Портфоліо Ніколенко Лілії Анатоліївни з теми "Культура мовлення"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

"Культура мовлення"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Російська мова, інформатика

Вік учнів, клас

13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Навчальний проект з російської мови призначений для учнів 7 класу, які проведуть дослідження про необхідність культури мовлення у сучасному світі, здійснять опитування та опрацювання результатів дослідження. Клас об’єднується у три групи: соціологи, журналісти, віртуали і презентують свою роботу у мультимедійній презентації, Вікі – статті, блозі.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження теми

Навчальні цілі

По закінченні роботи над проектом учні зможуть:

- представляти результати своїх досліджень у вигляді Вікі- статті, комп’ютерної презентації, блогу;

- оцінювати ідеї однолітків у блогах;

- аналізувати знайдену в Інтернеті інформацію та раціонально використовувати ресурси всесвітньої мережі;

- проводити соціологічне дослідження з аналізом даних;

- дослідити культуру мовлення на сучасному етапі розвитку людства.

Опис оцінювання

Оцінювання учнів проводиться упродовж всієї навчальної теми.

До початку проекту: для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань про культуру мовлення у сучасному світі застосовується Опитувальник з теми «Культура мовлення». Окрім цього учні заповнюють в Таблицях «ЗХД» 2 колонки Знаємо та Хочемо дізнатися.

В ході реалізації проекту: щоб оцінити вклад кожного в групову роботу вчитель надає Контрольний список групової роботи в проекті і учні заповнюють цей список. Для самооцінювання учнями дослідницьких умінь під час планування ними і проведення експерименту використовується Форма оцінювання дослідницького процесу.

По завершенні проекту: Учні презентують створені інтелектуальні продукти. Для оцінювання залучаються і самі учні, об’єднані у групи, які заповнюють Контрольний список для вікі-сайту. Середні класи та Форму оцінювання мультимедійної презентації. Учні закінчують заповнення Таблиць «ЗХД».Остаточна оцінка за тему виставляється із врахуванням оцінки за презентацію та Вікі-статтю.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Учнівська Вікі-стаття "Якою повинна бути вихована людина?"

За тиждень до початку роботи над проектом учитель готує публікацію для учнів та їх батьків про проектну діяльність.

Mova5.jpg Mova6.jpg

1 урок. Для зацікавлення учнів темою проекту учитель показує власну презентацію, в якій описана проблема проекту, сформульовані ключові та тематичні запитання. Для перевірки попередніх знань учнів з теми проекту вчитель проводить опитування за допомогою Опитувальника з теми «Культура мовлення»та надає документ для фасилітації. Для визначення навчальних потреб учні заповнюють таблиці «ЗХД». Учні об’єднуються у 3 групи за інтересами, кожній групі надаються ролі: Соціологи, Журналісти, Віртуали. Журналісти: аналізують діяльність 1 групи, результатом їх діяльності є Вікі-стаття «Чому сьогодні стало актуальним питання культури мовлення?» Соціологи: проводять опитування серед однолітків щодо культури мовлення у сучасному суспільстві, на основі отриманих даних будують діаграму. Матеріали дослідження узагальнюють у формі мультимедійної презентації «Актуальність культури мовлення» Віртуали: використовуючи ресурси Інтернету та довідкову літературу, підбирають матеріал – сленгові та діалектні слова молоді . Результат оформлюють у вигляді блогу.

2 урок. Учні здійснюють пошук необхідної інформації. Проводять соцопитування. Учитель роздає критерії оцінювання продукту діяльності учнів. Оцінюють отриману в Інтернеті інформацію згідно до критеріїв, що роздаються учням. При використанні матеріалів у проектній діяльності учні вказують посилання на джерело інформації.

3 урок. Працюючи в групах, учні створюють продукт своєї діяльності. Вчитель організовує консультації по групах. Учні кожної групи оцінюють себе та своїх однокласників. Учні завершують свої роботи. Презентують її. Відбувається рефлексія, оцінювання навчальних досягнень учнів відповідно до Контрольного списку для вікі-сайту та Форми оцінювання мультимедійної презентації.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Лілія Ніколенко

Фах, навчальний предмет

Учитель російської мови та літератури, російська мова

Навчальний заклад

Бобринецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 імені П.П.Шумилова

Місто\село, район, область

м.Бобринець, Бобринецький район, Кіровоградська область

Контактні дані

LiliaNikolenko0309 на jmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Intel "Навчання для майбутнього". м. Бобринець, Кіровоградська область, 20 серпня - 14 вересня 2012

Дати проведення тренінгу

20 серпня - 14 вересня 2012

Місце проведення тренінгу

Бобринецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 імені П.П.Шумилова

Тренери

Волошина Олена Вікторівна