Портфоліо Мар'яни Радкевич з теми "Людина і світ"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

НОВИЙ РІК У РІЗНИХ КРАЇНАХ New-18427-2011-12-08.jpg

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Я у світі, Англійська мова, Сходинки до інформатики

Вік учнів, клас

3 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

В 3 класі на уроці Людина і світ учні вивчають тему: «Україна Європейська держава». Тому, взявши на себе роль вчених-дослідників кожна група учнів початкового класу обирає питання, що представляє для них інтерес. Після чого вони подорожують «світом», щоб побачити і охарактеризувати, як в різних країнах святкують Новий рік. Учні виконують різноманітні завдання, проект, вони читають та аналізують різноманітні книги, дізнаються про Новий рік з Інтернету, досліджують традиції та символи цього свята. Для представлення своїх результатів учні створюють блог. Також наприкінці проекту учні разом з вчителем спробують відсвяткувати Новий рік у класі використовуючи традиції різних країн світу.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Використання запитань впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями Основних запитань, а також інших важливих проблем проекту. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про Новий рік відбувається при заповненні ними Діаграми та таблиці З-Х-Д. Під час заповнення свого блогу, який ведуть учні впродовж вивчення теми, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Потрібно запрошувати учнів використовувати план впровадження для того, щоб допомогти їм на етапах проведення мозкової атаки, планування, впровадження своїх планів. Цей план також частково може слугувати документом для підсумкового оцінювання їх роботи. Навчити учнів використовувати Контрольний список групової роботи та Форму оцінювання критичного мислення для підсумкового оцінювання, взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним. Також учні будуть заповнювати Форму оцінювання самоспрямування та Шаблон підтримки успішного навчання.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

При вивченні теми учні досліджують традиції святкування нового року в Україні та Сполучених Штатах Америки. Діти порівнюють традиції святкування. Традиційні новорічні страви, одяг, пісні. З’ясування навчальних потреб учнів відбувається шляхом мозкового штурму та обговорення основних питань. Перед початком проекту учитель показує презентацію дітям, яка їх готує до сприйняття нової інформації. В процесі перегляду учні заповнюють документ «попереднє оцінювання навчальних потреб за діаграмою» і документ «оцінювання в таблиці ЗХД». За допомогою цих документів учитель оцінює ті навчальні потреби, які виникають саме у цих дітей. Для батьків вчитель створює буклет (1,2), в якому розказує про метод проектів, і як за допомогою нього учні будуть навчатися наступні 2 тижні. На початку проекту вчитель створює документ для фасилітації (1,2) у вигляді буклету для ознайомлення учнів та батьків з проеком, його основними завданнями, терміном проведення і т.д. За допомогою Інтернет учні будуть шукати інформацію для подальшого її використання у проекті. Для цього вчитель пропонує учням Список посилань на використані ресурси Інтернету. Також за допомогою Всесвітньої мережі вони можуть обговорювати свою роботу, спілкуватися з однокласниками, отримувати і відсилати один одному потрібну інформацію, вносити корективи та побажання. Учні мають звернути увагу на опитувальник запропонований вчителем, який створений вчителем на Google Диск. Роль Опитувальника у проекті дуже корисна і відіграє важливу роль. За допомогою нього учні можуть перевірити свої знання. Учні мають створити Блог в якому вони будуть спілкуватися між собою і з вчителем, прописувати свої досягення у дослідженні з теми, а також викладатимуть свої висновки. Під час створення проекту вчитель знайомить учнів з створеними Інструктивними матеріалами (1, 2) для кращого управління процесом навчання.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Мар'яна Радкевич

Фах, навчальний предмет

викладач інформатики

Навчальний заклад

Луцький педагогічний коледж

Місто\село, район, область

місто Луцьк, Волинська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20.01.14-25.01.14

Місце проведення тренінгу

Луцький педагогічний коледж

Тренери

Анна Скрипка, Лариса Шевчук