Портфоліо Мусіної Оксани з теми "Релігія та церква в Середньовічній Європі"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Релігія та церква в Середньовічній Європі

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Всесвітня історія

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект реалізується у 7 класі за темою «Релігія та церква в середньовічній Європі». Учні здійснюють дослідження, використовуючи підручник з Всесвітньої історії, науково-популярні книги, Інтернет-ресурси. Проект розрахований на 2 тижні. На першому уроці вчитель ставить завдання учням, проводить опитування за допомогою Таблиці ЗХД , формує групи для роботи над проектом, демонструє презентацію з Основними, Тематичними і Змістовними запитаннями, ставить перед групами учнів конкретні завдання. Група складається з 7-8 учнів (журналіста, дослідника, історика, дизайнера, науковця, лідера). Кожна група має своє Тематичне запитання. Захист презентації, блогу та вікі-статті відбувається на 2 тижні.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Для оцінювання навчальних досягнень учнів під час проекту використовую тестування впродовж вивчення всієї теми для контролю над правильними знаннями учнів і чи правильно вони розуміють Основне запитання теми і інші важливі проблеми. Визначення попередніх знань та умінь учнів, а також очікуваних результатів відбувається за допомогою Таблиці ЗХД. Впродовж робота над проектом 1 на тиждень вчитель проводить анкетування, що містить запитання, які дозволяють визначити рівень здобутих знань учнів. Також учні під час виконання проекту повинні вести журнали спостережень і записувати в них свої думки з приводу нових фактів. Вчитель систематично переглядає дані журнали. В процесі роботи над блогом учні створюють публікації та керуються при цьому методичними вимогами щодо створення та планування публікацій. Періодичний перегляд та читання їх записів на відповідні коментарі та відгуки дозволяє оцінити розуміння учнів і за потребою скерувати їх навчальння у правильному напрямку. На різних етапах проведення та реалізації проекту, планування та провадження своїх планів, учні використовують план своєї діяльності. На останньому занняті-захисті учні оцінюють як самі себе (самооцінювання з використанням Форми самооцінювання), так і вчитель, котрий керуються своєю Формою оцінювання. Впродовж роботи доцільно використовувати Онлайн опитувальник знань учнів. Під час підсумкового оцінювання учні обговорюють Ключове питання та презентують свій блог

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком проекту вчитель представляє учням вступну презентацію проекту, пояснює, що це груповий вид діяльності і роздає кожному учневі публікацію для батьків з метою ознайомлення батьків із даним видом діяльності учнів. В ігровій формі (хто швидше відгадає закодоване слово) розподіляє учнів на три групи. Далі учні фіксують змістове і тематичні питання власної групи і виконують вхідне тестування з теми «Релігія і церква в Середньовічній Європі» (таблиця ЗХД). Вчитель за попереднім тестом визначає рівень знань учнів з даної теми.

Наступним етапом є визначення бібліографії для кожної з груп та ознайомлення з планом вивчення теми (документ для фасилітації). Учні повинні скласти список літератури та Інтернет-ресурсів, які будуть використовувати при підготовці проекту. Кожне джерело необхідно записати на окремому аркуші паперу для того, щоб на останньому етапі правильно визначити послідовність джерел.

На наступному етапі в кожній групі визначаються, хто над яким змістовим питанням буде працювати. Раз на тиждень вчитель для кожної групи пропонує анкети, щоб перевірити чи просуваються учні із дослідженням свого питання. Учні в свою чергу ведуть групові журнали спостережень за власною діяльністю. Описуючи в них свої власні судження щодо джерел, якими користуються, різних поглядів на ті чи інші події. Вчитель систематично переглядає їхні журнали спостережень. На цьому етапі також доцільно провести Онлайн опитувальник знань учнів.

Для створення презентації можна користуватися шаблоном презентації. Останнім етапом учнівського проекту є підготовка трьома групами (1 – презентацію, 2- Вікі-сторінку, 3 – учнівський блог) із захистом свого тематичного запитання (учнівське есе). Після захисту презентацій вчитель надає учням тест (можна давати той, що використовувався на початку), щоб перевірити рівень знань і сформованість навичок учнів. Учні можуть порівняти відповіді, що вони давали на початку проекту і по завершенню.

Проект буде вважатися успішним, якщо всі тематичні питання будуть розкриті і обґрунтовані в повній мірі.

Очікувані результати:

  • Розвиток в учнів навичок, необхідних для використання комп’ютерних технологій у навчанні, комунікативних навичок;
  • Розвиток навичок креативного мислення;
  • Вміння збирати, систематизувати і аналізувати отриману інформацію з різних джерел;
  • Формування вміння формулювати свою думку та аргументувати її.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Оксана Мусіна

Фах, навчальний предмет

Вчитель історії та правознавства

Навчальний заклад

КЗО загальноосвітня з профільними класами школа №8

Місто\село, район, область

м. Жовті Води, Дніпропетровська обл.

Контактні дані

ksumusi@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13-28 березня 2013 р.

Місце проведення тренінгу

КЗО ліцей природничо-наукового навчання м. Жовті Води

Тренери

Вітюк Ганна Юріївна