Портфоліо Миргородець Олени Володимирівни за проектом "Володимир Мономах"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Князювання Володимира Мономаха

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія, література, культурологія.

Вік учнів, клас

12-13 років 7 клас

Стислий опис проекту

У навчальному проекті беруть участь учні 7 класу. На початку проекту отримали батьківський дозвіл та заповнили форму конфедеційності роботи учнів Перш за все ознайомились з 21 століття та держстандартом Діти пройшли тестування на зання авторський прав тест ознайомились правами роботи в парах пройшли тестування Основні види діяльності учнів: пошукова, можливі учнівські ролі: журналіста-інтервюерв´юера та князя Володимира Мономаха, продукти діяльності учнів в проекті: виконання презентації, буклетів, діаграм соціологічного опитування. До початку проекту проводиться діагностика: а) навчальних потреб учнів З-Х-Д З-Х-Д Вчитель ознайомив учнів зі своєю презентацією презентацією та [1]

Основні види діяльності учнів: пошукова, можливі учнівські ролі: журналіста-інтервюерв´юера та князя Володимира Мономаха, продукти діяльності учнів в проекті: виконання презентації, буклетів, діаграм соціологічного опитування.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми


реалізації проекту

Навчальні цілі

Перший крок: учні ознайомлюються з темою, обговорюють питання, складають схему З-Х-Д, у ході мозкового штурму складають схеми, консультуються із учителем, об’єднуються у групи по 4-6 осіб, розподіляють ролі. Переглядають джерела Інтернету, друковані матеріали, проводять дослідження в бібліотеках, відбирають необхідний матеріал, планують свою роботу. Другий крок: групи отримують завдання, обговорюють його, працюють з рекомендованою вчителем літературою та матеріалами Інтернет, відбирають необхідний матеріал, проводять заплановані дослідження, узагальнюють їх, обговорюють власні думки та результати. Третій крок: учасники проекту отримують групові завдання, обмірковують їх, обирають відповідальних за написання кожної статті. Учні підбирають необхідний матеріал, узагальнюють його. Планують розміщення матеріалу на сторінці публікацій, підбирають ілюстрації, створюють учнівські публікаціі. Переглядають презентацію з посібника щодо об’єктів авторського права. На кожному етапі проекту здійснюється оцінювання діяльності за допомогою чітко визначених форм оцінювання вчителем, учнями та самооцінювання за сформованими шаблонами. Четвертий крок: захист проектів, аналіз досягнень та визначення шляхів до покращення ефективності.

Перелік навчальних цілей: розглянути події Любецького з’їзду князів, повстання 1113 року у Києві , законодавчої реформи Мономаха, його діяльність, як покровителя мистецтв, та як героя народної творчості; навички: роботи з картою, звязного мовлення, акторського перевтілення, підготовки та виконання презентації, буклетів, діаграм соціологічного опитування.

Опис оцінювання

На першому етапі, з метою встановлення навчальних цілей, - метод мозкового штурму, використовуючи як інструмент оцінювання асоціативний кущ (для створення ситуації емоційного комфорту). Впрдовж роботи над проектом застосовуються такі інструменти оцінювання: опитування, списки запитань самоконтролю, графічні схеми, тести (допомагають визначити навчальні потреби учнів, а також відслідковувати їх прогрес у навчанні, перевірити розуміння та самокерування у навчанні). Для оцінювання навчальних досягнень учнів планується виконання ними наступних видів роботи: створення власних презентацій, створення вікі-сторінок. Учні використовують надані вчителем форми оцінювань з балами кожного виду діяльності (відповідно до контрольних списків) для самооцінювання свого проекту. Ці ж форми використовуються вчителям для виставлення оцінки кінцевих презентацій. Контрольні списки питань до проекту допомагають учням планувати та відстежувати свій прогрес під час виконання завдань. У групі також проводиться взаємооцінювання, з урахуванням того, який вклад зробив кожен учень і на скільки його вклад був цінним відповідно до контрольного списку і внеску учасника до роботи групи. На етапі рефлексії в кінці вивчення теми, знову буде використана вправа асоціативний кущ. Маркером іншого кольору можна доповнити або змінити щось у попередньому «кущі» який був зроблений на початку вивчення теми. Тоді явно видно, як нові знання, отримані в ході проекту «прирощуються»– «кущ», який росте». Окремою ланкою роботи керівника проету є систематичний перегляд робіт учнів та коментар до них з конкретними зауваженнями та пропозиціями і звичайно підсумковий тест для учнів. Під час проекту проводились такі форми оцінювання:

Оцінювання веб сайтів

Оцінювання навичок самооцінювання та рефлексії

Оцінювання навичок спільної діяльності

Оцінювання навч цілей

Самооцінювання фасилітації

Самооцінювання

таблиця оцінювання

Форма оцінювання wiki

Діяльність учнів та вчителя

Діяльність вчителя:

Починаючи роботу над проектом, необхідно сформулювати ключове та тематичні питання, тобто скласти план проекту. Наступним етапом є розробка критеріїв оцінювання кожного виду робіт: створення презентацій, публікацій, вікі-сторінок, підготовка буклету про проектний метод, створення презентації про даний проект. Впродовж проекту вчитель спостерігає за роботою учнів, контролює та консультує їх, у разі необхідності певна корекція. Наприкінці проекту вчитель залучає учні до оцінювання та оцінює роботи.

Діяльність учнів:

Учні знайомляться з планом проекту вчителя, з критеріями оцінювання кожного виду робіт, вчаться створювати презентації, публікації, вікі-статті, готувати буклети згідно з темою проекту. Повинні вміти самостійно працювати, обробляти інформацію, виділяти головне та відстоювати свою точку зору.

Учні повинні зрозуміти що така робота вимагає ретельної обробки знайденого матеріалу, виділення головного з безліч інформації, аналіз, синтез, дотримання логіки викладення інформації, грамотного написання та оформлення, використання комп'ютерних технологій. Головне - кожен повинен бути задіяним.

На прикінці проєкту учні захистили свою презентацію по данній темі

Відомості про автора

Миргородець Олена Володимирівна

Фах, предмет

Вчитель історії та правознавства

Навчальний заклад

м. Дніпропетровськ, КЗО "Спеціалізована школа №55 інформаційно-технологічного профілю"

Місто\село, район, область

м.Дніпропетровськ

Контактні дані

olena20011985@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

9 жовтня - 23 жовтня 2012р

Місце проведення тренінгу

м.Дніпропетровськ, КЗО "Спеціалізована школа №55 інформаційно-технологічного профілю"

Тренери

Філюк Галина Іванівна

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Дніпропетровськ, 9 жовтня - 23 жовтня 2012