Портфоліо Никитюк В.П.

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Київська держава за часів правління Володимира Великого

Навчальні предмети

Історія України, географія, світова література'

Навчальна тема

Київська Русь наприкінці Х – у першій половині ХІ ст

Вік учнів

13 років, 7 клас

Стислий опис

Працюючи над проектом учні ознайомляться з початком правління князя Володимира, територіальним зростанням Київської держави, історією запровадження християнства як державної релігії, особливостями внутрішньої та зовнішньої політики Володимира. Будуть вчитися порівнювати, аналізувати, зіставляти, робити висновки, давати характеристику державним діячам працювати з літературою, картами, інтернет-джерелами. Формувати навички створення презентації. Виховання почуття гордості за історичне минуле України.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Учень показує на карті території Київської держави за Володимира , порівнюючи їх із попереднім періодом; території сусідніх держав; встановлює хронологічну послідовність подій періоду. На основі різних джерел інформації: визначає причини, суть та наслідки основних явищ і подій періоду; визначає передумови й історичне значення запровадження християнства пояснює роль княжої влади у політичному устрої Київської держави; характеризує на прикладах стан розвитку господарства і торгівлі періоду; розповідає про виникнення східнослов’янської писемності та розвиток української мови та освіти, обґрунтовує поширення писемності серед різних верств населення; характеризує культурні досягнення, розпізнає найвідоміші пам’ятки архітектури та образотворчого мистецтва, стисло описує їх; характеризує та оцінює діяльність князя Володимира Великого ; висловлює ставлення до історичних діячів доби, судження про доленосні події доби.

Діяльність учнів

На першому етапі, учні ознайомлюються з темою, обговорюють питання, складають схему З-Х-Д, у ході мозкового штурму можуть складати асоціативний кущ або схеми. За необхідносттю отримають консультаціїї[3] вчителя.Учні об’єднуються у 3 групи: етнографи, історики, культурологи по 4-5 осіб, розподіляють ролі. Переглядають джерела Інтернету, друковані матеріали, проводять дослідження в бібліотеках, відбирають необхідний матеріал, планують свою роботу. На другому етапі проекту групи отримують завдання, обговорюють його. Відбувається створення продуктів проекту за допомогою опрацювання рекомендованою вчителем літературою, роботи з Інтернет-ресурсами , відбір необхідних матеріалів, проведення запланованих досліджень, узагальнення їх, обговорення власних думок та заповнення необхідних сторінок щоденника роботи. Останній етап роботи захист підготовлених проектів Кожна з творчих груп презентує результати власної роботи , здійснюється обговорення проектів та обмін думками, само та взаємооцінка результатів.Оцінювання відбувається за допомогою форм оцінювання різних видів проектів.Для оцінювання вмінь учнів їм пропонується історичний диктант .Вчитель оцінює результати роботи учнів, проводить рефлексію, робить висновки щодо результативності проекту в цілому.

Опис оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж всієї роботи над проектом. На початку вивчення теми буде визначено обсяг навчальних потреб учнів. Впродовж вивчення теми буде оцінюватись розвиток самостійності, перевірка розуміння фактичного матеріалу. Також буде проводитись моніторинг процесу.На початку роботи учні заповнюють таблиці З-Х-Д з метою виокремлення основних елементів того, про що вони хочуть дізнатися. У ході виконання проекту вчитель контролює рівень задіяності учнів у колективній діяльності за допомогою щоденників, які вчитель переглядає та оцінює виконання завдань та тестів ,освітлювання етапів пошуку над яким процюють учні. Під час захисту проектів відбувається оцінювання презентації,переглядається дотримання необхідних умов складання та етапів розкриття питань. В групах відбувається само оцінювання своєї роботи та оцінювання роботи інших учнів. Останнім етапом є рефлексія

Відомості про автора

Валентина Петрівна Никитюк

Вчитель початкових класів, Історія

Ружичанський навчально - виховний комплекс "загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, центр здорового способу життя"

Село Ружичанка , Хмельницький район, Хмельницька область

Контактні дані

Відомості про тренінг

13.08-17.08

Ружичанський НВК

Вовчук Майя Олександрівна