Портфоліо Нізельник Наталії Петрівни
Зміст
- 1 Буклет
- 2 Назва навчальної теми
- 3 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 4 Вік учнів, клас
- 5 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 6 План вивчення теми (вставити файл)
- 7 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 8 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 9 Відомості про автора
- 10 Відомості про тренінг
Буклет
Назва навчальної теми
В яких кутах доба довша
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Математика ,навколишній світ, природознавство, пропедевтика вивчення фізики.
Вік учнів, клас
5 клас. 10-11 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Проект спрямований на вивчення теми «Кути» в процесі інтерактивної співпраці. Учні під час роботи в проекті систематизують знання про кути (гострі, прямі, тупі) , отримані в початковій школі.. Знайомляться з новим видом кутів – розгорнутим, градусною мірою кута, приладами, за допомогою, яких вчаться будувати та вимірювати кути. Вивчають властивості кутів, знайомляться з бісектрисою, вчаться їх порівнювати.. Працюють чотири групи учнів, кожна з яких будує коло сонячного годинника за допомогою кожного виду кутів (перша з гострих кутів, друга – тупих, третя з прямих, четверта – розгорнутих). В процесі роботи, відповідають на запитання «В яких кутах доба довша», таким чином поєднують поняття площини, часу, циклічності доби, року.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання в проекті базується на принципах формуючого оцінювання. • На початку роботи над проектом учні виконують вхідне тестування у вигляді теоретичного опитування "Кути". Після чого вчитель має уявлення про ступінь обізнаності учнів, може корригувати актуалізацію опорних знань,яка буде проходити за допомогою заповнення таблиі З-Х-Д (Знаемо, Хочемо дізнатися, Дізналися). Оцінку на цьому етапі отримує кожен учень. • Проміжне оцінювання повинно насамперед проконтролювати, чи вірно уявляють учні мету та хід виконання проекту. Кожна група створює блок – схему своїх дій.. Оцінку отримує вся группа. • Вихідне оцінювання повинно перш за все виявити рівень подачі та оформлення результатів дослідження, тобто оцінюється насамперед презентація та створені сонічні годинники, а також буклети. Наприкінці роботи над проектом учні заповнюють оціночний лист роботи над презентацією результатів дослідження у проекті з чітко прописаними критеріями та балам.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Даний проект передбачає закріплення теми "Кути", та вивчення теми "Вимірювання та побудова кутів", «Бісектриса кута», «Шкали». Проект розрахований на 4 уроки. Перед початком проекту вчитель готує такі дидактичні матеріали: шаблон онлайн презентації для оформлення результатів дослідження, Учні на початку проходять вхідне теоретичне онлайн-опитування "Кути", за допомогою якого вчитель з'ясовує рівень ЗУНів за темою, що вивчається . А також зясовує навчальні потреби учнів шляхом заповненя форми спільного доступу ЗХД( знаємо - хочемо знати - дізналися). Учні об’єднуються вчителем в різнорівневі групи . Учні знайомляться з вступною презентацією вчителя. Перед учнями ставиться проблема: В яких кутах доба довша? Кожна команда повинна створити за допомогою кутів сонячний годинник, відповідаючи на запитання «Сонячний час. Який він?». Але існує одне обмеження: у розпорядженні учасників є тільки лінійка без поділів, олівець та транспортир. • За допомогою мозгового штурму учні шукають відповідь на ключове питання, висловлюють свої гіпотези вирішення проблеми. • Робота над проектом відбувається в групах. У всіх групах однакові завдання, відмінність полягає в зовнішньому оформленні завдання (вигляді сонячного годинника за типом кута). Учні з різним рівнем навчання об'єднуються в одну групу. Кожен член групи працює над своєю частиною завдання, щоб в кінці отримати загальний результат, спільно виконують загальну частину роботи – створення моделі сонячного годинника. Результати своєї праці заносять в шаблон онлайн презентації, а також готують для демонстрації макет годинника. Історики оформлюють публікаціїза вказаними темами.. • Під час захисту проекту кожна група представляє і захищає свою презентацію, сонячний годинник та публікацію. Інші групи з вчителем заповнюють форму оцінювання презентації, сонячного годинника, публікації. Результатом роботи групи буде середнє арифметичне оцінок учнів та вчителя.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Нізельник Наталія Петрівна
Фах, навчальний предмет
Вчитель математики, математика
Навчальний заклад
Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа №37» Дніпропетровської міської ради
Місто\село, район, область
м. Дніпропетровск
Контактні дані
Відомості про тренінг
Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Дніпропетровськ, 15 лютого - 28 лютого 2013 р.