Портфоліо Наталії Іванівни

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Роман Панаса Мирного "Хіба ревуть воли, як ясла повні?":проблема життєвого вибору. Погляд із ХХІ століття

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література. Інформатика. Технологія

Вік учнів, клас

15 -16 років, 10 клас

Стислий опис проекту

10 клас. Проблема життєвого вибору людини в романі П.Мирного «Хіба ревуть воли, як ясла повні. Погляд із ХХІ століття». Учні узагальнюють матеріал, вивчений протягом вивчення теми, визначають основні проблеми роману, дають їм оцінку з погляду сучасності, створюють ролик-презентацію у вигляді соціальної реклами, вікі-статтю.

План вивчення теми

план вивчення теми

план впровадження теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж всієї роботи над проектом, щоб допомогти учням розвивати навички мислення та навички 21 століття. Визначення попередніх знань учнів щодо теми дослідження відбувається під час заповнення учнями організаційної діаграми оцінювання та таблиці «ЗХД», контрольного списку роботи з джерелами інформації. Поточне оцінювання ґрунтується на формах оцінювання групових завдань, які попередньо записані вчителем. На кінцевому етапі роботи над проектом також оцінюються знання та вміння учнів: форма оцінювання вікі-сторінки, форма оцінювання презентації, бланк самооцінювання результатів проекту.

Діяльність учнів та вчителя

На початку вивчення теми вчитель пропонує учням взяти участь у проекті «Життєвий вибір людини. Роман Панас Мирного «Хіба ревуть воли, як ясла повні?». Погляд із ХХІ століття». Учитель вибирає координатора проекту з числа учнів 10 класу, який створює ініціативну групу. Учитель разом із коор-динатором проекту підбирає питання для мозкової атаки із запропонованої теми. Учні в ході мозкової атаки формулюють. обговорюють основні питання вивчення теми, заповнюють організаційну діаграму, таблицю З-Х-Д. Вчитель пропонує учням переглянути презентацію про метод проектів. Вчитель знайомить учнів з проектом плану проекту, обговорюють його. Учні розподіляються на групи (за бажанням), визначаються щодо своєї ролі в групах, планують роботу. Учитель надає завдання групам, знайомить з інструкцією про пошук інформації в Інтернеті, пропонує інтернет-ресурси. Також надає список літератури щодо даної теми. Знайомить з презентацією щодо законодавства про авторське право. Учні, отримавши завдання, працюють з рекомендованою вчителем літературою та матеріалами Інтернету, відбираючи необхідний матеріал, проводять заплановані дослідження, анкетування учнів 10-11 класів, обговорюють та обробляють їх. Учні створюють вікі-статтю, яку презентують на підсумковому уроці вивчення теми, а також на сайті школи. Оцінювання учнівських робіт відбувається за формою оцінювання, яка надається учням перед створенням проекту.

Завдання для роботи груп: 1.Соціологи. Проводять анкетування серед учнів 10-11 класів щодо впливу оточуючого середовища на формування характеру та світогляду людини. Аналізують інформацію. 2.Літературознавці. Підбирають матеріал щодо характеристики образів-персонажів роману, зокрема Чіпки, соціальних обставин, які впливали на формування його характеру, простежують еволюцію поведінки головного героя, пояснюють її психологічними чинниками, аргументовано висловлюють власну думку про життєвий вибір Чіпки, власне розуміння понять честі, справедливості, людської гідності й можливі способи їхнього утвердження, впливу обставин на життєвий вибір людини. Розглядають питання виховного впливу літератури. 3. Група «Медіа». Надає допомогу групам в процесі роботи з Інтернетом, Знайомиться та підбирає програмний засіб для ролика-презентації проекту, створює вікі-статтю «Роман Панас Мирного «Хіба ревуть воли, як ясла повні?»: життєвий вибір людини. Погляд із ХХІ століття».

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ісаєнко Наталія Іванівна

Фах, навчальний предмет

Учитель української мови та літератури, українська література

Навчальний заклад

Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 88 імені О. Г. Зубарева Харківської міської ради Харківської області

Місто\село, район, область

Місто Харків, Орджонікідзевський район

Контактні дані

isaenko.natalya@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

31.10.2013-11.11.2013

Місце проведення тренінгу

Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 88 імені О. Г. Зубарева Харківської міської ради Харківської області

Тренери

Звягіна Т. В.