Портфоліо Овчаренко Олександра Євгенійовича для учнів 7 класу з трудового навчання за темою:"Шипові з'єднання"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Шипові з'єднання

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Трудове навчання , креслення.

Навчальні цілі

Навчити учнів створювати шипові з’єднання та використання інструментів. Учні повинні навчитись планувати роботу під час створення проекту. Учні повинні оволодіти навиками роботи з інструментами для обробки деревини. Учні повинні навчитись моделювати вироби.

Вік учнів, клас

7 клас, 13 років.

Стислий опис проекту

Проект здійснюється у 7 класі. За темою Шипові з’єднання. Учні вивчають теорію. Здійснюють дослідження з допомогою опитування, будують креслення. Розрахований проект на 8 тижнів, або на 16 годин . 1 урок. Вчитель ставить завдання учням, проводить тестування на початку проекту. 2 урок В залежності від відповідей учнів вчитель формує групи для роботи над проектом. У групі повинно бути від 3-5 учнів різного рвіня навченості. Ставить перед групами учнів конкретні завдання. У підгрупі класу матимемо 3-4 групи в залежності від кількості осіб у підгрупі класу. Тому перед першою групою ставимо завдання вивчити питання використання Шипових з’єднань , а також побудувати креслення виробу. Перед другою групою ставимо завдання на вивчення питання, що стосується способів створення шипових з’єднань, а також інтрументи для їх створення. Перед третьою групою ставиться завдання провести опитування «Чи використовуєте ви шипові з’єднання у своєму житті . І перед четвертою групою ставлю завдання провести опитування "Чи потрібні нам шипові з’єднання."

Повний План вивчення теми

[1] План вивчення теми

Опис оцінювання

Процес оцінювання проводиться у три етапи: на початку проекту[2]Планування публікації., впродовж роботи над проектом, наприкінці роботи над проектом. На початку проекту використовуємо метод анкетування, використовуючи як інструмент організаційну діаграму[3]Використання організаційних діаграм для оцінювання рівня знань учнів. та таблицю ЗХД[4]Таблиця ЗХД, а також можна використати і тестування. Саме оцінювання проводиться після прослуховування та обговорення презентації. Оцінювання учнівських робіт впродовж роботи над проектом здійснюється за відповідними формами оцінювання[5]Оцінювання учнівської роботи.. Тут можна використати форму оцінювання попередніх проектів. Упродовж виконання учнями роботи[6]Приклад оцінювання блогу. можна використати контрольний список завдань, за допомогою якого можемо фіксувати виконані учнем кроки.[7]Самооцінювання учнівської роботи.

Діяльність учнів та вчителя

Дослідження.[8]Публікація Метод проектів Схематично зобразити процес створення шипових з’єднань. Показати вироби-зразки. Проведіть опитування «Чи використовуєте ви шипові з’єднання у своїй діяльності? ". Проведіть опитування "Чи потрібні нам шипові з’єднання "[9] Учнівська презентація У процесі роботи учні знаходять інформацію у інтернеті, будують власнийі алгоритм створення шипового з’єднання увигляді схем, , проводять опитування «Чи використовуєте ви шипові з’єднання у своїй діяльності?» та «Чи потрібні нам шипові з’єднання?», переносять результати опитувань у електронні таблиці, та будують графіки для аналізу. З*ясування навчальних потреб учнів може здійснюватися за допомогою методів анкетування, перегляду презентації вчителя та її обговорення ЗХД[10], використовуючи такі інструменти як тест, нотатки вчителя, організаційні діаграми, листи паперу на котрих учні дають відповіді

За допомогою вступної презентації та зразків виробів ми показуємо учням для чого необхідно вивчати шипові з’єднання.[11]Презентація вчителя

Вчитель оголошує тему, а також ключове, тематичні та змістові питання, формулює життєву ситуацію згідно малюнка на слайді а також пропонує учням дати відповіді на запитання за методом ЗХД та організаційними діаграмами на листах паперу.

У процесі перегляду презентації учні записують ключове, тематичні та змістові питання, замальовують малюнок. Після команди вчителя виконують завдання за ЗХД та організаційними діаграмами на листах паперу.

Щодо обговорення питань, вони можуть або задавати запитання вчителю, або давати відповіді на навідні вчительські запитання.

Учні працюють малими групами 3-5 осіб, залежно від кількості у класі (групі) поділ на групи доцільно проводити так, щоб у групі були учні з різним рівнем знань, умінь та навичок.

Для забезпечення виконання учнями проекту необхідний постійний доступ до мережі у процесі якого вчитель ставить перед учнями завдання для пошуку інформації (можливо і ресурсів) необхідної для досягнення цілей проекту. Учні шукають інформацію, на запропонованих вчителем сайтах,[12] або на сайтах які знайдуть самостійно. Правда сайти які знаходять, ще й оцінюють за допомогою оцінювальників. У процесі роботи учні повинні дотримуватись законів про авторські права.


У процесі вивчення теми учні 3 та 4 групи роблять опитування «Чи використовуєте ви шипові з’єднання і у своїй діяльності? " Після збору необхідної інформації учні узагальнену інформацію викладають на вікісайті.

Впродовж виконання роботи вчитель перевіряє процес виконання учнями завдань ставлячи відмітки про їх наявність і виконання у контрольному списку, а у формі оцінювання відповідно вагу (бал) виконаного[13] Оцінювання учнівської роботи елемента роботи.

Завдання які даються учням повинні диференціюватися узалежності від можливостей учнів. Для сильних учнів даю завдання підвищеної складності де необхідно аналізувати, синтезувати, робити висновки, ну й звичайно такі учні назначаються керівниками команд. Для учнів які мають проблеми у навчанні доречно буде здійснити наступні кроки: перше це залучати їх для роботи у групи з сильнішими учнями; друге, давати учням посильні для виконання завдання Формуюче оцінювання буде здійснюватися на початку роботи з проектом(перше заняття), а також впродовж виконання проекту, а також при закінченні роботи (останнє заняття.[14]

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Овчаренко Олександр Євгенович

Фах, навчальний предмет

Трудове навчання,інформатика

Навчальний заклад

Мар'янська ЗОШ №2

Місто\село, район, область

с.Мар'янське 2,Апостолівський район.

Контактні дані

alex19041982 на gmail.com

Відомості про тренінг

  • Очний курс Intel "Навчання для майбутнього"(10 версія) для тренерів учителів 7 класів ЗНЗ, що беруть участь у Національному проекті "Відкритий світ"

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери