Портфоліо Малащук Наталії Юріївни

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Портфоліо Малащук Наталії Юріївни

Назва проекту

Вимірювання маси тіл

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Вимірювання маси тіл. Лабораторна робота для 7 класу №6

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис

Головна ціль проекту навчитись користуватись важільними терезами, та з їх допомогою визначати масу тіл. Знати щільність речовин дуже важливо для різних практичних цілей. Інженер, створюючи машину, заздалегідь по щільності і об'єму матеріалу може розрахувати масу майбутньої машини. Будівельник може визначити, яка буде маса споруджуваного будинку. Цікаві спостереження дітей заохочують їх до навчання, досліди самих учнів вражають їх. Фізика 7-го класу: тема «Маса і об'єм тіла», під час проектної роботи учні розбиваються на групи, які проводять лабораторну роботу "Вимірювання маси тіла". Необхідна інформація подається вчителем на уроці, за наданими вчителем посиланнями самостійно добувається учнями в Інтернет середовищі. Результатом проектної роботи учнів буде подання презентації та відповідні відеоролики виконання даної лабораторної роботи з вимірювання маси тіла на сайті групи.

Повний План вивчення теми

Файл:План проекту | Відео

Навчальні цілі

В учнів будуть формуватись навички створення презентацій буклетів. будуть вдосконалюватись навички збору необхідної інформації за допомогою Інтернету. Вдосконалювати навички збирання даних, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей про вимірювання маси тіл. Учні навчаться переконливо демонструвати відомості, класифікуючи їх та представляти результати своїх досліджень за допомогою графіків чи діаграм або інших засобів візуалізації даних. Ознайомитись з правилами зважування і будовою терезів (див. вище). Розглянути набір різноваг від найбільшого до найменшого. Визначити межу похибок вимірювання терезами, записати результат (Межею похибки вимірювання маси є половина значення маси найменшої різноваги). Дотримуючись правил зважування, визначити масу тіла і записати значення її у таблицю. Сформувати уміння аналізу даних лабораторної роботи, з'ясування причинно-наслідкових зв'язків; оформлення результатів дослідження та подальшого їх онлайн-обговорення.

Опис оцінювання

Використовувати систему оцінювання знань учнів з предмету ( за матеріалами навчальної програми). Залучати методи самооцінки, взаємооцінки школярів. Підсумки оцінювання - захист проекту на уроці.

Діяльність учнів

1. Ознайомитись з правилами зважування і будовою терезів. 2. Розглянути набір різноваг від найбільшого до найменшого. 3. Визначити межу похибок вимірювання терезами, записати результат (Межею похибки вимірювання маси є половина значення маси найменшої різноваги). 4. Дотримуючись правил зважування, визначити масу тіла і записати значення її у Файл: таблицю[1].


Зробіть висновок у якому зазначте: • яку фізичну величину і за допомогою якого приладу ви вимірювали; • які фактори могли вплинути на точність вимірювання; • як можна застосовувати отриманні знання у повсякденному житті.


Додаткове завдання 1. Визначте масу води у склянці. 2. Запропонуйте спосіб виготовлення саморобних терез (Маси момент: 1 коп. 0,5 г, 2 коп. 0,64 г, 5 коп. 4,3 г, 10 коп. 1,7 г, 25 коп. 2,9 г, 50 коп. 4,2 г). 3. Знайдіть масу однієї краплини води. 4. Знайдіть масу однієї сторінки зошита. 5. Знайдіть густину нового шматка мила (масу дізнайтеся з етикетки). Якщо немає мірного стакана, то для вимірювання об'єму можна застосувати такий спосіб: набрати повну склянку води, поставити її в миску. Опустити в склянку шматок мила. Шприцом виміряти воду, яка вилилась у миску.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Малащук Наталя Юріївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель фізики

Навчальний заклад

Одеський навчально-виховний комплекс "Гіманзія №7 - Спеціалізована школа І-го ступеня з поглибленим вивченням англійської мови"

Місто\село, район, область

Одеська область м. Одеса

Контактні дані

manati@mail.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20 - 23 серпня 2012 року

Місце провведення тренінгу

Одеський навчально-виховний комплекс "Гіманзія №7 - Спеціалізована школа І-го ступеня з поглибленим вивченням англійської мови"

Тренери

Бобряк Людмила Казимирівна