Портфоліо Муляр С.Л. "Духовне багатство - найбільший скарб у житті"(за творами Ліни Костенко)

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

"Духовне багатство - найбільший скарб у житті"(за творами Ліни Костенко)

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

українська література, українська мова, етика

Навчальні цілі

Закріпити знання з мови та літератури, одержані на уроках, розширити та поглибити їх шляхом самостійної роботи та виконання творчих завдань, розвивати навички виразного читання поетичних творів, аналізу, висловлення власних міркувань та асоціацій, володіти словом – створювати власні твори; самостійно здобувати та використовувати інформацію з різних джерел, дотримання певних вимог, використовуючи можливості комп’ютера. Учні навчаться використовувати ІКТ для переконливого демонстрування результатів своїх досліджень. Отримають навички роботи з Інтернет ресурсами та сформують навички Інтернет культури. Створюючи учнівський блог, учасники проектів навчаються ефективно спілкуватися з іншими школярами з країни та всього світу. Набувають вмінь збирати та обробляти інформацію за допомогою баз даних, використовуючи форми. Вчаться використо-вувати засоби електронних комунікацій, оволодівають навиками посилатися на використані джерела інформації. Складаючи діаграми, учні вчаться порівнювати, аналізувати, співставляти події, факти. Набувають навичок працювати у команді, спілкуватися зі співбесідниками різного віку, розширювати сферу спілкування, оцінювати свої роботи з урахуванням вимог до них, виховувати у собі толерантність і об’єктивність, вміння відстоювати власну думку.

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

Повний План вивчення теми

План вивчення теми План впровадження проекту

Навчальні цілі

Закріпити знання з мови та літератури, одержані на уроках, розширити та поглибити їх шляхом самостійної роботи та виконання творчих завдань, розвивати навички виразно читання поетичних творів, аналізу, висловлення власних міркувань та асоціацій, володіти словом – створювати власні твори; самостійно здобувати та використовуват інформацію з різних джерел, дотримання певних вимог, використовуючи можливості комп’ютера. Учні навчаться використовувати ІКТ для переконливого демонстрування результатів своїх досліджень. Отримають навички роботи з Інтернет ресурсами та сформують навички Інтернет культури. Створюючи учнівський блог, учасники проектів навчаються ефективно спілкуватися з іншими школярами з країни та всього світу. Набувають вмінь збирати та обробляти інформацію за допомогою баз даних, використовуючи форми. Вчаться використо-вува засоби електронних комунікацій, оволодівають навиками посилатися на використані джерела інформації. Складаючи діаграми, учні вчаться порівнювати, аналізувати, співставляти події, факти Набувають навичок працювати у команді, спілкуватися зі співбесідниками різного вік розширювати сферу спілкування, оцінювати свої роботи з урахуванням вимог до них, виховувати у собі толерантність і об’єктивність, вміння відстоювати власну думку.

Опис оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж усього навчання за темою для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати проект Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів. Провести обговорення та опитуванн учнів щодо визначення рівня попередніх знань, використовуючи таблицютаблицю "ЗХД", літературний диктант, щоб визначити навчальні потреби учнів; перегляд учительської презентації[1] для обговорення Основних питань,визначення плану дій поетапної роботи над проектом. Учні використовують контрольний список для створення блогу[2], щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку[3] свого власного прогресу у навчанні, також форму оцінювання блогу [4]та форму для зворотного зв’язку для здійснення учнями самооцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку однокласників, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Такою ж формою оцінювання послуговується вчитель при оцінюванні учнівської роботи

Діяльність учнів та вчителя

На початку проекту для ознайомлення батьків, учнів створено буклет[5] Учні ознайомлюються з темою, метою та завданнями проекту, складають план дій, об’єднуються в групу «Філологи», чітко розподіливши між собою ролі. Проводять соціологічне дослідження,з’ясовуючи, чи має людина крила; будують діаграму на основі опитувань у програмі Microsoft Exсel.[6] Шукають відповіді на запитання: які художні засоби внутрішньої краси людини використовує Ліна Костенко у своїх поезіях? Розкодовують символічний образ крил, досліджуючи значення крил для птаха і людини, створюють інформаційне гроно про людські крила[7]; пишуть твір нa тему «Чи має людина крила?»[8] Ознайомлюються з особливостями створення блогу, добирають матеріал, ілюстрації, створюють і оформляють учнівський блог[9], основне завдання якого довести, що духовне багатство – найбільший скарб у житті». Учні захищають свій проект, презентуючи кінцевий результат своєї роботи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Світлана Муляр

Фах, навчальний предмет

вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

ЗОШ І-ІІІ ступеня с. Ратнів

Місто\село, район, область

с. Ратнів Луцький район Волинська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

03.09 -14.09.2012р.

Місце проведення тренінгу

Тренери

Остапчук Лариса Романівна