Портфоліо Мачули Ніни з теми "Людина і періодична система"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

«Періодичний закон і періодична система хімічних елементів Д.І.Мендепєєва».

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Проект з хімії. Інтегрується з інформатикою,біологією,основами здоровя.

Вік учнів, клас

8 клас. 13 – 14 років.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчапьний проект з хімії,призначений для учнів 8 класу.Виконується під час вивчення теми: «Періодичний закон і періодична система хімічних елементів Д.І.Мендепєєва».Під час виконання проекту учні об’єднуються у групи для дослідження проблеми «Вплив хімічних елементів для людського організму».Вони здійснюють пошук інформації з різнич джерел Зокрема інтернету,аналізуватимуть,систематизуватимуть її робитимуть висновки,які викладуть на учнівських презентаціях,у блогах та на вікі.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список для презентації, Контрольний список для вікі або інформаційного бюлетеню, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання. Запросіть учнів використовувати Форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама Форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій та завершених проектів.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Діяльність учнів Учні представлять свої результати своїх досліджень у вигляді презентації і вікі. Інструктаж щодо опанування навичками використання цих інструментів повинен щоденно бути включений у процес занять.

опитування 1 Тиждень

Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з ключовим запитанням : З чого складається людина? Попросіть учнів подумати самостійно про запитання, а потім обговоріть їх відповіді. Запитайте, хто добровільно хоче поділитися своєю відповіддю з цілим класом. Оголосіть наступне запитання до проекту: Як впливають лужні метали на розвиток людини? Поясніть учням, що вони вивчатимуть це питання упродовж своєї роботи над проектом. Почніть проект з стартової презентації проекту. Методом мозкового штурму визначте можливі теми, які могли б мати відповідні набори даних. Обговоріть та оцініть ідеї учнів, які вони пропонують. Запитайте, як же впливатимуть лужні метали на розвиток людини? Обговоріть друковані та електронні ресурси для збору даних. Попередні знання учнів з проблеми проекту учитель може оцінити за допомогою асоціативного куща. Протягом цієї роботи учні працюють із З-Х-Я-Д таблицею. Учні повинні об’єднатися в групи. Можливі теми можуть включати:

1.Які вчені приймали участь у відкритті хімічних елементів.

2.Що таке галогени?

3.Що таке халькогени?

4.Що таке пужні метали?

5.Які продукти харчування потрібно вживати для продовження життя?


Учні мають об’єднатися в малі групи ( від 3 до 5 в кожній) і обрати собі одну з тем для дослідження.

2 Тиждень

Запросіть учнів обговорити нові тематичні запитання: Як впливають галогени на фізіологію людини?.Як впливають халькогени на розвиток людини? Напишіть запитання на аркушах паперу і передайте кожній групі. Групи учнів, відповідно до обраних тем , мають дослідити відповіді на Тематичні запитання. Скажіть учням, що вони створюватимуть два кінцеві продукти свого проекту, які включають відповіді на питання, а також Тематичне запитання, яке було обговорене в перший день Кожна група має створити:

• по-перше мультимедійну презентацію про своє дослідження(на вибір групи):

Вікі- стаття учнів"Вплив галогенів на розвиток людини"(як результат роботи 2 групи)

блог(висвітлює роботу третьої групи)

Дозвольте учням об’єднуватися в групи за власним бажанням. Членство в команді може бути сформоване на основі теми, до якої вони мають інтерес. Кожна група учнів повинна досліджувати різні теми. Нагадайте учням, щоб вони використовували Тематичне запитання в своїх проектах. Роздайте учням Контрольний список до презентації ,вікі-сайту,блогу.

3 Тиждень

Учні проводять дослідження користуючись Інтернетом та друкованими джерелами з своїх тем. Проведіть консультації з окремими учнями та групами для відповідей на їх запитання, обговорення їх тем, поясніть, як вони можуть відслідковувати прогрес у роботі та планувати свою роботу, та як буде відбуватися оцінювання їх мислення вищих рівнів. Учні створюють мультимедійні презентації та інформаційні бюлетені чи вікі.

Проведення презентацій (усних виступів з демонстрацією мультимедійних презентацій). Використовуйте Форми оцінювання проектів для оцінювання робіт учнів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ніна Мачула

Фах, навчальний предмет

Учитель хімії та біології.

Навчальний заклад

Боромпянський НВК ЗОШ I-IIIст. – ДНЗ Тростянецької районної ради

Місто\село, район, область

Сумська обл.Тростянецький р-н с.Боромля

Контактні дані

lisenkonina24@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

05-11.08.2013

Місце проведення тренінгу

Боромлянський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа I-III ступенів - дошкільний навчальний заклад Тростянецької районної ради Сумської області

Тренери

Ніколаєнко Світлана Петрівна

Герасименко Наталія Вікторівна