Портфоліо Малихіної І.О. " Чи є гармонія в житті?"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Магія золотого перерізу

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика та інформатика

Навчальні цілі

Пропорція. Основна властивість пропорції. Розв’язування рівнянь на основі властивості пропорції.

Вік учнів, клас

6 клас-11 років

Стислий опис проекту

Проект розглядає введення означення пропорціі,вводимо поняття "Золотого перерізу", його застосування для інших предметів. В результаті участі у проекті учні зможуть більше дізнатися про історію розвитку знань про золотий переріз, методи і способи його знаходження, цікаві відомості про золотий переріз. У проекті планується об’єднати учнів у групи: істориків (розкажуть про історію золотого перерізу, результатом їх роботи буде вікі-стаття «Історія золотого перерізу»), мистецтвознавці– цікаві факти про золотий переріз в архітектурі, скульптурі, живописі, створюватимуть мультимедійну презентацію «Золотий переріз у мистецтві», ерудити досліджуватимуть поєднання симетрії і золотого перерізу, результатом роботи – публікацію «Золотий перетин – гармонійна пропорція».

Повний План вивчення теми

План проекту

План впровадження проекту

Навчальні цілі

Учні повинні навчитися розрізняти пропорції, розвязувати задачі на пропорції

Опис оцінювання

Методи оцінювання, спрямовані на виявлення інтересів і досвіду самих учнів (рубрики), постановки навчальних цілей, спостереження за успіхами (лист для оцінювання вікі статті, аналіз роботи у блозі), контролю розвитків розумових умінь високого рівня ( рубрики з оцінювання математичних знань), рефлексії навчання протягом усього навчального циклу (ЖУРНАЛ ОЦІНЮВАННЯ). Головними критеріями оцінювання узагальнюючого є: вміння представити отримані в ході досліджень нові знання; аргументувати раціональність способів їх отримання і висновки; розповісти про організацію взаємодії учнів у групі, показати рівень успішності кожного учня. За підсумками роботи кожної групи вчителями ведуться бланки контролю, де відзначаються своєчасність виконання роботи, правильність її виконання , логічність викладу і подачі інформації, джерела інформації, творчий підхід, вміння робити висновки, відповідність цілей результатами роботи. Це дозволяє своєчасно скоригувати роботу груп в потрібному напрямку і забезпечити зворотний зв'язок. Для виконання робіт учнями розроблені дидактичні матеріали. Після завершення роботи над проектом проводиться конференція, де заслуховуються виступи учнів з підсумками своєї роботи. Під час виступів оцінюється ораторське мистецтво, вміння аргументовано виступати перед аудиторією, вміння представляти результати візуальними способами, брати участь в обговоренні, задавати питання, стислість і повнота виступів, грамотність, творчий підхід і т.д. У ході виступів групи демонструють результати своєї діяльності - презентації, вікі-статті, публікації.

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком роботи над проектом. Надаємо батькам учнів коротку інформацію про метод проектів – як спосіб навчання, батьки отримують буклет про метод навчання і отримуємо від них дозвіл на роботу дітей в Інтернеті, публікації текстів. Учитель до початку роботи над проектом об’єднує учнів в 3 групи за інтересами. Кожна група отримує своє конкретне завдання і складає свій план проведення своїх досліджень. Учням не завадить скористатися порадами вчителя для мотивації і допомогою учням у плануванні проекту. 1група ( біологи) працює над темою «Золотий перетин і золота спіраль». Для розв’язання своєї проблеми збирає в парку шишки, різноманітні гілочки та листя, за допомогою батьків отримує соняшники, ракушки. Працюючи в широкому інформаційному просторі, учні теоретично з’ясовують зв'язок золотого перетину з золотою спіраллю, виявляють наявність спіралі в живій та неживій природі. В своїх дослідженнях проводять рахунки наявності і кількості правих і лівих спіралей. Роблять розрахунки, порівнюють з золотою пропорцією і робить висновок про наявність золотого перетину в рослинному і тваринному світі. 2 група ( митці) досліджує, проводить вимірювання, робить розрахунки і робить висновок про наявність золотого перетину у живопису, на конкретних прикладах доводить красу пропорційності в творах мистецтва. В перебігу експерименту розглядає два способи побудови гармонійних композицій в живопису: « зорові центри» та способу розміщення об’єктів. На висновках, зроблених в перебігу роботи створюють гармонійні малюнки. Готуючись до звіту створюють презентацію, яка висвітлює їхню роботу. 3 група досліджує наявність чисел Фібоначчі ( золотого перетину) в анатомії. Відповідає на проблемне питання: Коли форма людського тіла ідеальна? 1) Готує відбірку прикладів застосування принципів золотого перетину в роботах скульпторів Древньої Греції і живописі художників епохи Відродження. Аналізуючи фотографії древніх скульптур з’ясували, що пропорції древніх скульптур пов’язані з золотим числом 2) Експериментальним шляхом доводить наявність золотого перетину в будівлі тіла людини. Для цього проводиться вимірювання частин тіла учнів і знаходиться відношення частин тіла, проводиться порівняльний аналіз відношення частин тіла з золотим числом ( 1,618). Звіт група готує у вигляді БЛОГУ на тему "Магія золотого перерізу".

В кожній групі є «вчені - теоретики» яки збирають теоретичну інформацію про пропорційність у своїй галузі, «вчені - практики» - на практиці, роблячи відповідні вимірювання і розрахунки доводять висунуту гіпотезу «дизайнери» збирають всю інформацію і готують звіт про роботу своєї групи ( презентація, буклет чи брошура)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Малихіна І.О.

Фах, навчальний предмет

вчитель математики та інформатики

Навчальний заклад

Луцька спеціалізована агальноосвітня школа №5

Місто\село, район, область

Луцьк

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

03.09.2012 – 14.09.2012

Місце проведення тренінгу

ВІППО

Тренери

Остапчук Л.Р.