Портфоліо Могиленко Наталії Сергіївни з теми "Бальзак і Україна"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Бальзак і Україна"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література, інформатика, історія

Вік учнів, клас

16 років, 10 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Що приваблювало Бальзака на Україні? І як перебування письменника на Україні вплинуло на його творчість? Цим питанням присвячено проект «Бальзак і Україна». Учасники проекту учні 10 класу. В процесі роботи учні об’єднуються в групи: літературознавці, історики, поети. Під час виконання завдань навчального проекту школярі набувають практичного досвіду, аналізу, узагальнення, систематизації, інтеграції, оцінювання пізнавальної інформації з метою створення власного інтелектуального продукту та його презентації. Проект має на меті дослідити життєвий та творчий шлях Оноре де Бальзака на Україні.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання учнів проводиться упродовж всієї навчальної теми.

До початку проекту: Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань про перебування Бальзака на Україні застосовується опитувальник з теми «Бальзак і Україна». Окрім цього, учні заповнюють в таблицях «ЗХД» 2 стовпчики: Знаємо та Хочемо дізнатися.

В ході реалізації проекту: За допомогою Форми оцінювання дослідницького процесу учні оцінюють рівень проведеної дослідницької роботи. Використовуючи Контрольний список: вклад у групову роботу учні кожної групи оцінюють себе.

По завершенню роботи над проектом: Учні презентують створені інтелектуальні продукти: Вікі-статтю, мультимедійну презентацію та буклет. Для оцінювання залучаються і самі учні, об’єднані у групи, які заповнюють Форму оцінювання мультимедійної презентації та Контрольний список для вікі-сайту. Учні закінчують заповнення таблиці «ЗХД» (стовпчик Дізналися).

Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, вікі-статтю та буклет.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учнівська Вікі-стаття "Прометей і Північна зірка"

За тиждень до початку роботи над проектом учитель готує публікацію для учнів та їх батьків про переваги методу проектів.

Mogilenkonata1.jpg Mogilenkonata2.jpg

1 день. Для зацікавлення учнів проектом вчитель показує свою презентацію. Для перевірки попередніх знань учнів з теми проекту вчитель проводить опитування за допомогою опитувальника «Бальзак і Україна». Для визначення навчальних потреб учні заповнюють таблиці «ЗХД». Учні об’єднуються у три групи, в кожній групі по 5 учнів. Кожній групі надаються ролі: Літературознавці, Історики, Поети. Група Літературознавці: Проводять опитування серед однолітків щодо знайомства та переписки Бальзака з Ганською, на основі отриманих даних будують діаграму та аналізують отримані результати. Матеріали дослідження узагальнюють у формі Вікі-статті. Група Історики: Використовуючи ресурси Інтернету та довідкову літературу, досліджують історико-літературне тло доби. Результат оформлюють у вигляді буклета. Група Поети: підсліджують, вивчають листування між Бальзаком та Евеліною. Результатом їх діяльності є мультимедійна презентація.

1 тиждень. Вчитель роздає інструкції та правила роботи за комп’ютером. Учні здійснюють пошук необхідної інформації в мережі Інтернет, проводять соціологічне опитування. Учитель роздає Критерії оцінювання продукту діяльності учнів. При використанні матеріалів учні вказують посилання на джерело інформації. Групі Поети вчитель надає допомогу у вигляді Шаблону презентації.

2 тиждень. Працюючи в групах, учні створюють продукт своєї діяльності. Вчитель організовує консультації по групах. Використовуючи Контрольний список: вклад у групову роботу, учні кожної групи оцінюють себе. За допомогою Форми оцінювання дослідницького процесу учні оцінюють рівень проведеної дослідницької роботи.

3 тиждень. Учні завершують свої роботи. Презентують їх. Відбувається рефлексія, оцінювання навчальних досягнень учнів відповідно до Форми оцінювання мультимедійної презентації та Контрольного списку для вікі-сайту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Наталія Могиленко

Фах, навчальний предмет

Учитель російської мови та літератури, світова література

Навчальний заклад

Бобринецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 імені П. П. Шумилова

Місто\село, район, область

м. Бобринець, Бобринецький район, Кіровоградська область

Контактні дані

mogilenkonatali на gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Intel "Навчання для майбутнього". м. Бобринець, Кіровоградська область, 14 січня - 14 лютого 2014

Дати проведення тренінгу

14 січня - 14 лютого 2014

Місце проведення тренінгу

Бобринецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 імені П. П. Шумилова

Тренер

Волошина Олена Вікторівна