Портфоліо Оврашко Ольга Іллівна

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Хімічниі елементи. Відносна атомна маса.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Хімія,основи здоров'я, фізика, математика, біологія, географія, історія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Початкові хімічні поняття

Вік учнів, клас

7 клас 11-13 років

План вивчення теми

План вивчення теми

Стислий опис проекту

У навчальному проекті беруть учні 7 класу. Тема 1. Початкові хімічні поняття. Основні види діяльності: групова, у парах, індивідуальна. Передбачаються використання ігрових моментів, складання карток самоаналізу знань із теми, складання рекламного слогану «Хімічний елемент- це…», заповнення колонок таблиць при роботі за періодичною системою; створення проектів за темами: «Походження назв елементів», «Поширеність хімічних елементів в природі», «Як поняття про періодичну систему хімічних елементів Д. І. Менделєєва допомагає розширити інформацію про хімічний елемент?».

Приклад буклету

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Приклади презентацій

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Презентація вчителя Презентація учня

Навчальні цілі

Навчальні цілі: поглибити знання учнів про атоми й молекули як складні структурні частинки речовини; дати поняття про йони як заряджені частинки, про хімічний елемент як визначений вид атомів; ознайомити учнів із сучасною українською номенклатурою, з будовою періодичної системи хімічних елементів Д. І. Менделєєва і з поняттям абсолютної та відносної атомної маси, одиницею вимірювання – атомною одиницею маси; дати уявлення про поширеність хімічних елементів у природі; сформувати початкові навички визначення положення хімічного елемента в періодичній системі; навчити визначати відносну атомну масу за періодичною системою хімічних елементів.

Опис оцінювання

Провести обговорення опитування учнів щодо визначення рівня попередніх знань та схему З-Х-Д , для того, щоб визначити навчальні потреби учнів до початку їх роботи над проектом; продумати, як забезпечити учнів інформацією . Учні використовують контрольний список для створення презентації, контрольний список для створення вікі-сайтів, для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Записи в журналах спостережень та досліджень допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати проекти. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів. Учні використовують форму оцінювання презентації та форму для зворотного зв'язку для здійснення учнями само оцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію учні мають отримувати до того, як робота завершена для того, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації проектів.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

оцінювання1

оцінювання

Діяльність учнів та вчителя

Діяльність вчителя.

Починати роботу над проектом, треба сформулювати ключове та тематичні питання, тобто скласти план проекту. Наступним етапом є розроблення критеріїв оцінювання кожного виду робіт: створення презентацій, публікацій, вікі-сайтів, підготовка буклету про проектний метод та презентації про даний проект . Упродовж проекту вчитель спостерігає за роботою груп учнів, контролює їх та консультує, у разі необхідності коректує роботу. Наприкінці проекту вчитель залучає учнів до оцінювання та оцінює роботи.

Діяльність учнів.

Учні знайомляться з планом проекту вчителя, з критеріями оцінювання кожного виду робіт, вчаться створювати презентації , публікації, вікі-сайти, готувати буклети згідно із завданням проекту.Повинні вміти самостійно працювати, оброблювати інформацію, виділяти головне і вміти відстоювати свою точку зору. Учні повинні знати, що ця робота кропітка , вимагає ретельної обробки знайденого матеріалу, виділення головного з безлічі інформації, аналіз, синтез, дотримання логіки викладення інформації, грамотного написання та оформлення, використання комп’ютерних технологій. Головне – кожен має бути задіяним: кореспондент, консультант, фотограф, журналіст, оператор набору, вчені і т.д.


Блог учня

ОПРОСНИК

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Оврашко Ольга Іллівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель хімії

Навчальний заклад

Одеська загальноосвітня школа № 28 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області

Місто\село, район, область

м.Одеса

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

29.08 – 07.09.2012

Місце проведення тренінгу

Одеська загальноосвітня школа № 28 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області

Тренери

Дубовська Інна Вікторівна