Портфоліо Назарової Галини з теми "Тварини в природі"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Тварини в природі

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство. Тема «Тварини в природі»

Міжпредметні зв’язки  : читання, українська мова, образотворче мистецтво, трудове навчання

Вік учнів, клас

8-9 років , 3 клас.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Вивчення теми з природознавства " Тварини в природі" передбачає спільну роботу учнів, батьків і вчителя.Основним видом діяльності учнів над проектом - збір інформації про тварин в природі. Учні працюють невеликими групами та в парах. Досліджують кормові зв"язки тварин в природі. В процесі роботи над проектом учні створюють презентацію.

План вивчення теми (вставити файл)

План впровадження


План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи над проектом учні з допомогою вчителя заповнюють перші два стовпчики З-Х-Д таблиці, в якій наводять відомості про те, що вони розуміють, в чому полягає різниця між фактами та домислами, а також показують свої попередні знання щодо тварин в природі та їх ланцюгів живлення. Учитель проводить кілька разів оцінювання навчальних потреб учнів для того,щоб виявити попередні знання учнів з цієї теми. Потім діти переглядають презентацію, а для проведення мозкової атаки разом з учителем заповнюють організаційну діаграму. Протягом досліджень діти ведуть журнал спостережень . В кінці проекту діти з допомогою батьків і вчителя створюють презентацію . Для її оцінки можна скористатися формою оцінювання.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Чіткий послідовний опис діяльності учнів в ході вивчення теми та реалізації проектів – обсяг та послідовність вправ і пояснення того, як учні задіяні у плануванні власного навчання


За тиждень до проекту діти класу діляться на три групи, розподіляють ролі, отримують завдання:

1.Провести екскурсію в ліc разом з батьками .

2.Відвідати зоопарк в м. Києві разом з батьками.

3.Прочитати « Енциклопедію « ТВАРИНИ» . Цей проект передбачає співпрацю вчителя, учнів та батьків.За тиждень до початку проекту виготовляють [1]Буклет для батьків, в якому знайомлю з навчальними цілями заходу та порадами, де можна знайти інформацію по даній темі. Яка їх допомога в проекті. Разом з батьками проводимо екскурсії до лісу та в зоопарк м. Києва.


ПОСТАНОВКА КЛЮЧОВОГО ЗАПИТАННЯ та визначення початкових знань учнів .


-Чи можна створити види тварин, які пристосуються до свого середовища існування ?

В учнівських групах роз приділяють ролі. Учні обговорюють запитання в малих групах чи в парах та занотовують свої відповіді, наводять приклади про те, які ідеї в них виникли.

Переглядають презентацію вчителя. Діляться ідеями. Записують їх на великому аркуші паперу. Цей аркуш Висить в класі впродовж вивчення теми, щоб час від часу до нього поверталися і доповнювали чи спростовували.

Кожна мала группа чи пара ділиться з учнями всього классу своїми ідеями. Записують ці ідеї на великому аркуші паперу. Схеми «ланцюгів живлення» на видному місці в класі впродовж всієї теми, щоб діти час від часу до них поверталися, обговорювали,спростовували свої думки. Учні відповідають на запитання через Опитувальник. Ведуть журнал спостережень. Оцей журнал спостережень учні будуть використовувати,щоб записувати дані, малювати свої малюнки, діаграмиорганізаційну діаграмудіаграму тварин, таблиці З-Х-Д / Знаємо-Хочемо дізнатися – Дізналися/. Ці таблиці поступово заповнюються під час проекту. За допомогою запитань спонукати учнів до постійного обговорення таких питань:

-На які групи поділяються тварини за ознаками ?

-На які групи поділяються тварини за способом живлення ?

-Як розмножуються тварини ? -Яке довкілля тварин? /Заєць, сойка, Вовк …/

-Обговоріть і побудуйте ланцюги живлення:

1.Яструб, жолудь, сойка. 2.Миша, лисиця, коріння. 3.Жаба, комар, журавель.

Записують їх відповіді до таблиці З-Х-Д до та після дослідження проекту. Впродовж всього проекту звертатись до таблиці і після кожного дослідження та обговорення добавляти в неї нову інформацію.Для того,щоб вести учнів у потрібному напрямку в їх навчанні, слід поставити їм наступні запитання : -Чи подібні тварини одного виду ? -Чим відрізняються тварини різних видів ? -Що є першою ланкою в ланцюгах живлення ? -Як можна зобразити ланцюг живлення ?

Далі діти обговорюють в группах. Члени кожної групи діляться своїми записами в журналі досліджень. Аналізують свою роботу. Створюють схеми ланцюгів живлення.

Вчитель перевіряє роботу ідає консультації.

Остаточно учні заповнюють таблицю З-Х-Д. Користуються літературою.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Назарова Галина Михайлівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

ЗОШ № 7 м. Фастова

Місто\село, район, область

м.Фастів Київська область

Контактні дані

nazgalina1@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією програми Intel "Навчання для майбутнього"


Дати проведення тренінгу

24-28 березня 2014 року.


Місце проведення тренінгу

Фастівська загальноосвітня школа № 7.

Тренери

Федоренко Алла Альбертівна

Архипова Людмила Дмитрівна