Портфоліо Мушнікова Олександра з теми "Футбол"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Футбол

Назва проекту

Наші чемпіони

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний - Фізична культура

Другорядний - Інформатика, тема - Служби Інтернету.

Вік учнів, клас

15-16 років, І-курс ПТНЗ

Стислий опис проекту

Проект «Наші чемпіони» розроблений для учнів І-го курсу ПТНЗ, з предмету Фізична культура на тему «Футбол» та інформатики – «Служби Інтернету». В ході проекту учні досліджуватимуть свій рівень підготовленості до футбольних змагань в процесі тренувань. Свої результати вони описуватимуть в своєму блозі – щоденнику досліджень. Проаналізувавши результати дослідження та сам процес тренувань, учні створять власні рекомендації по підготовці футболістів до змагань.

План вивчення теми

План проекту

Оцінювання

На початку проекту буде здійснено вимірювання й оцінювання рівня попередніх знань та сформованості навичок учнів методом роботи з таблицями «ЗХД» та заповнення діаграми. Під час заповнення свого блогу, який ведуть учні впродовж вивчення теми, вони мають використовувати Контрольний список блогу та Форму оцінювання блогу, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Для допомоги учням їм буде надано форму оцінювання самоспрямуваня у навчанні та шаблон журналу дослідження підготовки футболіста.

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком планування проекту викладач інформатики ознайомлює викладачів фізичного виховання з методом проектів. Publikaciya1.png Publikaciya2.png

При вивченні теми учні досліджуватимуть динаміку приросту показників фізичних якостей футболістів впродовж підготовчого періоду та показники фізичної підготовленості у футболістів різного ігрового амплуа на етапі підготовки до вищих досягнень. На початку проекту учні переглядають вхідну презентацію з якої дізнаються про тему проекту через постановку проблемної ситуації. Після чого ключове та тематичні питання мотивують їх на розв’язання поставленої задачі. Після перегляду презентації учням пропонується вхідне оцінювання у формі «З-Х-Д» та заповнити діаграму елементами яких не вистачає (для оцінки навчальних потреб учнів). Учні будуть об’єднуватися в 3 групи (за результатами вхідного оцінювання), які займатимуться наведеними вище дослідженнями, але кожна група для гравців різних амплуа (нападники, півзахисники, захисники). Викладач надає учням рекомендований список джерел інформації в Інтернеті, якими учні будуть користуватися при роботі над проектом. Крім того запропонує учням скористатися формою оцінювання корисності веб-ресурсів, метою використання якого є навчити учнів користуватися тільки корисними сайтами, звертати увагу на дотримання авторських прав, як сайтами так і самими учнями. Перед початком проведення дослідження учні створять он-лайн опитувальник для визначення показників підготовленості футболістів команди ліцею перед початком підготовки до змагань (в подальшому учні порівняють ці показники з показниками команди після тренувань). Учні проходитимуть тренувальний підготовчий етап до змагань з футболу. В ході яких займатимуться різними вправами з футболу. Вони отримають завдання створити блог в якому будуть описувати процес підготовки і тренувань, а також використовуючи створений ними опитувальник проаналізують динаміку росту фізичних показників футболістів. Для формування і оцінки самоспрямованості учнів викладач розробляє та надає учням форму оцінювання самоспрямуваня у навчанні. Для фасилітації викладач надає учням Інструкцію з планування дослідження в проекті та інструкцію для створення діаграм.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олександр Мушніков

Фах, навчальний предмет

Викладач, Інформатика та Інформаційні технології

Навчальний заклад

ДПТНЗ "Мукачівський професійний аграрний ліцей імені Михайла Данканича"

Місто\село, район, область

м. Мукачево, Закарпатська область

Контактні дані

e-mail: mushnikovsashagmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

24 - 29 червня 2013 року

Місце проведення тренінгу

м. Вінниця, Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище

Тренери

Шевчук Лариса

Скрипка Анна