Портфоліо Мирошниченко В.М. з навчальної теми "Туристичний марафон"
Зміст
Назва навчальної теми
Туристичний марафон
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Фізична культура, модуль «Туризм»
Інформатика, географія, основи здоров’я
Вік учнів, клас
8 клас, 13-14 років
Стислий опис проекту
Проект призначений для формування в учнів 8 класу навиків здорового способу життя, спрямований на виховання у них як потреби, вести в цілому здоровий спосіб життя, так і різнобічно розвивати фізичну і духовну особистості підлітків. Також метою проекту є ознайомлення з природою рідного краю та виховання в учнівської молоді бережливого ставлення до навколишнього середовища засобами туризму та краєзнавства. Під час роботи в проекті у дітей сформуються навички безпечної поведінки в природних умовах, вони вивчать навички виживання в екстремальних ситуаціях, будуть організовані туристичні екскурсії.
План вивчення теми
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Упродовж навчання за методом проектів вчителі постійно і систематично за допомогою засобів оцінювання збирають інформацію про те, як просувається навчання учнів та наскільки успішно вони навчаються.
На першому занятті проводиться оцінка первинного досвіду учнів та виявлення іх інтересів за допомогою форми З-Х-Д, яку учні заповнюють під час перегляду презентації вчителя та проведення мозкового штурму з Асоціативним кущем.
В ході роботи над проектом учні заповнюють листи прогресу роботи над проектом, відповідають на контрольні питання, заповнюють листи для самооцінки та взаємооцінки, виконують тестування для оцінки отриманих знань з програмної теми. Вчитель оцінює вміння дітей обирати корисні веб-ресурси. За допомогою форм оцінювання та контрольних списків оцінюються продукти проектної діяльності учнів.
Під час консультацій використовуються контрольні списки та підказки для спрямування самостійності учнів у проекті. Після завершення роботи над проектом проводиться учнівська конференція-презентація, де учні демонструють свої результати проектної діяльності, проводиться самооцінка та взаємооцінка роботи над проектом. Оцінка отриманих портфоліо проктів та продукту проектної діяльності проводиться за формою оцінки мультимедійної презентації, учні завершують роботу з таблицями ЗХД. По закінченню проекту проводитьсявихідне тестування учнів, взаємооцінювання та рефлексія.
Форма оцінювання командної роботи
Самооцінка вкладу учня в роботу групи
Діяльність учнів та вчителя
До початку роботи в проекті вчитель знайомить дітей з особливостями методу проектів за допомогою буклету, використовуючи техніку мозкового штурму формують асоціативний кущ проекту.
Перед початком проекту учитель демонструє презентацію ідей проекту, у ході якої обговорює з класом ключове, тематичні та змістовні питання проекту, формулюються завдання для дослідження.
На другому етапі проекту учні об’єднуються у малі групи для виконання завдань:
Теоретичні та практичні питання з історії розвитку туризму, види туризму, правила безпеки під час походів, правили надання першої допомоги, спорядження для туризму.
Розкриття природно-рекреаційного потенціалу туризму в Україні.
Дослідження питання чим цікавий наш край? Природні умови: клімат, привабливі ландшафти, наявність пам´яток природи, наявність природних водоймищ, екологічна ситуація прилеглої території. Економічні та соціальні умови: рівень розвитку інфраструктури, призначеної для туризму (наявність готелів, кемпінгів, баз відпочинку, підприємств харчування – ресторанів, кафе, їдалень, «фаст-фудів», закладів відпочинку та розваг); наявність цікавих історичних місць (архітектурних споруд, місць, пов´язаних з видатними особами або подіями); традиції, місцеві свята (фестивалі), ремесла, художні промисли краю.
Розробка й опис туристичних маршрутів нашої місцевості.
Кожна група, отримавши завдання, планує свою діяльність за допомогою вчителя, здійснює пошук в Інтернеті необхідних ресурсів, ознайомившись з інструкцією вчителя та презентацією про авторське право, учні створюються список джерел з посиланнями на використані матеріали. При реалізації проекту широко використовується можливості Інтернету для висвітлення результатів та ознайомлення з ними широкого загалу, тому вчитель роздає форми батьківського дозволу для публікації робіт у мережі. Вивчивши теоретичні питання діти проводять дослідження: організовують опитування за допомогою он-лайн анкет форм Гугл.
Діти працюють у групах. Створюють продукт своєї діяльності. Вчитель організовує консультації за потребою. Діти оцінюють себе та своїх однолітків.
Для завершення навчального проекту обов’язковим є проведення туристичних екскурсій по розробленим маршрутам Учні завершують роботу над проектом. Презентують продукт своєї діяльності, показ «Презентації» та оцінюють виступ. Потім вчитель організовує обговорення всім класом щоб кожна група могла поділитися своїми відповідями з усіма. Відбувається рефлексія навчальних досягнень учнів. Учні заповнюють таблицю ЗХД та проходять вихідне он-лайн тестування з теми «Туризм».
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Мирошниченко Віктор Михайлович
Фах, навчальний предмет
Вчитель фізичної культури, інформатики
Навчальний заклад
СЗШ №6
Місто\село, район, область
м. Новомосковськ, Дніпропетровська обл.
Контактні дані
miroshnichenko.viktor.m на gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
12.06.17-24.06.17
Місце проведення тренінгу
СЗШ №18
Тренери
Скуратовська Л.Г.