Портфоліо Москаленко Сергія Олександровича з теми " Футбол - гра мільйонів"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Футбол - гра мільйонів

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізична культура, інформатика, історія.

Навчальна тема

Футбол.

Вік учнів, клас

12-13 років, 7-Б клас

Стислий опис проекту

Було обрано тему проекту « Футбол – гра мільйонів» відповідно до навчального предмета фізична культура, що викладається, та державного стандарту та розроблено учительську презентацію. За допомогою такого вибору теми використовувався отриманий раніше досвід, було враховано найпоширеніші помилки учнів в даній галузі, передбачив основні моменти, що особливо важкі для сприйняття учнів. На завершальному етапі роботи над проектом « Футбол – гра мільйонів» учні створили блог в якому активно спілкуються протягом всього проекту та презентацію, проводять опитування серед учнів та вчителів. По результатам їх роботи можна дізнатись чому учні навчилися і які знання вони збережуть для наступного проекту, для цього учні повинні продемонструвати ступінь розуміння та володіння навичками.

Повний План вивчення теми

план проекту

Навчальні цілі

1. Учні навчаться знаходити інформацію та обговорювати всією групою план реалізації проекту з метою підвищення його ефективності. 2. Навчаться працювати у команді таким чином щоб учні усвідомили творчу взаємозалежність членів колективу, інтенсивно спілкувались між собою, зрозуміли особисту участь і відповідальність за успіх спільної роботи. 3. З’ясувати історичні аспекти виникнення та становлення футболу. 4. Спрямовують мультимедійні засоби та ресурси на навчання технологічним та інтелектуальним вмінням у індивідуальному режимі. 5. Навчаються створювати та працювати з мультимедійними засобами, що підвищують наочність та відповідають ергономічним вимогам. 6. Підвищуються інтерес учнів до роботи та їх активність, розвинути алгоритмічний стиль мислення, сформулювати вміння приймати оптимальні рішення, діяти варіативно. 7. Навчитися орієнтуватися у основних правилах гри у футбол. 8. З’ясують способи інтерпретації інформації різними особами, включаютьнням або відсутністью різних оцінок та точок зору, усвідомленням залежності медіа-повідомлень від ціннісних норм та точок зору та розумінням того, як медіа можуть впливати на думки та поведінку. 9. Сформується вміння представляти результати своєї діяльності у вигляді блогу.

Опис оцінювання

Перед початком проекту було проведено анкетування, в ході якого виявлено початковий рівень знань учнів, також використовувалась така форма оцінювання, як З-Х-Д метою якої є з’ясувати те, що учні знають, що хочуть дізнатися. Оцінювання проводилося упродовж навчання. Всередині проекту проводилось неформальне спостереження, яке дозволило учням встановлювати влсні зв’язки з матеріалом, що вивчався, результат такого спостереження - створення асоціативного куща, із ключовим словом футбол. Клас був об’єднаний у три групи. Перша група учнів складала опитувальник до підтеми «Правила гри»,. Друга група працювала над створенням блогу « Український футбол». Третя група дітей працювала над створенням презентації Історія виникнення футболу».Оцінки за тести та питання дають їм уявлення про ефективність використаного методу навчання.

В ході проекту оцінювання слугує досягненню трьох різних цілей: • Заохочує самостійність та взаємодію. • Стежить за прогресом • Контролює розуміння або заохочує метапізнання В процесі підготовки була зібрана інформація про розвиток навичок мислення учнів, а також про прогрес у розумінні ними теми за допомогою різних неформальних засобів оцінювання, таких як щоденники, спостереження, проведена інтерактивна вправа « Асоціативний кущ». В ході бесіди ми створили « Асоціативний кущ» із ключовим словом футбол. Крім того, таблиці З-Х-Д дабть учням можливість відмічати те, що вони вже знають, те що вони дізналися. У класі. Де оцінювання здійснюється різними способами, учні починають розуміти, що таке якісна робота. Батьки та учні отримують регулярні відгуки про успіхи учнів і про те, над чим їм варто попрацювати. Учні володіють навичками самооцінювання – це дозволяє їм працювати відповідно до стандартів роботи, що відповідає найвищим показникам якості. Самооцінювання та оцінювання роботи в парах допомагає учням стати незалежними у навчанні, усвідомлювати свої сильні сторони і потреби, навчитися ставити цілі та контролювати власні успіхи. Учнями здійснюється оцінювання знайдених веб-ресурсів розробленою вчителем формою.

Базовий рівень знань по темі може бути зафіксований через тести та питання, але оцінювання глибини розуміння включає різні завдання. Коли учні планують та виконують завдання, вони демонструють, наскільки добре вони можуть застосовувати знання в реальних ситуаціях. Наприкінці проекту було проведено оцінювання за схемою З-Х-Д та проводилось оцінювання учнівського блогу та оцінювання учнівської презентації заздалегідь розробленою вчителем формою оцінювання.

Діяльність учнів і вчителя

Учні класу були об’єднані у три групи. Перша група « Знавці» збирали інформацію для розробки тестів за темою «Правила гри», результатом роботи даної групи є створення опитувальника. Друга група з’ясовувала історичні аспекти виникнення футболу і в рамках цієї теми результатом роботи є презентація. Третя група учнів відповідала за збирання інформації результатом роботи цієї групи було створення блогу за темою «Український футбол».

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Москаленко Сергій Олександрович

Фах, навчальний предмет

Вчитель, фізична культура

Навчальний заклад

Охтирська гімназія

Місто\село, район, область

м. Охтирка

Контактні дані

м.Охтирка, вул.Фрунзе 4