання, кожному учаснику проекту слід вести «Журнал дослідження» в системі роботи над вивченням теми. Гарним інструментом моніторингу просування учнів по темі для вчителя стане поетапна рефлексія. Заключним етапом роботи є захист проекту та тестування.

Діяльність учнів та вчителя

За тиждень до початку роботи над проектом вчитель ознайомлює з публікацією про метод проектів та навички 21 століття учнів.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

1 День Навчальна тема розпочинається із заповнення учнями опитувальника «Твої очікування від проекту» (створений засобами https://docs.google.com/), з допомогою якого визначається бажання/небажання учнів працювати у проекті, рівень обізнаності з технологіями веб 2.0 та бажання виконувати ту чи іншу роль у групі. Наступний крок – ознайомлення учнів з учительською презентацією, в якій представляється ключове запитання: Убережись від СНІДу та оголошуються тематичні питання проекту:Пандемія СНІДу – неминучість? Що ти знаеш про СНІД? Як поширюється ВІЛ/СНІД-інфекція?

З допомогою учительської презентації проводиться мозковий штурм для виявлення вхідних знань, уявлень, переконань з питання Чи правду нам говорять про пандемію СНІДу? таблиця з-х-д

На наступному кроці учні об’єднуються у групи. Далі з допомогою мозкового штурму (таблиця ЗХД), але в групах, учні працюють над питанням «Що я знаю про СНІД?».

Для ознайомлення учнів із завданнями для досліджень пропонується учительський документ для фасилітації – презентація вчителя, яка розміщується в Інтернеті і є доступною будь-кому та будь-де. Здійснюється обговорення інформаційних джерел, які використовуватимуться в процесі реалізації проекту, після чого вчитель представляє учням контрольні списки оцінювання робіт, які містять огляд очікувань від створеної ними роботи і проводить їх обговорення з подальшим удосконаленням (з огляду на зауваження учнів). 1 тиждень роботи над проектом 1 група (біологі-науковці) виконують наступні завдання: Ознайомлюються з поняттям “ВІЛ”, "СНІД" в різних джерелах (підходить підручник, Інтернет, інші друковані джерела). Після цього вони: •Знаходять в Інтернеті та друкованих джерелах інформацію про ВІЛ/СНІД-інфекцію. Під час пошуку інформації в Інтернеті учні оцінюють знайдені веб-сайти, користуючись контрольними списками оцінювання сайтів, розробленими вчителем. Також вони використовують інструкцію по пошуку інформації в Інтернеті. 2 група (медики) виконують наступні завдання: •розглядають шляхи поширення ВІЛ-інфекції;

  • Складають таблицю з показниками поширення ВІЛ-інфекції та СНІДу у різних регіонах.

•Порівнюють розповсюдженням інєкційних наркотиків з поширенням ВІЛ-інфекції. Результати своїх досліджень представляють в учнівському блозі. 3 група (журналісти) •Знаходять в Інтернеті інформацію про заходи, які вберігають від дії шкідливого радіоактивного випромінювання. •Із знайдених заходів обирають ті, які можна застосувати в кожній родини. 4 група (видавці) З допомогою Інтернету та друкованих видань шукають зв’язок вживання ін'єкційних наркотиків та поширенням ВІЛ-інфекції. Обдаровані учні мають спрогнозувати, якою б була кількість захворюваних СНІДом, якби люди були пильними та дотримувались здорового способу життя. Під час виконання дослідницьких завдань учні самостійно здійснюють самоспрямування у діяльності за допомогою розроблених вчителем підказок та нагадувань. 2 тиждень роботи над проектом Усі групи узагальнюють та систематизують отримані результати, після чого: 1 група (біологі-науковці) •Створюють вікі-статтю про ВІЛ/СНІД -інфекцію. 2 група (медики) Хід, а також результати своєї роботи представлять в блозі. Між собою учні спілкуються за допомогою електронної пошти. 3 група (журналісти) Результати своєї роботи представляють на окремій сторінці блогу. Інформацію учасникам інших груп передають з допомогою електронної пошти. 4 група (видавці) На основі отриманих даних видають буклет про зв’язок розповсюдження ін'єкційних наркотиків та поширення ВІЛ-інфекції та СНІДу. Протягом усієї роботи над проектом вчитель використовує електронну пошту для нагадування учням про наближення до наступного етапу роботи над проектом. Службу миттєвих повідомлень вчитель використовує для консультування учнів по мірі виникнення проблем чи питань (або в разі хвороби дітей). Завершується робота над проектом демонстрацією результатів досліджень кожної з груп на загальношкільній конференції.

Приклад учнівської роботи

Діаграма

Відомості про автора

Прізвище, ім'я та по батькові

Озюменко Наталія Миколаївна

фах,навчальний предмет

вчитель біології, основи здоров'я

Місце проведення

Кам'янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня

місто\село,район, область

село Кам'янське, Нікопольський район,Дніпропетровська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

12 - 24 листопада 2012р.

Місце проведення

с.Кам'янське Нікопольський р-он Дніпропетровська обл., Кам'янська ЗОШ І-ІІІ ст.

Тренери

Солдатов Дмитро Сергійович