Портфоліо Немченко Людмили з теми "Значення культурних рослин у житті людей"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Значення культурних рослин у житті людей

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний навчальний предмет: природознавство

Другорядний навчальний предмет: інформатика

Вік учнів, клас

6-7 років

1 клас

Стислий опис проекту

В цьому проекті учні 1 класу досліджують казку «Ріпка», «Чипполіно», різноманітні завдання, проекти. Вони читають та аналізують різноманітні версії цих казок, знаходять цікаву інформацію про рослини, підбирають прислів’я, приказки, вірші, загадки, народні прикмети про рослини, дізнаються про рослини, як частину живої природи, досліджують рослини та порівнюють, як відрізняються різні рослини за своєю будовою, походженням, класифікацією, зовнішнім виглядом, яку користь дають нам різні рослини, для чого потрібні рослини в природі, чому їх називають «легенями» планети, що без рослин не виживуть ні люди, ні тварини. Навчаться виконувати завдання парами, в групах, висловлювати свої думки, ділитися своїми враженнями та робити висновки за даною темою.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання, мислення учнів та їх міркування. На початку вивчення теми учні розподіляються на групи та розповідають зміст російськї народної казки «Ріпка» та твору Джарі Родарі «Чиполліно» та інформацію про рослини, яку вони знають, це допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів, щодо цієї теми. Такі розповіді та обговорення після цього можуть також забезпечити інформацією про те, як учні розуміють основні поняття про рослини та використовувати їх згодом для з’ясування та повторного пояснення складних для учнів понять. Також проводиться опитування за формою З-Х-Д. Форма оцінювання використовується для того, щоб учні могли самостійно створювати свої презентації і оцінити свої презентації до оцінки учителя. Учні використовують цю форму для перевірки своїх кінцевих продуктів. Учні використовують форму оцінювання для блогу з твором описує критерії ведення блогу малими групами, а потім знову - для оцінювання кінцевого продукту-блогу. Після завершення учнями їх міні-проектів, спеціальна форма зворотного зв’язку однокласників використовується для забезпечення отримання думок і оцінок однолітків. Учні використовують цю форму для того, щоб отримати зворотний зв'язок щодо своїх розповідей.

Діяльність учнів та вчителя

Мета проекту – одержання інформації на основі спостережень, дослідницької та практичної діяльності учнів у природі та з її обєктами. Проект активізує мислення дітей, розвиває увагу, допитливість та спостережливість, спонукає до дій, у яких проявляється громадянська позиція дітей стосовно навколишнього середовища, дозволяє закріпити знання про рослинний світ, умови розвитку рослин, учить дитину самостійності, виховує працелюбність. Учні ознайомлюються з учительською презентацією презентація. Розподіляються на групи, розподіляють обовязки в кожній групі. Розказують казку «Ріпка» та «Чипполино», роблять порівняння між казками та між рослинами в навколишньому середовищі. Під час роботи над проектом учні здійснюють пошук інформації, приносять фотографії рослин, ілюстрації до казок, свої малюнки із зображенням культурних та дикорослин рослин. Приносять підібрані народні прикмети повязані з рослинами, вірші, загадки, прислівя, приказки про рослини. У рамках проекту учні висаджують свою культурну рослину на підвіконні. Для створення такого городу слід узяти невеликий ящик, насипати в нього грунт. Насіння кропу, петрушки густо посіяти на глибині 1 см. Діти мають щодня акуратно, через ситечко, поливати город відстояною водою кімнатної температури. Уже через 2-3 тижні рослини з городу можна буде вживати в їжу. Аналогічну роботу можна провести з цибулею, посадивши її в ящик з грунтом. Великі та середні цибулини саджають на відстані 4 см одна від одної, на глибину 3-4 см. Для цибулинок-сіянок роблять у грунті канавки завглибшки 2 см й висаджують цибулинки на відстані 3 см одна від одної. Такий город теж слід поливати через ситечко відстояною водою кімнатної температури щодня. Проводиться етап оформлення результатів проекту. Організовується виставка з дитячих робіт, поробок, городів. За допомогою вчителя робиться презентація проекту презентація та проходить демонстрація цього проекту. Заслуховуються доповіді дітей.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Людмила Немченко

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 134 Харківської міської ради Харківської області

Місто\село, район, область

м. Харків

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

25-29 березня 2013 року

Місце проведення тренінгу

Харківський педагогічний ліцей № 4

Тренери

Карікова Євгенія Георгіївна

Короп Юлія Володимирівна