Портфоліо Назарової Таміли з теми

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Хазяйський погляд на гроші"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет - бухгалтерський облік

Другорядні предмети - "комп'ютеризація обліку, діловодство"

Вік учнів, клас

Учні ІІ та ІІІ курсу Вище професійне училище Житомирського державного технологічного університету

Стислий опис проекту

На кожному підприємстві незалежно від форм власності ведеться бухгалтерський облік. Сучасний бухгалтер займає провідне місце в управлінні підприємством. Тому проект направлений на вивчення організації документообігу бухгалтерського обліку, практику застосування інструктивних та нормативних документів. Проект «Хазяйський погляд на гроші» з предмету бухгалтерський облік. В ході проекту учні досліджуватимуть на різних підприємствах ведення обліку,а саме – облік розрахунків. Проаналізувавши результати дослідження та сам процес опитування та спостереження, учні створять власні рекомендації щодо правильного ведення документації з обліку руху грошових коштів на рахунках підприємств, банках. Свої результати вони описуватимуть в своєму блозі – щоденнику досліджень. Цей проект навчить учнів орієнтуватися у невпинному русі готівки, допоможе знайти вихід зі складних ситуацій, які виникають при надходженні та витрачанні готівки з каси.

План вивчення теми

План вивчення теми План впровадження

Оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою, дотримуючись графіка оцінювання [1]. На початку проекту учням пропонується заповнити таблицю самооцінки знань з теми[2]. Для визначення рівня знань учнів буде запропоновано виконання кросворду [3], тесту[4] та опитувальника[5]. Кожен учень ознайомлений із завданнями та критеріями оцінювання презентації,[6] критеріями оцінювання публікації та блогу[7]. В ході реалізації проекту буде створено контрольний список плану оцінювання та проаналізовано власну систему оцінювання. Учням пропонується провести самостійне оцінювання [8]і дати відгук на роботу одногрупників. Для зручності розроблений план оцінювання[9]. Результати оцінювання кожного учня будуть висвітлені за допомогою діаграми, що дасть змогу побачити загальну картину виконання робіт учнів.

Керівник проекту виконує підсумкове обговорення-рефлексію усно[10]. З метою оцінювання результатів дослідження, використовуються відповідні форми оцінювання. Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити чи всі учні засвоїли результати проектів за допомогою тестів.

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком проекту викладач ознайомлює учнів та батьків з методом проекту, наочністю служить буклет[11]. За допомогою презентації для фасилітації [12] учні ознайомлюються з навчальною темою, з основними завданнями теми з цілями, які ставить викладач перед собою та учнями. Під час перегляду презентації учні заповнюють порівняльну таблицю[13]. Наступним кроком дій, які дадуть змогу перевірити знання є заповнення кросворду та опитувальника [14], який допоможе здійснювати диференціацію навчання в ході вивчення теми, формувати і оцінювати самоспрямованість учнів у навчанні та відслідковувати їх прогрес у навчанні. Наступним етапом є підбір теоретичного матеріалу по темі. Учням роздаються дидактичні матеріали для роботи в Інтернет: навігація в Інтернет[15], посилання на використані ресурси[16], приклад листа з проханням про дозвіл на використання[17]. Після вивчення теоретичного матеріалу учні отримують таблицю З-Х-Д[18], заповнюють її. Учні створюють власну презентацію,[19] публікацію та блог, який оцінюється за розробленими критеріями оцінювання[20][21]. Також учні створююсь рекомендації щодо ведення оформлення документів по кожній банківській операції. Учні осмислюють своє навчання через рефлексію[22]. По закінченню виконання проектів учні захищають свої роботи, відповідають на задані запитання, задають запитання іншим учасникам.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Таміла Назарова

Фах, навчальний предмет

"Конторський (офісний) службовець, бухгалтерія"

Навчальний предмет - бухгалтерський облік, виробниче навчання

Навчальний заклад

Вище професійне училище Житомирського державного технологічного університету

Місто\село, район, область

м. Житомир

Контактні дані

Телефон: +38 (0412) 24-14-22

E-mail: rector@ztu.edu.ua, officerector@ztu.edu.ua

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

08, 11, 12, 22, 24, 25 квітня 2014 року

Місце проведення тренінгу

Житомирський професійний політехнічний ліцей

Тренери

Діденко Тетяна Анатоліївна

Нікончук Федір Миколайович