Портфоліо Никоненко Анни з теми «Т.Г.Шевченко - духовний наставник українців»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Т.Г. Шевченко - духовний наставник українців.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література. Зарубіжна література, образотворче мистецтво, музика, історія України.

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Перед початком проекту учитель використовує ЗХД схему та асоціативний кущ для з’ясування навчальних потреб учнів, їх попередні знання щодо проблеми проекту «Т.Г Шевченко- духовний наставник українців». Протягом роботи над проектом для відслідковування прогресу у навчанні та оцінювання рівня мислення учнів учитель веде журнал спостереження, надає консультації, використовує контрольні списки і форми оцінювання продуктів учнівської діяльності. Учитель перевіряє набуті знання учнями задопомогою опитувальника. Впродовж проекту відбувається постійне само оцінювання та взаємооцінювання учнів. Наприкінці проекту відбувається представлення проекту. Проект допоможе школярам ближче познайомитися з життям і творчістю великого поета і визначити роль митця у розвитку української мови та літератури.Слід зазначити, що 9 березня 2014 року українці відзначатимуть 200 років від Дня народження Т.Г.Шевченка. Шевченко залишив нам свої неоціненні духовні надбання — твори і світлу добру пам’ять про себеПри всій значній кількості різноманітних друкованих матеріалів про видатного українця Тараса Григоровича Шевченка, його особистість і до цього часу полишається непізнаною в усій своїй повноті. Загадка феномену Шевченка залишається нерозгаданою!

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На першому занятті проводиться оцінка первинного досвіду учнів та виявлення їх інтересів за допомогою опитування та мозкового штурму. Таблиця «ЗХД» учні заповнюють під час вступної презентації вчителя. Учні об’єднуються в групи для пошуку відповідей на тематичні питання, обговорюються критерії оцінювання їх проектної діяльності. В ході роботи над проектом вчитель веде спостереження за роботою дітей в групах, учні відповідають на контрольні питання, заповнюють листи для самооцінки та взаємооцінки, виконують тестування для оцінки отриманих знань з програмної теми. Під час консультацій використовуються контрольні списки та підказки для спрямування самостійності учнів у проекті. Після завершення роботи над проектом проводиться учнівська конференція, де учні презентують свої результати проектної діяльності, проводиться самооцінка та взаємооцінка роботи над проектом.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком вивчення теми, вчитель демонструє стартову презентацію з теми: «Т.Г. Шевченко- духовний наставник українців». Розповідає про майбутні дослідженян учнів долучивши до роботи над темою учнів 7 класів. На початковому етапі обговорює проблемне питання « ключове питання» методом обговорення, визначають майбутні напрямки досліджень. За допомогою вчителя учні утворюють з проектні групи та отримують завдання з урахуванням своїх інтересів 1 група – одне тематичне питання "Т. Шевченко-художник"",результати дослідження Представляють у вигляді презентації. 2 група –друге тематичне питання "Сторінками життя Т.Г. Шевченка" , результат дослідження представляється у вигляді учнівської вікі-статті. 3 група –третє тематичне питання "Літературний і мистецький світ Т. Шевченка" , результат дослідження представляється у блозі В продовж всього проекту вчитель спостерігає за діяльністю учнів, консультує, веде журнал спостережень, аналізує їх діяльність. Використовуючи різні методи та інструменти оцінювання (ЗХД-схеми, асоціативний кущ, контрольний список учнівської презентації, підсумкове оцінювання блогу ) вчитель виявляє навчальні потреби учнів. Наприкінці вивчення теми за допомогою опитувальника відбувається перевірка досягненнь учнів. Наприкінці проекту відбувається представлення результатів досліджень на підсумковому занятті. Перед початком роботи з проектом учні знайомляться з темою, метою і завданнями. Розділившись на групи, опрацьовують питання, за якими будуть створювати проект, блог та статтю, визначають, з якими джерелами буде працювати кожна з груп. Збирають і систематизують інформацію з Інтернету та друкованих джерел. Перша група 8 класу створюють мультимедійну презентацію «Шевченко-художник". Потім демонструють презентацію перед учнями та вчителями. Для обговорення ідеї та пошуку однодумців сторюється Web-сайт проекту. З метою створення Web-сайту учні починають вивчення програми Microsoft Publisher. Створюють власний блог. Учасники проекту, працюючи в групах, вивчають готові публікації, аналізують їх та оцінюють. Розробляють план своєї власної публікації.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Никоненко Анна Олександрівна

Фах, навчальний предмет

Учитель української мови та літератури, англійської мови.

Навчальний заклад

КУ Сумська гімназія №1

Місто\село, район, область

Сумська область, м. Суми

Контактні дані

anna.nykonenko@canada-english.com

Відомості про тренінг

Тренінг для учителів Сумської гімназії №1

Дати проведення тренінгу

25.11.2013-01.12.2013

Місце проведення тренінгу

КУ Сумська гімназія №1

Тренери

Івашина Л.П., Шевченко Т.О.