Портфоліо Морозової Марини з теми: "Жива та нежива природа"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Жива та нежива природа

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Я і Україна

Вік учнів, клас

6-7 років, 1 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект створеній для учнів 1 класу. Назва теми: «Жива та нежива природа». В ході проекту учні проведуть дослідження, щодо виявлення живих та неживих предметів, в ході якого отримують кінцевий результат. Під час проекту учні створять власний блог. Учні виконують різноманітні завдання, проекти, вони читають та аналізують різноманітні джерела.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми "Жива та нежива природа"

План впровадження теми "Жива та нежива природа"

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Планування оцінювання для теми «Жива та нежива природа»

Самооцінювання щодо супроводу навчання (Фасилітації)

Самооцінювання прикладу учнівської роботи

Список використаних джерел

Схема розробки навчальної теми

Форма оцінювання Основних запитань до навчального проекту

Форма оцінювання Портфоліо

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Спочатку треба виявити чи мають учні уявлення про користування Інтернет – ресурсами, вміють працювати з файлами та текстовими редакторами.

Заняття 1

Вчитель повідомлює навчальну тему учням та демонструє учням буклет. Розповідає, що учні будуть робити на протязі 4 тижнів, що вони створять власний проект, проведуть дослідження в групах. Ознайомлення з навчальною темою: «Жива та нежива природа». Було запропоновано розглянути таблицю ЗХД та дати відповіді стосовно цієї таблиці.

Заняття 2

Підготовка до роботи над проектом. Вчитель дає завданння попрацювати над опитувальником. Завдання виконується разом з учителем.

Заняття 3

На початку перед учнями ставиться Ключове запитання: природа потрібна людині, чи людина потрібна природі? Можна з учнями поміркувати над цим питання, і ці міркування спонукатимуть розробляти нові рекомендації і знаходити альтернативи. Також можна запитати в учнів, що відбудеться, якщо природа зникне з Землі? Учні також обмірковуватимуть це запитання.Після цього треба провести з класом обговорення наступних запитань: - Чим відрізняється жива та нежива природа? - Чи може нежива природа мати ознаки живої природи і навпаки? - Чи може природа існувати без людини? Та запропонувати переглянути презентацію


Заняття 4

Учні мають розробити ідеї щодо порівняння живої та неживої природи, відповідаючи на наступні запитання: Чи народжується цей предмет? Чи дихає він? Чи здатний рости? Цей предмет харчується? Чи може він розмножуватися? Він рухається? Чи може він померти? Учні обговорюють цю ситуацію і вирішують провести експеримент. Учні об’єднуються в малі групи для розробки та впровадження учнівських проектів. Ми візьмемо 2 предмети, перший – це кімнатна квітка, а другий – камінець. Учні перевіривши кожний предмет за даними питаннями, доходять висновку, чим відрізняється жива природа та нежива. Після цього дітям пропонується відповісти на питання діаграми.

Заняття 5

Для дітей пропонується наступне завдання: візьміть малюнки на яких зображено живу та неживу природу, також там мають бути малюнки із зображенням будинків, машин, одягу, іграшок та ін. Діти повинні розкласти малюнки у три стовпчики: перший – жива природа; другий – нежива природа; третій – всй інші малюнки. Коли завдання буде виконано, запитайте, як вони думають, що об'єднує малюнки у третьому стовпчику. Діти доходять висновку, що це зроблено руками людини, але зроблено з живої або неживої природи. Вчитель пропонує малюнок-приклад.

Заняття 6

На цьму занятті учням треба поміркувати та провести дослудження: чи може жива прирожа мати ознаки неживої природи і навпаки, нежива – ознаки живої. Клас ділиться на декілька груп. Також ми беремо 2 предмети, які учні підготували за здалегіть, і починаємо перевіряти. В ході дослідження виявилось, що вони предмети живої природи можуть мати ознаки предметів неживої природи, а об'єкти неживої природи не можуть мати ознак притаманних об'єктам живої природи. Тож виявляти предмет за характеристикою живе/неживе треба визначати не за однією, а за декількома ознаками.

Заняття 7

Розробка власного проекту.

Після вивчення теоретичних питань, та опрацювання даного матеріалу учням пропонується створити власний блог, в якому виклали всю інформацію своїх досліджень.

Заняття 8

У класі знову проводиться обговорення Ключового запитання:Природа потрібна людині, чи людина потрібна природі? Учні повинні дати свої відповіді після проведення різних досліджень. Результати своїх досліджень учні презентують учням паралельних класів або батькам. Після цього вчитель пропонує переглянути створений власний проект фасилітацію.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Марина Морозова

Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів, початкове навчання

Навчальний заклад

Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 35

Місто\село, район, область

м. Харків, Червонозаводський р-н, Харківська обл.

Контактні дані

marinka20111989@yandex.ru'

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

'10 червня 2013 рік - 14 червня 2013 рік'

Місце проведення тренінгу

'Харківська гімназія № 12'

Тренери

Фесенко Олена