Портфоліо Мокієнко Вікторії Вадимівни для учнів 7 класу з географії по темі:"Океани світу"
Зміст
Буклет вчителя
Назва проекту
Географія, Океани світу
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Географія, історія, інформатика
Навчальні цілі
Проект призначено для учнів 7 класу. В ході виконання поставлених завдань учні вчаться працювати з різними джерелами інформації, свої роботи презентують у вигляді мультимедійної презентації, Вікі-статті та блогу. Клас об’єднується в три групи: дослідники, науковці та експерти. Кожна група доводить значення океану для життя на Землі.
Вік учнів, клас
12-13 років, 7 клас
Стислий опис проекту
По закінченню роботи над проектом учні зможуть: - аналізувати знайдену в Інтернеті інформацію; - представляти результати своїх досліджень у вигляді Вікі-статті, комп’ютерної презентації, блоги.
Основний курс
здійснювати само та взаємо оцінювання; вміти володіти картою встановлювати взаємозв’язки діяльності людини та океанів.
Повний План вивчення теми
Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про екологічні Океани світу відбувається при заповненні ними таблиці З З-Х-Д. Під час заповнення свого блогу Океани світу, який ведуть учні першої групи групи, що працює з питанням Океани світу впродовж роботи над проектом, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. При підготовці презентації учні другої групи, яка працює з питанням «Які існують способи розв’язування екологічних проблем?» користуються Формою оцінювання комп’ютерних робіт , яка допоможе учням ефективно продемонструвати те, чому вони навчилися. Вчитель запрошує учнів використовувати план діяльності для того, щоб допомогти їм на етапах проведення мозкової атаки, планування, впровадження своїх планів. Цей план також частково може слугувати документом для підсумкового оцінювання їх роботи. Учні також використовують Контрольний список процесу дослідження, за яким третя група, що працює з питанням «Океани світу має створити презентацію. До закінчення створення презентацій потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати авторам презентації зворотній зв’язок щодо покращення презентації. Вчитель надає можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших та надає час та допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації. Вчитель використовує Контрольний список процесу дослідження також і для підсумкового оцінювання, організувавши взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним. В
Навчальні цілі
Освітня галузь: Географія Метою освітньої галузі «Географія»є формування в учнів географічної-наукової компетентності як базової та відповідних предметних компетентностей як обов’язкової складової загальної культури особистості і розвитку її творчого потенціалу.
Завданнями освітньої галузі є:
забезпечення оволодіння учнями термінологічним апаратом географічних наук, засвоєння предметних знань та усвідомлення суті основних законів і закономірностей, що дають змогу зрозуміти перебіг природних явищ і процесів.
Опис оцінювання
- "Тест оцінювання"
- "Організаційна діаграма"
- "Графік оцінювання"
- "Самооцінювання прикладу учнівської роботи"
Діяльність учнів та вчителя
До початку проекту. Вчитель інформує батьків про навчання за методом проектів за допомогою публікації. На початку вчитель проводить бесіду з учнями з використанням презентації . Учні переглядають презентацію вчителя, виконують завдання для визначення навчальних потреб, які представлені у формі картки оцінювання та таблиці З-Х-Д відповідають на змістові питання у формі комп’ютерного тестування, знайомляться з тематичним та ключовим питанням, намагаються дати на них відповіді, висувають гіпотези. На цьому занняті учні діляться на 3 групи. Перед кожною групою ставиться тематичне питання, яке пропонує вчитель. Учні продумують план проведення дослідження, вибирають дослідницькі методи, форми представлення результатів, знайомляться із критеріями оцінювання їх робіт. На цьому етапі перед початком дослідження, з учнями обговорюються запитання як знайти джерела достовірної інформації по темі дослідження і використати їх. Під час роботи над проектом вчитель демонструє презентацію вчителя завдань проекту, для залучення, допомоги і заохочення учнів для дослідження. Учні працюють у групах. Свої дослідження вони представляють у вигляді учнівської презентації. Для пошуку необхідної інформації учні використовують підручник, додаткову літературу та Інтернет. Знайшовши відповідну інформацію в Інтернеті діти записують адреси знайдених ресурсів у список використаних джерел . Учні використовуватимуть Інтернет для ефективного спілкування в чаті, для пошуку необхідної інформацію для створення презентації чи публікації; участі в інтерактивних обговореннях, отримання вражень та відгуків інших людей щодо створеного ними продукту. По завершенню роботи над проектом. Учні заповнюють журнал взаємного оцінювання. Протягом усієї роботи над проектом вчитель використовує електронну пошту для нагадування учням про наближення до наступного етапу роботи над проектом. Службу миттєвих повідомлень вчитель використовує для консультування учнів по мірі виникнення проблем чи питань (або в разі хвороби дітей). Завершується робота над проектом демонстрацією результатів досліджень кожної з груп на загально шкільній конференції.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Мокієнко Вікторія Вадимівна
Фах, навчальний предмет
Географія
Навчальний заклад
Петриківська сзш
Місто\село, район, область
сел.Петриківка, Дніпропетровська обл..
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
29.10 - 10.11.2012
Місце проведення тренінгу
Петриківська СЗШ
Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", смт.Петриківка, 29 жовтня - 10 листопада 2012
Тренери
Гулько Віктор Іванович