Портфоліо Москальової Світлани Миколаївни з теми "Показникова функція"
=Назва навчальної теми - "ПОКАЗНИКОВА ФУНКЦІЯ"=
Зміст
- 1 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 2 Навчальна тема (як записано в програмі)
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту
- 5 Повний План вивчення теми
- 6 Навчальні цілі
- 7 Опис оцінювання
- 8 Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)
- 9 Відомості про автора
- 10 Відомості про тренінг
- 11 Місце проведення тренінгу
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основний - "Алгебра та початки аналізу" Другорядні - фізика, хімія, біологія
Навчальна тема (як записано в програмі)
[[1]] | Москальова Світлана Миколаївна
|
Вік учнів, клас
10-11 класи
Стислий опис проекту
Даний навчальний проект призначений для учнів 10-11 класів з теми «Показникова і логарифмічна функція» вивчається в школі 20(30) годин. Показникова функція, її графік і властивості. Розв’язування показникових рівнянь, нерівностей та їх систем. У процесі вивчення цього розділу учні систематизують, узагальнюють і поглиблюють знання про степені корені та їх властивості, засвоюють поняття показникової функції, їх властивості та графіки, навички та вміння виконувати тотожні перетворення виразів показникової функції, розв’язувати показникові рівняння й нерівності та їх системи, здійснювати обчислення числових виразів з степенями. Учні повинні навчитися схематично зображати графіки показникових функцій при різних основах, пам’ятати основні властивості цих функцій та вміти використовувати їх при розв’язанні показникових рівнянь і нерівностей та їх систем. Бажано ознайьмити учнів на факультативних чи гурткових заняттях із схематичним зображенням графіків показникових функцій з модулями. У процесі розв’язування показникових рівнянь та їх систем корисно систематизувати знання учнів про рівносильність рівнянь і систем, виділити операції, які можуть порушувати рівносильність. Слід звернути увагу на причини виникнення сторонніх коренів при розв’язуванні рівнянь і в зв’язку з цим на необхідність перевірки знайдених розв’язків, а також на причини втрати коренів.
[http://subject.com.ua/dovidnik/math/125.html "Розв’язування показникових рівнянь. Розв’язування показникові-степеневих рівнянь. Розв’язування показникових нерівностей. "]
Повний План вивчення теми
" Показникова функція. Її графік і властивості. "
Використання програмного забезпечення: Microsoft Office Excel при вивченні показникової функції. "Урок алгебри в 10 класі."
Показникові та логарифмічні рівняння, нерівності та їх системи в шкільному курсі математики "Допоміжні матеріали"
Показникова функція та її графік "Допоміжні матеріали"
Навчальні цілі
Тема 3.ПОКАЗНИКОВА ТА ЛОГАРИФМІЧНА ФУНКЦІЇ
ПРОГРАМА РІВНЯ СТАНДАРТ ДЛЯ 10-11 КЛАСІВ З МАТЕМАТИКИ
Зміст навчального матеріалу- Повторення відомостей про функції.Степінь із довільним дійсним показником. Властивості та графіки показникової функції.Показникові та логарифмічні рівняння і нерівності.
Державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів - Розпізнає і будує графіки показникових і логарифмічних функцій і на них ілюструє властивості функцій. Застосовує показникові та логарифмічні функції до опису найпростіших реальних процесів. Розв’язує найпростіші показникові та логарифмічні рівняння і нерівності..
ПРОГРАМА ПОГЛИБЛЕНОГО ВИВЧЕННЯ МАТЕМАТИКИ В 10-11 КЛАСАХ
Зміст навчального матеріалу- Повторення відомостей про функції. Степінь із довільним дійсним показником. Властивості та графіки показникової функції.Поняття показникової функції, її графік і властивості.Основні показникові тотожності. Показникові та логарифмічні рівняння і нерівності.Похідна показникової функції.
Державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів - Розпізнає і будує графіки показникових і логарифмічних функцій і на них ілюструє властивості функцій. Застосовує показникові та логарифмічні функції до опису найпростіших реальних процесів. Розв’язує найпростіші показникові та логарифмічні рівняння
Опис оцінювання
Оцінювання навчальної діяльності буде здійснюватись шляхом впровадження формуючого оцінювання.
На початку вивчення теми буде визначено обсяг навчальних потреб учнів. Впродовж вивчення теми буде оцінюватись розвиток самостійності, перевірка розуміння фактичного матеріалу. Також буде проводитись моніторинг процесу.
Перед вивченням теми використовуємо метод оцінювання «ЗХД», спочатку кожний учень самостійно заповнює колонки «Що я знаю про показникову функцію» і «Де я можу використати знання про показникову функцію?», а тоді проводиться колективне обговорення відповідей з метою виокремлення основних елементів того, про що учні хочуть дізнатися.
Наприкінці роботи над проектом учні ще раз звертаються до схеми «ЗХД», відмічають , що вони дізналися. Підводимо підсумки і робимо висновки. У ході виконання проекту вчитель контролює рівень залученості учнів у колективній діяльності (шляхом заповнення текстової форми). Наприкінці роботи над проектом проводимо також опитування за підготовленою формою , яке передбачає засвоєння учнями знань, отриманих в ході роботи над проектом. По завершенню проекту учні створюють вікі-статтю, яка буде оцінена шляхом заповнення текстової форми.
"З-Х-Д" .
"Оцінювання учнівського бюлетня"
"Оцінювання вікі-статті"
Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)
Показниковими рівняннями називають такі рівняння, в яких невідоме входить лише до показників степенів при сталих основах. Розв’язування показникових рівнянь. Розв’язування показникові-степеневих рівнянь. "Розв’язування показникових нерівностей."
"Показникові рівняння та методи їх розв'язування "
"Розв'язування більш складних показникових рівнянь "
"Розв'язування показникових нерівностей ( практична робота "
[ http://referats.5-ka.ru/62/13278/2.html]
[ http://referats.5-ka.ru/62/13278/2.html]
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Фах, навчальний предмет
Навчальний заклад
Місто\село, район, область
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
Місце проведення тренінгу
Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Тренери
Тренінг для учителів математики (27 березеня - 11 травня 2012 рік)