Портфоліо Назаренко Вікторії Вікторівни

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Буклет

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Тема

Сонце-друг, сонце-ворог

Предмет

Природознавство

Вік

3 клас, 8-9 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект зорієнтовано на учнів 3-го класу з теми «Сонце – джерело енергії на Землі». Учні вивчають питання зв’язані з роллю Сонця у житті людини. Робота над проектом допомагає задовольнити пізнавальний інтерес учнів, спонукає до пошуку додаткової інформації, збагачує життєвий досвід дітей.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

  • На початку проекту вчитель проводить вхідне тестування. Діти малюють Асоціативний кущ, за допомогою чого вчитель дізнається, які знання є у дітей. Потім проводиться “Мозковий штурм” і діти заповнюють таблицю “Знаю - Хочу дізнатися - Дізнався”.
  • Впродовж роботи над проектом вчитель проводить індивідуальні та групові консультації, в ході яких перевіряє “Щоденники спостереження”, скарбничку матеріалів, лист опитування “Сонце і я”, підказує учням шляхи подолання перешкод, допомагає узагальнити інформацію, у разі потреби допомагає зібрати інформацію. Учитель оцінює роботу кожного учня.
  • Наприкінці роботи над проектом проводиться творчий звіт. Кожна група презентує своє питання та розкриває зміст, згідно до форми захисту проекту. Діти заповнюють таблицю “Знаю - Хочу дізнатися - Дізнався”, та роблять взаємооцінку згідно таблиці «Оцінювання проекту». Оцінювання групи виставляється як середнє арифметичне оцінок учнів, вчителя та запрошених. Вихідне оцінювання кожного учня робить вчитель за допомогою тесту «Сонце».

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Проект є пропедевтикою до теми «Сонце». Метою проекту є узагальнення знань з теми, підготовка до вивчення теми «Сонячна енергія». Тривалість проекту 1 місяць до вивчення теми. На початку проекту вчитель проводить вхідне тестування. Діти малюють Асоціативний кущ «Сонце», за допомогою чого вчитель дізнається, які зуни є у дітей. Потім проводиться “Мозковий штурм” і діти заповнюють таблицю “Знаю - Хочу дізнатися - Дізнався” Вчитель знайомить учнів з умовами проведення проекту за допомогою презентації учителя. Після чого діти об’єднуються у 4 групи: «Дослідники» - які доглядають за рослинами на сонці, в тіні, в темряві та заповнюють «Щоденники спостереження» , «Соціологи» - діти проводять опитування на тему «Вплив сонця на людину» серед дорослих та серед дітей, заповнюють лист опитування, роблять висновки, «Архіваріуси» - діти знаходять додаткову цікаву інформацію про сонце, «Літератори» - аналізують твори, казки, загадки, прислів’я де зустрічається сонце та складають сценарій театралізованого виступу. Кожна група отримує запитання - план роботи. Діти в групі розподіляють обов’язки. Кожна дитина отримує завдання для подальшої роботи. Впродовж роботи над проектом вчитель проводить індивідуальні та групові консультації, в ході яких перевіряє “Щоденники спостереження”, скарбничку матеріалів, лист опитування “Вплив сонця”, підказує учням шляхи подолання перешкод, допомагає узагальнити інформацію, у разі потреби допомагає зібрати інформацію. Учитель оцінює роботу кожного учня. Наприкінці роботи над проектом проводиться творчий звіт. Кожна група презентує свої питання та розкриває зміст, згідно до форми захисту проекту. Демонструють учнівську презентацію. Діти заповнюють таблицю “Знаю - Хочу дізнатися - Дізнався”, та роблять взаємооцінку згідно таблиці «Оцінювання проекту». Оцінювання групи виставляється як середнє арифметичне оцінок учнів, вчителя та запрошених. Вихідне оцінювання кожного учня робить вчитель за допомогою тесту «Сонце».

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Вікторія Вікторівна Назаренко

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

КЗО НВО №28

Місто\село, район, область

м. Дніпропетровськ

Контактні дані

м. Дніпропетровськ

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери

Гошкадор Наталія Олександрівна