Портфоліо Матвієнко В.О. за темою "Водойми України"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Водойми України

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство

Вік учнів, клас

4 клас, 9-10 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

В ході проекту учні знайомляться з видами, виникненням, використанням водоймищ України.

Використовуючи підручник природознавства, матеріали Интернет-видань, а також користуючись міською бібліотекою, учні знаходять матеріал з даної теми.

Учитель проводить екскурсії з метою ознайомлення з видами водоймищ.

Підсумком роботи учнів буде презентація та усний виступ учнів.

Буклет Матвієнко Віри 1.jpg Буклет Матвієнко Віри 2.jpg

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання роботи учнів розпочинається із заповнення таблиці «ЗХД».

Учні на аркуші паперу активізують попередні знання (агрегатні стани води, ії використання на виробництві та побуті). Учні починають з мозкового штурму ідей в області «Знаю».

Пізніше (після демонстрації вчительської презентації та екскурсії в парк), вони поодинці або в групах збирають питання, які вони хочуть вивчити, – «Хочу дізнатися». Потім, коли учні починають відповідати на питання проекту, вони записують отриману інформацію в наступну колонку – «Дізнався».

Вчитель оцінює діяльність окремих учнів та груп, зокрема, в процесі їхньої роботи, відвідування консультацій (реальне та електронне спілкування з учнями через Інтернет), де він бачить прогрес роботи учнівських груп, віднайдені списки джерел та літератури, Інтернет-ресурсів , їхні міркування. Зустрічі в ході проекту показуватимуть готовність (чи неготовність) учнів до переходу на наступний етап у роботі над проектом. Також вчитель буде намагатися сприяти самооцінюванню і рефлексії, шляхом пропозиції учням оцінити власну роботу, свої думки і навчання та свої товаришів, методи їх поліпшення.

Завершальний етап оцінювання розпочинається із презентації і захисту учнівських робіт (критерії яких визначені вчителем ще на початку проекту), остаточним заповненням таблиці «ЗХД» та контролю знань з теми шляхом нескладного тестування (Форма Google). Після цього вчитель займається підсумковим оцінюванням (100 балів переводиться в 12 бальну систему оцінювання) та виставляє підсумкові оцінки кожному учню в журнал.

Контрольний список мовлення

Форма для оцінювання дослідження

Форма оцінювання презентації

Форма оцінювання співробитництва

Діяльність учнів та вчителя

Спочатку вчитель ознайомлює учнів із завданнями проекту під час показу своєї вступної презентації. Із учнів формуються групи дослідників, кожна з них обирає собі тему із переліку визначених вчителем. Учні заповнюють першу колонку таблиці «ЗХД».

Учні проходять вхідне тестування

Разом з вчителем клас вирушає до краєзнавчого музею з метою екскурсії, щоб в учнів склалося певне уявлення про природу рідного краю та щоб краще пробудилася цікавість до своїх тем досліджень. Передбачаються в подальшому мандрівки конкретних дослідницьких груп учнів з вчителем до лісу, на берег річки, відвідування бібліотеки, ознайомлення з каталогом краєзнавчої літератури. Заповнюється учнями друга колонка таблиці «ЗХД». Вчитель ознайомлює учнів з критеріями оцінювання робіт, термінами їх виконання, графіком консультацій, рекомендованими джерелами і т. ін.

Групи працюють над своїми завданнями, а вчитель їм надає консультації, спілкується з ними по електронній пошті, надає інструкції та вказівки; допомагає учням, що мають проблеми у навчанні дидактичними матеріалами, зразками необхідних робіт тощо.

Групи дослідників представляють результати своєї діяльності у формі презентацій, учнівських публікацій, вікі - статті (3 групи) на широкий загал на четвертому тижні. Учні завершують заповнен-ня таблиці «ЗХД». Після цього вони проходять тестування з навчальної теми, а вчитель завершує процес підсумковим оцінюванням.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Матвієнко Віра Олексіївна

Фах, навчальний предмет

учитель початкових класів

Навчальний заклад

середня загальноосвітня школа № 18

Місто\село, район, область

м. Новомосковськ, Дніпропетровської обл.

Контактні дані

veramatvienko70@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

СЗШ № 18

Тренери

Скуратовська Людмила Григорівна