Портфоліо Маляра Петра Івановича з теми "Що важливіше комп'ютер чи книга"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва навчальної теми (творча назва)

«Книга і комп’ютер в нашому житті»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, рідна мова та література, етика та естетика, людина і світ

Навчальна тема (як записано в програмі)

«Книга і комп’ютер в нашому житті»

Вік учнів, клас

15 років, 9 клас

Стислий опис

Знайти першоджерела винекнення книги та комп’ютера. Опрацювати дані інших матеріалів про історію виникнення книги та комп’ютера. Дослідити вплив комп’ютера на стан здоров’я. Створити, згідно досліджень режим роботи на комп’ютері, та правила користування книго.

Презентація

Публікація

Повний План вивчення теми

План проекту

Навчальні цілі

Учні вирішують, як презентувати свої остаточні результати: створивши мультимедійну презентацію, інформаційний бюлетень чи веб-сторінку. Незалежно від обраного методу учні зможуть: 1) Проводити пошук в Інтернеті для збору статистичних даних з обраної теми. 2) Створювати мультимедійні презентації. 3) Працювати у Microsoft Office Word 2003. Існуючі результати щодо створення інформаційного бюлетеня, презентації чи веб-сторінки, показують результати роботи учнів та можливість використання цього методу для прогнозування майбутнього

Опис оцінювання

Оцінювання роботи учнів у проекті відбувається за спеціально розробленими формами, які одночасно використовуються учнями для само оцінювання та само спрямування власної пошукової діяльності. Самооцінювання та прогрес учнів відбуваються за рахунок використання спеціальних форм (таблиці З-Х-Д тощо). Для підтримки самостійної роботи учням надаються відповідні інструкції, наприклад, Інструкція для пошуку інформації у мережі Інтернет. В роботі вчителя, крім вказаних попередньо, важливим є контрольний список спостереження за навичками мислення.. Інструментарій оцінювання включає графічні схеми, нотатки у блозі, контрольні списки, опитувальники, форми оцінювання. Оцінювання буде проводитись наступним чином: діяльність учнів у групах–за спеціально розробленими контрольними списками; усне і письмове мовлення–згідно з існуючими критеріями навчальних досягнень учнів; розвиток навичок мислення-за спеціальною формою. Весь інструментарій вказано у графіку оцінювання.

Учнівський опитувальник

Таблиці З-Х-Д

Журнал опитування учнів у діаграмах

Журнал успішності учнів

Критерії оцінювання WIKI сторінки

Діяльність учнів

Урок 1 • Представлення проекту з учительської PowerPoint презентації (див. файл в папці Портфоліо) та прикладів робіт учнів. • Учні об’єдналися у групи: книгознайки, програмісти, всезнайки. • Учні обирають партнерів для виконання проекту.

Урок 2 • Група «книгознайки» проводить анкетування серед батьків з метою вивчення актуальності даної теми. • Група «програмісти» шукає інформацію у друкованих джерелах. • Група «всезнайки» формує режим роботи груп.

Урок 3 • Група всезнайки» опрацьовує представлений матеріал груп, обирає найбільш цікавий, потрібний. • Учитель разом з учнями систематизує представлені матеріали.

Урок 4 • Вчитель демонструє основи роботи в PowerPoint чи Publisher (в залежності від рішення вчителя) • Учні створюють PowerPoint презентації чи інформаційні бюлетені , чи веб-сторінки. Див. форми з вимогами. • Учні готують виставку книг по запропонованих темах. Урок 5 • Учні аналізують створене та з допомогою “мозкової атаки” обговорюють можливі шляхи вирішення проблеми. Висувають конкретний план дій. Урок 6 • Учні презентують свій кінцевий продукт всьому класу та делегують вибраних на представлення проекту на засідання педагогічної ради. Кінцевий результат Демонстрація проекту перед директором і вчителями школи

wiki сторінка учня

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Петро Маляр

Фах, навчальний предмет

вчитель, інформатика

Навчальний заклад

Верхньоясенівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с.Верхній Ясенів Верховинського району Івано-Франківської області

Контактні дані

jseniv-scoll@mail.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

28.05 - 01.06 2012р.

Місце провведення тренінгу

Верховинська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Тренери

Дідушко Василь Петрович