Портфоліо Німенко Л.М. "Українці, яких знає світ"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Українці, яких знає світ

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Я у світі. Я – українець.

Вік учнів, клас

4 клас, 9-10 років

Стислий опис проекту

Буклет Німенко Лідії1.jpg Буклет Німенко Лідії2.jpg

  • Учні знайомляться з видатними діячами політики, літератури, мистецтва, спорту.
  • Вивчають світові досягнення відомих українців, використовуючи друковані та періодичні друковані матеріали, а також матеріали Інтернет-видань.
  • Підсумком роботи учнів буде презентація та усний виступ учнів.

План вивчення теми

Оцінювання

Оцінювання роботи учнів розпочинається із заповнення таблиці «ЗХД». Учні на аркуші паперу активізують попередні знання (що вони знають про світове положення України, традиції українського народу).

Учні починають з мозкового штурму ідей в області «Знаю». Пізніше (після демонстрації вчительської презентації та екскурсії до історичного музею), вони поодинці або в групах збирають питання, які вони хочуть вивчити, – «Хочу дізнатися». Потім, коли учні починають відповідати на питання проекту, вони записують отриману інформацію в наступну колонку – «Дізнався».

Вчитель оцінює діяльність окремих учнів та груп, зокрема, в процесі їхньої роботи, відвідування консультацій (реальне та електронне спілкування з учнями через Інтернет), де він бачить прогрес роботи учнівських груп, віднайдені списки джерел та літератури, Інтернет-ресурсів , їхні міркування. Зустрічі в ході проекту показуватимуть готовність (чи неготовність) учнів до переходу на наступний етап у роботі над проектом. Також вчитель буде намагатися сприяти самооцінюванню і рефлексії, шляхом пропозиції учням оцінити власну роботу, свої думки і навчання та свої товаришів, методи їх поліпшення.

Завершальний етап оцінювання розпочинається із презентації і захисту учнівських робіт (критерії яких визначені вчителем ще на початку проекту), остаточним заповненням таблиці «ЗХД» та контролю знань з теми шляхом нескладного тестування (Форма Google). Після цього вчитель займається підсумковим оцінюванням (100 балів переводиться в 12 бальну систему оцінювання) та виставляє підсумкові оцінки кожному учню в журнал.

Форми оцінювання

Контрольний список для мовлення.

Форма оцінювання для дослідження. Початкові класи

Форма оцінювання мультимедійної презентації

Форма оцінювання співробітництво. Початкова школа

Діяльність учнів та вчителя

Спочатку вчитель ознайомлює учнів із завданнями проекту під час показу своєї вступної презентації.

Учні проходять вхідне он-лайн тестування.

Із учнів формуються групи дослідників, кожна з них обирає собі тему із переліку визначених вчителем. Учні заповнюють першу колонку таблиці «ЗХД».

Сформувати творчі групи за темами:

  • «Видатні діячи минулого»
  • «Видатні письменники»
  • «Українські науковці»
  • «Олімпійські чемпіони»
  • «Дічи культури та мистецтва».

Разом з вчителем клас вирушає до історичного музею з метою ознайомлення учнів з видатними людьми та їх досягненнями. Мета екскурсії – зацікавити учнів до своїх тем досліджень. Передбачаються в подальшому відвідування міської дитячої біліотеки конкретними дослідницькими групами учнів разом з вчителем, ознайомлення з каталогом літератури. Заповнюється учнями друга колонка таблиці «ЗХД». Вчитель ознайомлює учнів з критеріями оцінювання робіт, термінами їх виконання, графіком консультацій, рекомендованими джерелами і т. ін.

Групи працюють над своїми завданнями, а вчитель їм надає консультації, спілкується з ними по електронній пошті, надає інструкції та вказівки; допомагає учням, що мають проблеми у навчанні дидактичними матеріалами, зразками необхідних робіт тощо.

Групи дослідників представляють результати своєї діяльності у формі презентацій, учнівських публікацій, вікі - статті (5 груп) на широкий загал на четвертому тижні. Учні завершують заповнення таблиці «ЗХД». Після цього вони проходять тестування з навчальної теми, а вчитель завершує процес підсумковим оцінюванням.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Німенко Лідія Михайлівна

Фах, навчальний предмет

учитель початкових класів

Навчальний заклад

середня загальноосвітня школа № 18

Місто\село, район, область

м. Новомосковськ

Дніпропетровської обл.

Контактні дані

nimenkolidia63@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м. Новомосковськ, КЗО "СЗШ № 18" 12-26 червня 2017 року


Дати проведення тренінгу

12/06/17 - 24/06/17

Місце проведення тренінгу

середня загальноосвітня школа № 18

Тренери

Полякова Марія Вікторівна

Скуратовська Людмила Григорівна

Мартинова Ольга Вікторівна