Портфоліо Ожгихіної Світлани з теми «Тарас ШЕВЧЕНКО. Творче життя (життєпис) поета. «Мені тринадцятий минало»»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Творчість Тараса Шевченка

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

українська література,народознавство,образотворче мистецтво, інформатика

Вік учнів, клас

12- 13 років 7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з української літератури для учнів 7 класу. Тема проекту "Про далекі минулі часи. Тарас Шевченко. Творче життя (життєпис) поета. "Мені тринадцятий минало".

Учні знайомляться із творчим життям поета(презентація вчителя [[1]]).Учаться розуміти значення його творчості для українського народу.Проаналізують роздум поета про сирітське дитинство, з'ясуюють роль контрасту та інших художніх засобів, їх образність у творі "Мені тринадцятий минало".Розкриють ідейний зміст твору, передаючи зміни у настрої хлопчика,викликані єднанням з природою, усвідомленням сирітської долі й почуттям вдячності до дівчинки; навчити виразно читати вірш, знаходити художнізасоби,що допоможе учням відчути естетичну насолоду від виразного читання; ознайомляться із змістом картини Їжакевича «Шевченко-пастух». Формуються групи, учні кожної з груп вибирають тему за якою будуть працювати (методом жеребкування)для створення творчо-дослідницьких проектів.Кожній з команд дається перелік запитань, на які вони методом аналізу та синтезу знаходять відповідь. Правильністю роботи керує учитель на протязі всього проекту - дає рекомендації, проводить оцінювання та самооцінювання. У кінці проекту кожна група надає кінцевий продукт своєї пошукової роботи.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми


План впровадження теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж усього навчання за темою. Під час вступної презентації вчителя, учні заповнюють таблицю ЗХД [[2]]. Контрольний список питань до проекту допомагає учням планувати, а потім відстежувати свій прогрес під час виконання проекту. Після обговорення у класі оцінюється ступінь розуміння теми учнів за допомогою письмових відповідей на запитання онлайн тесту [[3]]. Після завершення роботи учні презентують свої результати роботи над проектом. Учитель спостерігає за роботою груп протягом усього часу, наприкінці учні заповнюють форму самооцінки свого проекту [[4]]. Ще раз переглядають таблицю «ЗХД». Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, бюлетеня, створеного предмета і самооцінювання.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку вчитель проводить бесіду з учнями за допомогою презентації. Учні переглядають, знайомляться із життєвим та творчим шляхом Т. Шевченка. Викладач пропонує дітям ключові та тематичні запитання, на які вони намагаються дати відповіді, висувають власні гіпотези. Учитель ділить учнів на групи «Лінгвісти», «Біографи»,«Історики», «Дослідники», «Художники» , перед якими ставиться ключове питання. Учні продумують план дослідження, вибирають дослідницькі методи, форми представлення результатів. На цьому етапі перед початком роботи над проектом проводиться обговорення питання як знайти джерела достовірної інформації з теми дослідження і доцільно використати їх. Учні обговорюють тему проекту, цілі, завдання, вживаються в ситуацію, складають план роботи групи та розподіляють обов’язки у групі. Протягом роботи у проекті кожна група спілкується між собою та отримує за необхідністю консультацію у вчителя. Для пошуку необхідної інформації учні використовують підручник, словники, додаткову літературу. Кінцевий результат проекту – презентація кожної творчої групи, що є складниками роботи проекту в цілому[[5]]. Потім учні заповнюють форму самооцінки своєї участі у роботі групи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Світлана Ожгихіна

Фах, навчальний предмет

учитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Прилуцька ЗОШ І-ІІІ ст. №3

Місто\село, район, область

м. Прилуки, Чернігівська область

Контактні дані

ozhihina@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

05-13 грудня 2012р.

Місце проведення тренінгу

м. Прилуки С/Ш №6, гімназія №1

Тренери

Ліпін Володимир Павлович, Ведмідська Наталія Миколаївна