Портфоліо Морозової Олени Сергіївни

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Збагачення мови за допомогою використання джерел українських надбань

Навчальна тема (як записано в програмі)

Дієприкметник як особлива форма дієслова

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Під час працювання над проектом "Дієприкметник як особлива форма дієслова" учні будуть розвивати пізнавальну діяльність,вміння самостійно конструювати свої знання та орієнтуватися в інформаційному просторі, розвивати критичне мислення, формувати навички мислення високого рівня. Розробка данного проекту буде впроваджуватись за допомогою ІКТ, а також самостійної роботи учнів, яка включає у себе індивідуальну, парну, групову методики.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі

Учні повинні навчитися визначати дієприкметники, давати їм визначення. Пояснювати значення термінів, знаходити та визначати дієприкметниковий зворот. Описують способи оцінювання інформації, різновиди інформаційних процесів. У учнів формується алгоритм розв'язку певного завдання, потрібного для досягнення їх життєвих цілей. Учні навчаться швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення поставлених завдань.

Опис оцінювання

План вивчення теми показує, як в основному діяльність моїх учнів спрямована на досягнення вимог державних освітніх стандартів, навчальних програм та запланованим навчальним цілям. Я пропоную завдання для формування навичок і надаю можливості розвивати ці навички. Методика навчання іноді використовує Основні запитання для того, щоб сфокусувати навчання учнів на важливих концепціях предмета та основних ідеях теми при виконанні учнями проектів. Мої учні використовують ІКТ для кращого розуміння та усвідомлення важливих положень теми та розвитку навичок, передбачених навчальною програмою. процесі вивчення теми учні можуть брати участь в розробці засобів оцінювання та оцінювати самі себе та однокласників . Засоби оцінювання мають спеціальні розділи – описи критеріїв, в яких докладно описані конкретні знання, навички та поведінку. Учні самі можуть використовувати ці засоби оцінювання, щоб порівняти свою роботу з очікуваннями. Використовуються декілька формальних та неформальних методів оцінювання впродовж всього навчального процесу та відповідають всім п’яти цілям оцінювання.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Вчитель пропонує учням заповнити таблицю ЗХД . Вчитель розподіляє обов’язки учнів у групі. Згідно виконаного розподілу обов’язків, учні шукають інформацію в Інтернеті,бібліотеці (скануючи або копіюючи матеріал), систематизують знайдену інформацію. Відбувається обговорення результатів роботи учнів за допомогою Мозкового штурму. Вчитель знайомить учнів з законом про авторське право, демонструючи презентацію. Учні переглядають презентацію та знайомляться з законом про авторське право, знайомляться із способами запису використаних джерел. Вчитель знайомить формою оцінювання сайтів, роздає аркуші з формами для оцінювання сайтів. Учні заповняються форми оцінювання сайтів. Вчитель формулює тест для учнів «Дієприкметник». Учні запускають браузер, заходять на сайт GOOGLE і шукають визначення основних понять і порівнюють її з поданим на сайті ВІКІПЕДІЯ. Учні аналізують знайдену інформацію, формують схеми, роблять висновки.Вчитель проводить опитування. Вчитель створює таблицю, де учні записують свої е-mail. Потім робить розсилку для учнів із даними про електронні скриньки своїх однокласників. Учні отримують листа. І відправляють листа своїм однокласникам

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Морозова Олена Сергіївна

Фах, навчальний предмет

вчитель української мови та літератури, українська мова та література

Навчальний заклад

Одеська загальноосвітня школа №100 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області

Місто\село, район, область

м. Одеса, Малиновський р-н.

Контактні дані

helena862@yandex.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

23-27 липня 2012 року

Місце проведення тренінгу

м. Одеса, ОНВК №53.

Тренери

Стешенко Ольга Миколаївна, Смірнова Марина Юріївна