Портфоліо Овчаренко Олени на тему "Людина серед людей"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Людина серед людей

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

"я у світі", "Математика"

Вік учнів, клас

9-10 років, 4 клас

Стислий опис проекту

Проект розроблений для учнів 3 класу під час вивчення предмету «Людина і світ» в темі «Людина серед людей». Учні досліджують питання визначних місць Луганщини, які видатні люди родом з Луганщини, який внесок вони зробили у розвиток України чи світу. Також учні знайомляться з поняттям сімейного бюджету, його розподілення, способи економії сімейних коштів для реалізації власних бажань. Як практичний результат проекту учні здійснюють екскурсію по Луганщині за власноруч розробленим маршрутом, створюють фотоальбом подорожі.

План вивчення теми

план вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. Перед початком роботи над проектом вчитель проводить оцінювання учнів на готовність до критичного мислення. На початку вивчення теми вчитель пропонує учням в парах записати всіх видатних людей, які народились в Лисичанську, визначити що таке сімейний бюджет, з чого він складається, на що витрачають батьки кошти. Це допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів, щодо цієї теми. Форма самооцінювання для блогу учнів допоможе учням вдосконалити оформлення спільного блогу, надасть змогу правильно оформити статті, структурувати зміст. Після завершення учнями їх міні-проектів, спеціальна Форма самооцінювання зі співробітництва використовується для забезпечення отримання думок і оцінок однолітків. Учні використовують цю форму для того, щоб отримати реальну оцінку взаємодії між членами групи. Наприкінці проекту з метою загального оцінювання своєї роботи учні проводять взаємооцінювання за формою

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком роботи

  • Згідно складеного плану впровадження проекту вчитель роздає вказівки особам задіяним в реалізації проекту (вчитель інформатики, заступник директора, батьки)
  • вчитель проводить попереднє оцінювання, визначає рівень комп’ютерної грамотності учнів, обізнаності краєзнавчого аспекту, рівень володіння елементарними економічними знаннями;

На початку роботи учні

Ознайомлює з ТБ роботи на комп’ютері, санітарно-гігієнічними нормами роботи з комп’ютерною технікою. Переглядаючи початкову презентацію учні розпочинають заповнювати інструменти учнівських потреб

  • ознайомлюються з проблемою дослідження
  • Ознайомлюються з ключовим та тематичним питаннями вчителя, формулюють свої питання до дослідження, гіпотезу.
  • об’єднуються в 3 групи за напрямками роботи (за вподобаннями).

Кожна група отримує завдання до дослідження:

  • «Економісти»

досліджують сімейний бюджет, визначають шляхи економії сімейного бюджету для здійснення мрії. Для організації дослідження вчитель надає групі допоміжні діаграми «Сфери витрат моєї родини» та «Бюджет моєї сім’ї», надає презентацію для фасилітації. З’ясовують ціни на білети до визначних місць Луганщини.

  • «Екскурсоводи»

- проводять опитування серед відвідувачів мережі Інтернет на питання «Які місця Луганщини є найкращими» створюють колаж подорожі Луганщиною, створюють мапу екскурсій. Створюють свій блог на якому розміщуюють хід свого дослідження, спілкуються з відвідувачами блогу, проводять опитування за проблемою дослідження. Перед створенням блогу учні ознайомлюються з інструкцією по створенню блогу.

  • «Історики»

- збирають інформацію про видатних людей Луганщини, створюють інформаційний збірник "Видатні постаті Луганщини". Для дослідження даної проблеми вчитель пропонує дітям заповнити форму. Вчитель учням пропонується список інформаційних джерел для дослідження. Пропонує переглянути сайти та оцінити ресурси Інтернету, нагадує учням про коректне використання інформації відповідно до авторського права. З метою ознайомлення учнів з правилами дотримання авторського права вчитель ознайомлює з презентацією про дотримання авторського права. Для груп учнів «Екскурсоводи», «Історики» джерелом інформації можуть бути роботи, які розміщені в мережі Інтернет. Важливо показати погану якість розміщених в мережі робіт та наголосити на необхідності навчання. Вчитель наголошує учням на тому, що в разі виникнення проблем їм можуть допомогти (особиста увага викладача) це допоможе їм набратися мужності та спонукатиме до завзяття в роботі. Під час проекту учні здійснюють спілкування з тими, хто знаходиться поза класною кімнатою приймають участь в інтерактивних обговореннях; збирають дані від багатьох людей за допомогою онлайн-опитування. Спільного використання (створення, редагування) з іншими людьми документів та інших електронних ресурсів (зокрема текстових файлів, електронних таблиць, презентацій) як в режимі реального часу, так і відстроченого в часі; отримання вражень та відгуків інших людей щодо створеного ними продукту;спільної роботи над навчальними проектами в групах чи парах в режимі реального часу разом з іншими учасниками. Дослідження проводиться протягом 5 тижнів.

В кінці дослідження

презентують свої результати, проводять екскурсію по визначним місцям Луганщини. Перед поїздкою вчитель ознайомлює учнів з ТБ під час екскурсій, нагадує правила поводження в громадських місцях, правилами дорожнього руху. По закінченню проекту вчитель надає інформацію про проект в редакційну колегію шкільної газети, якщо така існує.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олена Овчаренко

Фах, навчальний предмет

викладач математики

Навчальний заклад

ВП "Лисичанський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка"

Місто\село, район, область

м.Лисичанськ Луганська обл.

Контактні дані

matematika.v.chkole на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

10.06.13-15.06.13

Місце проведення тренінгу

Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського

Тренери

Скрипка Ганна Володимирівна, Барна Ольга Василівна