Портфоліо Мудрицького Артура з теми "Життя в школі"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Розділ. "Технології обробки мультимедійної інформації" Тема. "Використання Windows Movie Maker для обробки файлів мультимедіа"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, українська мова, біологія.

Вік учнів, клас

9 клас. 14-15 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект «Життя в школі!» розроблено відповідно до навчальної програми поглибленого вивчення інформатики для учнів 9 класів загальноосвітніх навчальних закладів, розділ «Технології обробки мультимедійної інформації», тема «Використання Windows MovieMaker для обробки файлів мультимедіа». Ідея проекту полягає в тому, що учні спочатку пишуть сценарій який буде основою для проекту. Потім вони знімають різноманітні ролики беручи інтерв’ю у керівництва школи, батьків і просто учнів, які діляться своїми емоціями стосовно школи. На заключному етапі учні з відзнятих роликів монтують кінофільм, який стосується життя в школі.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всього проекту проводиться оцінювання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань на початку вивчення теми організоване обговорення ключового запитання, вчитель пропонує учням розроблену ним презентацію, а також таблицю для визначення рівня знань учнів щодо форматів аудіо та відеофайлів Таблиця ЗХД та обговорення основних питань теми, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. На кожному з етапів роботи над проектом учні шукають та опрацьовують інформацію з різних джерел мережі Інтернет, заповнююють при цьому Контрольний список для оцінки веб сайтів. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі опитування, для визначення обізнаності учнів з питань проекту та перегляду продуктів діяльності учнів.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

До початку навчання за цією темою потрібно: Переглянути терміни та основні поняття у довідковому інформаційному документі. Перевірити, чи учні знають, як шукати інформацію в Інтернеті, зберігати її та документувати. За два тижні до початку проекту вчитель роздає брошуру з основами проектного навчання учасникам спільноти для ознайомлення з концепцію використання проектів у школі та визначає рівень знань і вмінь з даної теми за допомогою презентації.

Тиждень 1. Спочатку поставте перед учнями Ключове запитання: Як зняти фільм? Можна провести з учнями мозковий штурм у малих групах та поміркувати про стратегії створення та обробки відео засобами сучасного програмного забезпечення. Учні ознайомлюються із публікацією про метод проектів та презентацією вчителя, після чого варто провести з класом обговорення наступних запитань: - Чи потрібно бути режисером щоб зняти хороший фільм? - Чи є монтаж запорукою гарного ролику? Учні об’єднуються у групи по 5-6чол і визначаються із назвою груп, девізом, напрямками дослідження - Сценаристи, Оператори і журналісти, Оператори монтажу.

Тиждень 2. Відповідно до напрямку дослідження (груп) учні визначають для себе перші завдання: Завдання для групи «Сценаристи»: - проаналізувати різні означення поняття – сценарій; - визначити основні формати аудіо- та відеофайлів. Завдання для групи «Оператори і журналісти»: - проаналізувати різні означення поняття – мультимедійне обладнання; - визначити основні формати аудіо- та відео файлів. Також проаналізувати поняття журналіст та інтерв’ю. Завдання для групи «Оператори монтажу»: - проналізувати різні означення поняття «мультимедійні дані» та визначити основні складові мультимедійних даних та їх джерела; - проаналізувати, які аудіо- та відеоформати файлів підтримують стандартні програвачі ОС Windows, Windows Media Player. Вчитель перед початком роботи ознайомлює учнів з поняттям « Авторське право та правомірне використання джерел», для проведення самооцінювання пропонує учням пройти « Тест про авторське право», проводить бесіду із учнями щодо безпеки і правил роботи в мережі Інтернет, ознайомлює учнів із Формою оцінювання Інтернет-ресурсів.

Тиждень 3. На цьому етапі дослідження учні проводять різноманітні опитування відповідно до обраного напрямку дослідження - група «Сценаристи» має скласти анкету і провести опитування у вчительському колективі, серед батьків та серед учнів щодо збору інформації про те чи подобається їм школа. Проналізувати результати за допомогою діаграм. - група «Оператори і журнілісти» і «Оператори монтажу» допомагають «Сценаристам» робити опитування і опрацьовувати результати Вчитель бере дозволи батьків для того, щоб учням використовувати Інтернет-технології для спільного використання (створення, редагування) з іншими учнями документів та інших електронних ресурсів (зокрема текстових файлів, електронних таблиць, форм опитувальників тощо) як в режимі реального часу, так і відстроченого в часі

Тиждень 4. На цьому етапі дослідження учні визначають наступні завдання: - група «Сценаристи» має розробити сценарій відеокліпів «Життя в школі!», що буде складатися з кількох відеозаписів. - група «Оператори і режисери» за сценарієм «Сценаристів» відзняти різноманітні інтерв’ю з вчителями, батьками та учнями, що складаються з кількох відеозаписів. - група «Оператори монтажу» повинні змонтувати один фільм, що складається з кількох відеозаписів відзнятих «операторами і журналістами», синхронізувати відеоряд з аудіорядом, налаштувати часові параметри аудіо- та відеоряду, додати до відеокліпу відеоефекти та налаштувати переходи між його фрагментами;


wiki сторінка учнів з проекту "Життя в школі!"

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Мудрицький Артур Вікторович

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики та інформатики

Навчальний заклад

Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченка

Місто\село, район, область

м.Чернігів

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20.01.2014-01.02.2014

Місце проведення тренінгу

Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка

Тренери

Заворотинський Андрій Володимрович