Портфоліо Набойщикової Оксани з теми: "Готика - великий європейський стиль чи молодіжна субкультура"
Зміст
Назва навчальної теми
Архітектура світу. Перлини готики
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
художня культура, людина і світ, технології, історія, інформатика
Вік учнів, клас
11 клас, 16-17 років
Стислий опис проекту
Проект «Готика – великий європейський стиль чи молодіжна субкультура?» розрахований на учнів 11 класу з предмету художня культура, розділу «Візуальні мистецтва» з теми «Архітектура світу. Перлини готики» та з курсу «Людина і світ», з теми «Поняття субкультури». Ідея проекту виникла тоді, коли більшість учнів асоціювали поняття «Готика» в значенні середньовічний стиль художньої культури з «готами» та «Готичним стилем» в значенні одного з напрямків молодіжної субкультури. Щоб дослідити обидва явища, виявити їх спорідненість або ж довести відсутність зв’язку між ними, виявити причини ототожнення явищ – вирішено реалізувати цей проект.
Основні види діяльності учнів: збір та аналіз інформації, ведення блогу, створення презентації, інтерактивне спілкування.
План вивчення теми
Оцінювання
Оцінювання діяльності учнів проводиться впродовж усього проекту, також перед його початку та по закінченню. Для того, щоб визначити рівень знань учнів до початку роботи над проектом, їм пропонується заповнити таблицю «З-Х-Д» та опрацювати організаційну діаграму. Щоб виявити та перевірити розуміння учнями процесу інформаційного та навчального дослідження їм надається контрольний список для оцінювання самоспрямування у навчанні та контрольний список для рефлексії виконання проекту.
Учні, що під час проекту займаються пошуком і збором інформації, заповнюють контрольний список для роботи з інформаційними джерелами для досліджень та контрольний список для оцінки веб сайтів. Такі ж форми заповнюються вчителем для виставлення оцінки кінцевих результатів роботи учнів над проектом.
Створений учнями блог також оцінюється з допомогою форми оцінювання блогу. Ця форма допомагає учням ставити навчальні цілі і аналізувати своє навчання. Учитель має змогу передивлятись записи учнів, коментувати їх та в разі потреби коригувати чи направляти дослідження учнів.
По закінченню проекту учні заповнюють форму оцінювання звіту дослідницької роботи , а також повторно заповнюють таблицю «З-Х-Д».
Так як учні працювали в кількох групах, то для визначення вкладу кожного учня в роботу групи заповнюється контрольний список вкладу в групову роботу.
Діяльність учнів та вчителя
1. Учні ознайомлюються з темою проекту, переглядаючи ознайомлюючу презентацію вчителя. Уучитель ставить проблемне питання запитанням «Що таке готика та як з нею пов’язане виникнення субкультури готів». Після презентації учні отримують буклет з інформацією про проект.
2. Учні відповідають на змістові, тематичні запитання та намагаються відповісти на ключове.
3. Учні заповнюють організаційну діаграму, таблицю ЗХД, контрольний список для оцінювання самоспрямування у навчанні. Вчитель проводить фасилітацію за допомогою презентації.
4. Учні, які займаються пошуком і збором інформації для проекту, заповнюють контрольний список для роботи з інформаційними джерелами для досліджень та контрольний список для оцінки веб сайтів.
5. Приймається рішення про підтримку проекту, власне технічної та технологічної сторони, вчителем інформатики та технологій.
6. Учні отримують завдання знайти інформацію про готику, готичний стиль та молодіжну субкультуру готів в Інтернеті, скласти список посилань.
7. Учитель пропонує оцінити знайдені сайти.
8. Учні складають остаточний список використаних джерел.
9. Учні відповідають на запитання опитувальника, запропонованого вчителем.
10. Учні та вчитель обмінюються адресами електронної пошти, логінами Skype та домовляються, коли будуть виходити в чат.
11. Вчитель об’єднує учнів у 5 груп:
Перша група – мистецтвознавці (пошук і узагальнення інформації з питання «Готика»)
Друга група – соціологи (вивчають історію виникнення та особливості молодіжної субкультури готів)
Третя група – аналітики (опрацьовують матеріали груп 1 і 2, проводять аналіз та роблять висновки)
Четверта група – дизайнери (розробляють проекти використання елементів готичного мистецтва в сучасному декорі житла, меблів, одягу)
П’ята група – техніки (займаються створенням блогу, презентацій)
12. Для учнів, які мають проблеми у навчанні, вчитель надає шаблон для створення презентації
13. Відповідно до плану впровадження проекту на кожному етапі вчитель надає учням необхідні інструкції, наприклад інструкцію про роботу за комп’ютером.
14. Після виконання всіма групами їх частини роботи над проектом проводиться захист проекту.
15. Учитель проводить кінцеве оцінювання
Наприкінці проекту (кінцевим результатом) буде зроблено висновки та надано відповіді на основні питання.
Блог учнів "Готика - великий європейський стиль чи молодіжна субкультура?"
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Набойщикова Оксана Іванівна
Фах, навчальний предмет
Учитель історії, правознавства, художньої культури
Навчальний заклад
Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 117 Харківської міської ради Харківської області
Місто\село, район, область
Харків, Дзержинський район
Контактні дані
oksanaxana на gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
25.03.2013-29.03.2013
Місце проведення тренінгу
Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 117 Харківської міської ради Харківської області
Тренери
Кожушна Катерина Вадимівна