Портфоліо Несторук Ірини Миколаївни

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

(Золотий переріз та пропорції в житті людини)

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика

Навчальна тема

Відношення відсотки  та пропорції

Вік учнів, клас

6 клас 12 років

Стислий опис

У математиці принцип «золотого перетину» вперше було сформульовано в «Початки» Евкліда, найвідомішому математичному творі античної науки, написаному в III столітті до н.е. Перекладач Дж. Kампано з Наварри (III в.) Зробив до перекладу коментарі. Секрети золотого розподілу ревно оберігалися, зберігалися в суворій таємниці. Вони були відомі тільки обраним. Якщо спростити задачу Евкліда, то відрізок лінії АВ вважатиметься розділеним точкою С (яка ближче до точки А) в «золотої пропорції», якщо відношення більшої частини СВ до меншої АС дорівнює відношенню всього відрізка АВ до більшої частини СВ, тобто СВ: АС = АВ: СВ. Результатом вирішення цього завдання є ірраціональне число, що приблизно дорівнює 1,618, що і називають золотим перерізом, золотим числом або золотою пропорцією. Учні розширять знання про золотий переріз та пропорції, чи важливе використання пропорцій в архітектурі та музиці. Проект має велике виховне значення, тому що змушує задуматися про дбайливе ставлення до навколишнього середовища, формує вміння 21 століття. Учні повинні проявити достатню самостійність в організації своєї діяльності: планування, об'єднання в групи, пошук джерел інформації, подання результатів. Крім цього, в ході проекту у них формуються навички оцінювання: самооцінювання, взаімооцінювання. Завершується пошук відповідей на питання проекту (навчальної теми, проблемні і основні питання) представленням результатів в різній формі: презентації, публікації, демонстраційного продукту, реферату, доповіді. Працює 3 груп учнів: архітектори, музиканти, видавники

Наочні матеріали==

Публікація

Презентація [1]

Повний План вивчення теми

план вивчення теми [2]

Навчальні цілі

Проект допоможе учням навчитися:

 обробляти результати, впорядковувати їх, демонструвати, робити висновки;

 ефективно розподіляти час та навантаження;

 співпрацювати у групах;

 використовувати ІКТ на різних етапах своєї діяльності;

 ефективно комунікувати з офіційними особами, планувати свою діяльність, робити обґрунтований вибір, користуватися формами оцінювання, порівнюють свою роботу з критеріями.

Опис оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Процес оцінювання проводиться у три етапи: на початку проекту, впродовж роботи над проектом, наприкінці роботи над проектом.

Діяльність учнів

Перед початком роботи над проектом вчитель обґрунтовую доцільність участs учнів у проекті і пропонує до ознайомлення інформаційний бюлетень. ( опитувальник) [3](1 день)--Проект починається з обговорення з учнями питань по темі проекту (для цього використовується стартова презентація педагога). Учитель пояснює використання проектної технології при вивченні теми . Учні діляться на 3 групи по 6 осіб, обмірковують план проведення досліджень, вибирають дослідницькі методи, форми представлення результатів. Обговорюються критерії оцінювання роботи груп, план роботи за проектом. Учитель рекомендує глосарій і список ресурсів по темі проекту. Обговорюються питання необхідності дотримання авторських прав. Етап I. (2 день)--Формує оцінювання і планування. Мозковий штурм в ході демонстрації вступної презентації вчителя; «мозковий штурм» в групах, робота з таблицею Знаю-Хочу дізнатися-Дізналися, планування роботи в групах. Обговорення критеріїв оцінок результатів досліджень та змісту учнівських портфоліо. Етап II. (3-5 день)--Пошук інформації в різних джерелах (по групах). Організація і проведення необхідних досліджень. Аналіз інформації, вибір головного. Проведення практичних робіт в групах та вирішення проблемних питань у групах. Підготовка інформації для представлення результатів (презентаціях, публікаціях, вики - статтях). Проміжне оцінювання та самооцінювання, коректування планів роботи в групах. Створення презентацій, публікацій, вики - статей. Заповнення таблиці «З-Х-Я-Д з графи "Дізналися". Етап III. (6-8 дні)--самооцінювання, взаємооцінювання і коректування. Самооцінювання спільної роботи в проекті за допомогою контрольних листів. Оцінювання учнівських вікі-статей. Проведення творчих конкурсів. Етап IV. (9-10 дні)--Захист проекту на відкритому уроці. Подання портфоліо, вікі-публікацій, статей. Відгуки запрошених, анкетування учасників. Рефлексія. Нагородження дипломами.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ірина Несторук

Фах, навчальний предмет

вчитель математики

Навчальний заклад

Ворохтянська ЗОШ I-III ступенів

Місто\село, район, область

с.м.т Ворохта, Івано-Франківська область

Контактні дані

iryna.nestoruk@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

30.05.2012-8.06.2012

Місце провведення тренінгу

Ворохтянська ЗОШ I-III ступенів

Тренери

Арсенич Іван Ігорович

Кіта Оксана Василівна