Портфоліо Малого Павла Юрійовича

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошукНазва навчальної теми

Просты ли простые механизмы?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний: Фізика

Другорядні: математика, трудове навчання, інформатика, охорона здорв’я.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Прості механізми

Вік учнів, клас

12-14 років, 8 клас

Стислий опис

8 клас, тема Прості механізми, 3 групи учнів, одна группа робить дослідження, друга-опитування, третя-дослідження.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

1.Учні досліджують основні властивості простих механізмів, їх застосування у сферах людської діяльності.

2. Учні навчаються створювати мультимедійну презентацію

3. Учні вчаться демонструвати набуті знання за допомогою презентації.

4. Розвивають навички роботи в группах

5. Розвивають навички роботи з комп’ютером, приладами.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Метод З-Х-Д : Знаю – Хочу дізнатися – Дізнався добре спрацює на етапі відслідковування навчальних потреб учнів. Також слід вести контрольний список спостережень за навичками мислення дітей, що дозволить забезпечити об’єктивність оцінювання діяльності учнів при роботі в групах. прогресу у. Самооцінювання: кожному учаснику проектуможна вести «Карту знань» в системі роботи над вивченням теми, де буде відслідковуватися прогресс засвоєння знань. Наприкінці проекту дуже доречним буде зробити порт фоліо проекту або невелику рефлексію.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Перед початком роботи над проектом вчитель проводить батьківські збори, на яких демонструє публікацію, в якій вказані переваги методу проектів. На початковому етапі учні знайомляться з темою проекту, вчитель пояснює корисність, сучасність, доречність теми, Учні можуть отримати завдання (питання) від вчителя написані на картках з попереднім обговоренням проблемних тем , щоб визначитись в якій групі працювати.Діти об’єднуються в групи (3 групи по 5 осіб), учні самостійно вирішують до якої групи їм приєднатись. Заповнюють таблицю ЗХД, заповнюють організаційну діаграму, спільно обговорюють питання, відбувається постановка питань групам, розбір питань. Дітям демонструється шаблон журналу, як один із видів діяльності учнів.

Група «Винты» пацюють над пошуком інформації про похилу площину, та знаходять використання похилої площини вдома, роблять соцопитування серед батьків, публікацію. Группа «Блоки» Збирають інформацію про блоки, іх використаня. Виконують за допомогою лабораторного обладнання моделі механізмів, в яких використовують різні види блоків, роблять таблицю результатів, висновки. Группа «Рычаги» Вивчають галузі, в яких використовуються важелі, та шукають інформацію про важелі в природі. Створюють презентацію і проводять учнівський експеримент. З’ясування навчальних потреб учнів здійснюється після ознайомлення учнів з проектом, темою, назвою, групами,які приймають участь. Для цього ми використовуємо презентацію вчителя, яка спрямує учнів і також буде інструментом для з’ясування навчальних потреб.

Учням надається список літератури, інтернет ресурсів та джерел інформації по заданій темі, для пошуку інформації. Учні використовують Інтернет безпосередньо відразу після встановлення теми. Перед використанням Інтернету надаються в допомогу правила роботи на комп'ютері. Здійснюється презентація основних питань проекту та поділу на групи, діти відразу прочинають роботу з пошуку інформації. Використання Інтернету дуже допомогає при обговоренні проблем,питань які виникли у дітей в процесі створення проекту. Також інтернет є одним із джерел інформації, тому він може використовуватися учнями на будь якому етапі роботи над проектом. Учні групи «Винты» публікують опитувальник в мережі Інтернет, питання задаються батькам та пов'язані з використанням ними похилої площини. По закінченню опитування підводяться підсумки опитування і оголушуються результати.

Одна з учнівських груп створює презентацію, в якій чітко виражають тему свого дослідження, етапи дослідження, та експеримент.

Оцінювання учнівських робіт відбувається за спеціально створеними формами, презентація за формою, які створюють самі діти, вчитель тільки коригує форми та направляє учнів при створенні форм. форма оцінювання рефлексії створюється вчителем.

В ході виконання проекту буде оцінюватися робота учнів на блозі, за допомогою форм. ТАкож відбуватиметься взаємооцінювання учнів в своій групі.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Павло Малий

Фах, навчальний предмет

Вчитель фізики та інформатики

Навчальний заклад

Олександрівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

смт.Олександрівка, Олександрівський район, Донецька область

Контактні дані

Email: Paha3250 на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

28.05.2012-2.05.2012

Місце провведення тренінгу

м.Донецьк

Тренери

Стрига Марія Валерійовна