Портфоліо Нечипуренко Віталій Андрійович з теми: "Дослідження явище міцності і жорсткості конструкцій. (7 клас)"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Навчальні цілі
- 7 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 8 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 9 Відомості про автора
- 10 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Дослідження явище міцності і жорсткості конструкцій.
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Фізика. Розділ 2. "БУДОВА РЕЧОВИНИ"
Хімія, математика, інформатика.
Вік учнів, клас
7 клас, 12-13 учнів
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Навчальний проект «Дослідження явище міцності і жорсткості конструкцій» вивчається під час вивчення теми «Будова речовини» з фізики у 7 класі. Учні будут досліджувати структурні рівні фізичного світу ( мікро- , макро- , мегасвіт), та їх взаємодії в фізичних світах, знайомитися з історію їх відкриття. Учні під час дослідження проекту зможуть свою діяльність відображати в мультимедійних презентаціях, буклетах.
Працюючи в групах («Дослідники» (досліджують навколишнє середовище, різні прояви взаємодії тіл),«Історики» (досліджують історію вивчення фізичних світів, спостереження фізичних явищ вченими-фізиками), «Літератори» (досліджують літературу: прозу, казки, вірші, загадки, загадки про фізичні світи та картини видатних художників складають змістовні питання до ілюстрацій)) створюють портретну галерею яку розміщують на Вікі-сторінці.
План вивчення теми (вставити файл)
Навчальні цілі
По закінченні роботи над проектом учні зможуть:
- представляти результати процесу кипіння води у чайнику у вигляді відео матеріалу, комп’ютерної презентації на вікі-сторінках;
- відповідно до наданих форм, оцінювати ідеї однолітків щодо структури фізичного світу у блогах, тощо;
- аналізувати знайдену інформацію стосовно явища міцності і жорсткості конструкцій в Інтернеті та раціонально використовувати ресурси всесвітньої мережі;
- проводити фізичні дослідження та спостереження за явищами природи з подальшою обробкою, аналізом даних;
- вдосконалювати навички збирання даних кількома способами, впорядковувати, осмислювати та опрацьовувати отриману інформацію.
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання учнів проводиться упродовж всієї навчальної теми.
До початку проекту:
Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань про навколишній фізичний світ застосовується Опитувальника з теми «Будова речовини» . Окрім цього, учні заповнюють в таблицях «ЗХД» два стовпчика: Знаємо та Хочемо дізнатися. Для того, щоб визначити навчальні потреби учнів, встановити навчальні цілі, надавати зворотній зв'язок, оцінювати мислення використовуємо таблицю оцінювання навчальних потреб учнів з теми «Дослідження явище міцності і жорсткості конструкцій»
В ході реалізації проекту:
Для оцінювання учнями власного внеску в групову роботу вчитель використовує Контрольний список: вклад в групову роботу. Для взаємооцінювання учнями однокласників і для використання вчителем для моніторингу прогресу учнів у навчанні використовується Контрольний список процесу дослідження.
Після закінчення проекту:
Учні презентують створені інтелектуальні продукти. Для оцінювання залучається і самі учні об'єднанні у групи. Остаточна оцінка за тему виставляється із урахуванням Форми оцінювання вікі-сайтів, Форма оцінювання блогу та Форми оцінювання мультимедійної презентації до проекту «Фізичний світ навколо нас». 7 клас. Щоб оцінити вклад учня в групову роботу вчитель використовує Форму взаємооцінювання групової роботи.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
За тиждень до початку роботи над проектом, учитель готує публікацію для учнів та їх батьків про проектну діяльність.
1 день. Ознайомлює з навичками 21 століття у вигляді буклету], якими учень повинен володіти. Для зацікавлення учнів проектом учитель показує власну презентацію, в якій описана проблема проекту, сформульоване ключове та тематичне запитання, для перевірки попередніх знань учнів з теми проекту, вчитель проводить опитування за допомогою Опитувальник з теми «Будова речовини». Учитель надає учням Документ фасилітації. Для визначення навчальних потреб учні заповнюють таблиці «ЗХД».
Вчитель проводить бесіду з учнями стосовно використання Інтернет ресурсів, і пропонує ознайомитися з тестом про "Авторське право". Учитель знайомить з «Контрольний список для оцінки веб сайтів», рекомендує як основу початкової інформації «Список використаних джерел» та пропонує учням оформити «Форму Списку використаних джерел».
Учні об'єднуються у три групи за інтересом. Кожній групі надаються ролі
Дослідники: проводять опитування серед однолітків щодо знань про навколишній світ, на основі отриманих даних готують мультимедійну презентацію «Світ, в якому ти живеш», проводить експерименти, дають аналіз на кожен дослід.
Історики: Використовуючи ресурси Інтернету та довідникову літературу досліджують жорсткість ребер у природі й техніці, аналізують і підбивають підсумки, результат оформляють у вигляді блогу
Літератори: порівнюють щось, акцентують увагу результатом їх діяльності у Вікі-статті, або у Блозі учня.
І тиждень - учні здійснюють пошук необхідної інформації. Проводять дослідження. Учитель роздає критерії оцінювання продуктів діяльності учнів. Оцінюють отриману знайдену в Інтернеті інформацію згідно до критеріїв отриману від учителя. При використанні матеріалів у проектній діяльності учні вказують посилання на джерело інформації
ІІ тиждень - Працюючи в групах учні створюють продукт своєї діяльності. Вчитель організовує консультації по групах. Учні кожної групи оцінюють себе та своїх однокласників. Учні завершують роботу над проектом, презентують її. Відбувається рефлексія, оцінювання навчальних досягнень учнів відповідно до Форми оцінювання вікі-сайтів та Форми оцінювання мультимедійної презентації.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Нечипуренко Віталій Андрійович
Фах, навчальний предмет
Фізик, вчитель фізики
Навчальний заклад
КЗО "Новопокровська СЗШ"
Місто\село, район, область
смт. Новопокровка, Солонянський р-н, Дніпропетровська обл.
Контактні дані
Нечипуренко Віталій Андрійович
nechipyrenkov@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
22 квітня - 27 квітня 2013
Місце проведення тренінгу
м.Дніпропетровськ, ДОІППО